УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Ігор Абрамович: Популяризація читання серед підростаючого покоління - інвестиція в успішне майбутнє країни.

Популяризація читання серед підростаючого покоління - інвестиція в успішне майбутнє країни. Так думку висловив народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ігор Абрамович, коментуючи реєстрацію у Верховній Раді депутатського запиту до Міністра культури та Міністра фінансів щодо вжиття заходів, спрямованих на розвиток книговидавничої справи та популяризації читання.

У коментарі парламентар звернув увагу, що частка громадян, які регулярно читають книги, невпинно зменшується.

"Якщо у 2018 році кількість українців, які хоча б раз на тиждень читали книгу, становила 38 %, то у 2020 році їх частка зменшилася до 27 %. Тоді як серед жителів Канади даний показник становить 67 %, Франція має 60% регулярних читачів, Ісландія – 53%, в Німеччині кожен другий німець регулярно читає книжку", - відмітив нардеп.

За словами парламентаря, особливо гостро проблема читання книжок посідає серед підростаючого покоління, які радше віддадуть перевагу проведенню часу в соціальних мережах, за комп’ютерними іграми чи перегляду телебачення.

"Як батько 4 дітей я добре розумію наскільки важливо з самого малечку привчати молодь до культури читання. Адже ніщо так не розвиває уяву та здатність до мислення як прочитана книга. Відтак, надзвичайно важливо, щоб батьки на власному прикладі прививали дітям зацікавленість до читання", - резюмував Абрамович.

Разом з цим, на переконання нардепа, критично важливою також є належна державна підтримка заходів з популяризації читання. З цією метою нардеп зареєстрував депутатський запит до Міністра культури та Міністра фінансів з проханням передбачити у 2022 році належне фінансування книговидавничої справи.

"Важливо, щоб українські автори та видавництва мали можливість отримувати гранти на розвиток книговидавничої справи, щоб бібліотечні фонди систематично поповнювалися новою книжковою продукцією й тим самим заманювали до себе читача. Звичайно, необхідно відповідати й реаліям цифрової епохи та розвивати електронні бібліотеки. Також необхідно активно використовувати й засоби адресного спрямування. Так, для учнів й молодих батьків доцільно запроваджувати цільові сертифікати на придбання книг з наступною компенсацією продавцеві їх вартості з державного бюджету", - поділився своїми міркуваннями парламентар.

Довідка . Відповідно до даних Українського інституту книги у 2020 році в Україні було видано 0,25 книжки на душу населення, тоді як у сусідній Польщі даний показник становить 2,45, у Чехії та Словаччині - 3, у Туреччині - 5. Кількість українців, що читають не менше як раз на місяць, серед дорослих становить 46%. І лише 8% громадян читають щодня.

Автор: Григорій Бондар

Новини по темі
У Німеччині запроваджують обмеження для невакцинованого населення.

У Німеччині запроваджують обмеження для невакцинованого населення.

Досягнуто консенсусу між старим і новим Центральними урядами Німеччини, а також керівництвами федеральних земель щодо необхідності чергового обмеження соціальних контактів населення задля нейтралізації четвертої хвилі поширення коронавірусу.

Цензор.НЕТ

У 2022-му можуть скасувати додаткові вихідні після 8 березня та 1 травня.

У 2022-му можуть скасувати додаткові вихідні після 8 березня та 1 травня.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив про плани не переносити вихідні на будній день через два свята у випадку, якщо вони припадуть на суботу чи неділю.

Цензор.НЕТ

МИРОСЛАВ ГАЙ: Про візит Єрмака до ДБР, наступ Росії та акції на Банковій.

МИРОСЛАВ ГАЙ: Про візит Єрмака до ДБР, наступ Росії та акції на Банковій.

Чи задовольнять висновки ТСК "слуг" і чи похід на допит у ДБР Андрія Єрмака зніме напруження пристрастей довкола його персони та вимоги відставки у "Руху опору капітуляції", про це запитаємо у Мирослава Гая, він один із співкоординаторів цього рух...

«Антиахметівський»  закон ухвалили. Як голосували депутати, що він передбачає і кого зачепить

«Антиахметівський» закон ухвалили. Як голосували депутати, що він передбачає і кого зачепить

Після прийняття "антиолігархічного" закону, наступним для розкуркулення олігархів мав стати "ресурсний" законопроєкт 5600, який називали ще "антиахметівським", бо він мав установлювати нові, підвищені ставки рентної плати з видобутку залізної руди...

Послання Зеленського. Пленарне засідання Верховної Ради України - 01.12.2021

Послання Зеленського. Пленарне засідання Верховної Ради України - 01.12.2021

Пленарне засідання Верховної Ради. Щорічне Послання президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір нажи...

STREAM!  «ЗахисТИ Україну - зупини переворот». Віче на Майдані Незалежності

STREAM! «ЗахисТИ Україну - зупини переворот». Віче на Майдані Незалежності

Акція протесту "ЗахисТИ Україну - зупини переворот". Її організовують "Демократична сокира" та "Рух опору капітуляції". 10 днів тому протестувальники вимагали на акції звільнити керівника Офісу президента Андрія Єрмака через провал спецоперації з ...

«Коробка хоробрості»  для маленьких пацієнтів у лікарні Львова.

«Коробка хоробрості» для маленьких пацієнтів у лікарні Львова.

Коробка хоробрості для хворих діток. З'явилася в опіковому відділенні №8 міської лікарні Львова. Нині за кожну болісну процедуру, перев'язку чи укол - маленькі пацієнти можуть обрати собі подарунок. Коробку із сюрпризами встановили волонтери благо...

Ми можемо потрапити в газовий блекаут.

Ми можемо потрапити в газовий блекаут.

Як вийти із зони енергетичного ризику? Хто має за це відповідати? Які кроки потрібно робити Україні, щоб не потрапити в енергетичну кабалу? Транш МВФ та його умови: нові-старі завдання для України. Усе це у програмі "Дійові особи" Лариса Губіна за...