Психолог розповіла, як визначити характер людини за словами-паразитами.

Обозреватель

OBOZREVATEL. Найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Найбільш часта причина вживання слів-паразитів – бідність словникового запасу, однак з їхньою допомогою можна визначити характер людини.

Про це на своїй сторінці в Instagram написала психолог Олена Плешакова. Вона також пояснила значення таких слів-паразитів, як д о речі, коротше, просто та інших.

  • До речі – це слово в основному люблять ті, кому бракує уваги оточуючих, та інтроверти. Вони відчувають дискомфорт і незручність у новому середовищі або при зустрічі з новим співрозмовником і намагаються компенсувати збентеження словом-паразитом.

  • Коротше – прямий показник поспіху, нервозності й навіть агресії. Зазвичай людина, яка зловживає цим словом, – холерик, має неврівноважену психіку. Зустрічається це слово і в лексиконі в понад міру балакучих індивідів.

  • Так би мовити. Це слово допомагає людям з надмірно швидким і незв'язним мовленням робити паузи в словах, полегшуючи співрозмовникам розуміння сказаного. Потік свідомості таких людей іноді виявляється роз'єднаним з тим, що вони говорять, і зв'язки дозволяють їм на час з'єднати слова й думки. Люди, які часто говорять "так би мовити", – експресивні, рухливі, запальні, багато жестикулюють і володіють багатою мімікою.

  • Це саме(рос. это самое). Зазвичай цей вислів-паразит кажуть ледачі і не цілком відповідальні люди. Вони ненадійні та надмірно імпульсивні. На них не варто покладатися. Вони винахідливо звалюють власну провину на всіх, хто попався під руку. Зазвичай ці люди вважають себе несправедливо обділеними і всі на світі їм "винні", вважає психолог.

  • Взагалі-то. Зустрічається в людей, які не впевнені у своїх силах. На відміну від любителів виразу "до речі", ці люди здатні влаштувати скандал на порожньому місці. Справа тут також в їхній крайній внутрішньої невпевненості.

  • Просто. Це слово часто каже людина, яка не має своєї думки або невпевнена в ній. Зазвичай така людина повністю залежить від оточуючих, весь час побоюючись взяти на себе відповідальність і сказати зайве. Для цих людей характерно весь час виправдовуватися.

  • Ось. Цим словом часто закінчують фрази ті, хто хоче продовжувати розмову, але не знає, про що ще поговорити. Зазвичай такі люди розтягують це слово – "ооось..." і після нього йде пауза. У будь-якому випадку це "ооось" сигналізує про те, що розмова людині набридла. Іноді "ось" в кінці фрази замінюється виразом "ось так от".

  • Цей..., Ну ..., Ееее ... – людині просто-на-просто важко говорити складно.

  • Ну. Це слово часто кажуть, коли хвилюються, навіть якщо не усвідомлюють цього. Якщо в мовленні вашого співрозмовника з'явилося "ну" – його щось турбує, про що він не хоче говорити.

Психолог також розповіла, як позбутися слів паразитів. Зокрема, вона порекомендувала навчитися знімати внутрішнє напруження, особливо перед публічним виступом або відповіддю на іспиті чи на уроці.

Якщо важко говорити складно, плутаються думки, то текст варто написати заздалегідь і кілька разів проговорити його вголос. Якщо ви відчуваєте хвилювання, коли говорите, краще використовувати короткі фрази по 4-6 слів – тоді пауза буде майже непомітною і органічною.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше психолог запропонувала короткий тест, який допоможе дізнатися, що необхідно тій чи іншій людині для щастя.

Euromaidan Press Join the club: become a Euromaidan Press patron! Euromaidan Press Like Euromaidan Press? Help keep us going: join the club, become a Euromaidan Press patron! Your regular donation will help us:  be truly independent and focus on creating the best content about Ukraine counter Russia’s hybrid war and analyze Ukraine’s path towards a democratic future illuminate Ukraine’s history and carve out a place for the …The post Join the club: become a Euromaidan Press patron! appeared first on Euromaidan Press.
Radio Free Europe Health Agencies Warn Of Undiagnosed HIV Cases In Eastern Europe, Central Asia. Radio Free Europe The EU's disease control agency and the World Health Organization(WHO)are calling for more HIV testing as many infected people are diagnosed too late, especially in Eastern Europe and Central Asia.
NDTV News UK Asks Regulator To Study AstraZeneca Vaccine NDTV News The British government said on Friday it has asked its independent medicines regulator to assess AstraZeneca's coronavirus vaccine as part of the formal approval process for the drug to be rolled out...
NDTV News Trump Says He Will Leave White House If Biden Victory Confirmed. NDTV News President Donald Trump said Thursday that he would leave the White House if Joe Biden is officially confirmed the winner of the US election, but he repeated that he may not concede defeat.
Global News Trump says he’ll concede if Electoral College votes for Biden. Global News The electors are scheduled to meet on Dec. 14.