Вчені заявили, що світ чекають періоди спеки, погода битиме нові рекорди.

У найближчі десятиліття людство потерпатиме від дуже високої температури повітря, яка поб’є всі рекорди в різних куточках планети. За даними вчених, Землю накриють періоди аномальної спеки.

Про це заявили фахівці Швейцарської вищої технічної школи Цюриха. Результати їхньої наукової роботи опублікував журнал Nature Climate Change.

Учасник дослідження Ерік Фішер пояснив, що цим вони мали намір попередити людей: планету очікують піки спеки, які перевершать попередні рекорди температури, до чого потрібно підготуватися.

Прогноз щодо зміни температури повітря на планеті

Зазначається, що, з'ясовуючи причини аномальної спекотної погоди раніше, фахівці враховували не всі кліматичні зміни. Цього ж разу вони більше акцентували увагу на вивченні того, як змінювалися характеристики періодів рекордно високих температур, які тривали близько тижня. Наприклад, як той, що спостерігався на Тихоокеанському узбережжі в північно-західній частині США, а також у Канаді, залежно від викидів парникових газів.

Вчені спрогнозували нові піки спеки на планеті в 2021-2050 і 2051-2080 роках

Під час дослідження швейцарські вчені дійшли висновку, що у випадку з високими показниками викидів таких газів періоди рекордної спеки можуть відбуватися у 2-7 разів частіше в період із 2021-го по 2050 рік. Тоді як у 2051-2080 роки – частіше від трьох до 21 разу.

Прогноз щодо піків спеки на планеті в 2051-2080 роках

Також підкреслюється, що вже сьогодні Земля "прогрівається" на 0,18°С за десятиліття. А це швидше, ніж показували спостереження в попередні 40 років.

Ерік Фішер додав: результати їхньої наукової роботи доводять необхідність якомога швидше скоротити викиди парникових газів в атмосферу.

Прогноз щодо змін клімату

Як повідомляв OBOZREVATEL, кліматолог Андреас Фінк прокоментував причини аномальних дощів, які останнім часом накрили Європу й призвели до сильних повеней. За його словами, глобальні зміни клімату спровокують те, що подібні явища стануть частішими.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Ханг-оркестр на Черкащині створює дивовижну музику на унікальному інструменті: подробиці.

Ханг-оркестр на Черкащині створює дивовижну музику на унікальному інструменті: подробиці.

Космічні звуки унікального ханга – такої мелодії не створює більше жоден інструмент. А грає він на Черкащині. Неймовірні мелодії оживають в руках Антона Стрільця. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та серіали. Друзі, ставте л...

Сепаратистського лідера Каталонії Пучдемона заарештували в Італії: що відомо.

Сепаратистського лідера Каталонії Пучдемона заарештували в Італії: що відомо.

Італійський суд наказав звільнити колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона, якого затримали учора на Сардинії. Однак він повинен залишатися на італійському острові, поки розглядається запит Іспанії про його екстрадицію. Раніше Пучдемона зааре...

Як різні міста України адаптувались до нових карантинних обмежень.

Як різні міста України адаптувались до нових карантинних обмежень.

Україна з 23 вересня перейшла у жовту зону карантину. Першими, хто відчув вплив нових обмежень – батьки, адже працюють далеко не всі освітні установи. Читати на сайті:

Чому вакцинація – обов'язок, а не прохання, Думки мої тихі.

Чому вакцинація – обов'язок, а не прохання, Думки мої тихі.

Думки мої тихі про наших з вами співгромадян-антивакцинаторів. Тих, які зараз обурено трясуть Конституцією із вимогою не порушувати їхні "священні" права вчиняти зі своїм життям усе, що їм заманеться. Мовляв, то є незаконним – примушувати їх до ще...

Олені, що гавкають святкують поповнення: у екопарку Харкова народився мунтжак.

Олені, що гавкають святкують поповнення: у екопарку Харкова народився мунтжак.

У Харківському екопарку з'явилося поповнення у дивовижних створінь – мунтжаків. Це маленькі Олені, які під час небезпеки залякують супротивника гавканням. Мунтжаки – найдавніший вид на землі. Свого часу вони мешкали і в Європі. Нині ж проживають у...

Чемпіон України  «Динамо»  у Львові зустрічається з  «Рухом».

Чемпіон України «Динамо» у Львові зустрічається з «Рухом».

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал