Культурні об'єкти в Іспанії, Індії, Ірані та Китаї внесли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У списку понад 1100 об'єктів культурної та природної спадщини в 167 країнах.

Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вніс ще чотири об'єкти в список світової спадщини, про це повідомляють на сайті ЮНЕСКО.

У список потрапили:

Ландшафт мистецтв і наук Paseo del Prado і Buen Retiro в Іспанії, який знаходиться в центрі Мадрида. Це культурний ландшафт площею 200 гектарів, який створили в XVI столітті. Об'єкт втілює нову ідею міського простору і розвитку в період освіченого абсолютизму XVIII століття.

Трансіранська залізниця в Ірані, що з'єднує Каспійське море на північному сході з Перською затокою на південному заході. Вона перетинає два гірських хребта, річки, ліси, рівнини, а також чотири різні кліматичні зони. Протяжність залізниці 1394 кілометри. Її будували з 1927 по 1938 рік.

Храм Каката - Рудрешвара (Рамаппа), штат Телангана в Індії. Знаходиться в селищі Палампет приблизно в 200 кілометрах на північний схід від Хайдарабаду. Ця будова є головним храмом Шиви в огородженому стінами комплексі, який побудували при правителях Рудрадеві і Речарлі Рудрі. Будівництво храму почалося в 1213 році і, як вважають, тривало близько 40 років.

Скульптури храму високої художньої якості ілюструють місцеві танцювальні звичаї і культуру Каката. Об'єкт розташований в передгір'ях лісистого району і серед сільськогосподарських угідь, поблизу берегів Рамаппа Черуву, водосховища епохи Каката.

Цюаньчжоу - світовий центр торгівлі в Китаї епохи династій Сун-Юань. Об'єкт Цюаньчжоу дуже добре відображає динаміку міста як морського центру торгівлі в періоди Сун і Юань (X-XIV століття нашої ери).

Цюаньчжоу процвітав у досить визнчний період для морської торгівлі в Азії. На території об'єкта розташовані релігійні будівлі, мечеть Цінцзін XI століття, одна з найбільш ранніх ісламських будівель в Китаї, а також ісламські гробниці і велика кількість археологічних пам'яток.

Крім цього, до списку всесвітньої культурної спадщини додали 11 міст, які розташовані в семи європейських країнах.

Серед них три німецьких курорта: (Баден-Баден, Бад-Емс і Бад-Кіссінген), три курортних міста в Чехії (Франтішкові Лазні, Карлові Вари, Маріанські Лазні), австрійське місто Баден, бельгійське місто Спа, французьке Віші, Монтекатіні-Терме в Італії та місто Бат у Великій Британії.

У список також потрапив культурний район Хіма в Саудівській Аравії, який розташований на одному із стародавніх караванних шляхів на Аравійському півострові і має значну колекцію наскальних зображень.

Кордуанський маяк у Франції, який був побудований на рубежі XVI-XVII століть.

Колонія художників у Німеччині, яку побудували в 1897 році.

Цикл фресок XIV століття в італійській Падуї, яка складається з восьми релігійних і світських будівельних комплексів.

Процес внесення об'єктів до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО планують продовжити до 28 липня.

Читайте також: Франція хоче включити багет в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Нагадаємо, що ЮНЕСКО визнала стан Софії Київської та Лаври задовільним . Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО зробив висновок, що об'єктам Софії Київської та Києво-Печерській Лаврі нічого не загрожує, а стан споруд визнали задовільним.

Підготував/ла : Катерина Мальч

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

Вимагали рівноправності і посилення відповідальності за утиски сексменшин. "Марш рівності" у Києві зібрав до 7 тисяч учасників. Цю кількість повідомили організатори. Паралельно свою акцію провели й противники Маршу. Їх розділяли більше двох тисяч ...

8

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Рада суддів України спробувала заблокувати судову реформу. Вона не призначила своїх представників до Етичної ради та почала відверто шантажувати владу. Читати на сайті:

2 12

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Обійшли за результатами американську Лігу Плюща, Стенфорд, Кембридж та чимало інших. П'ятеро українських студентів-фізиків вибороли бронзу на міжнародній олімпіаді з теоретичної фізики. За одну добу вони розв'язали шість надскладних задач. З юними...

4 16

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

60 тисяч бляшанок має у колекції жителька Бельгії. Це коробки з-під солодощів, кави, а також різних неїстівних продуктів. Жінці-колекціонерці - 80 років. І вона - рекордсменка книги Гіннеса. Де зберігається унікальна колекція і чи збільшуватиметьс...

3 1

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Скіфський меч – акінак у золотому окладі, а ще прикраси та предмети побуту. У краєзнавчому музеї Кам’янки-Дніпровської на Запоріжжі відкрили унікальну експозицію. Усі речі представлені на виставці належали племенам, які заселяли південь України по...

7 2

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Друзі та подруги, вітаємо вас на восьмому випуску “Легко-шоу”! Сьогодні легко й весело говоримо про те, як Арсен Аваков розважається в Інстаграмі, чи розрізняє Михайло Поплавський факультет і факультатив та навіщо йому ТікТок, а ще – про вкрай ори...

2 47