Шевченко: Європарламент схвалює закон, який блокує повернення Приватбанку.

Європарламент вітає ухвалений у травні 2020 року закон №590-IX, який посилив стійкість банківського сектору та унеможливив повернення Приватбанку попереднім власникам.

Про це повідомив у Facebook голова НБУ Кирило Шевченко.

"Європейський парламент вітає ухвалений у травні 2020 року закон про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності. Цей закон посилив стійкість банківського сектору та унеможливив повернення Приватбанку попереднім власникам.

Національний банк України вдячний за високу оцінку від європейських партнерів. Запевняємо, що докладемо всіх зусиль для захисту законності рішень про націоналізацію Приватбанку, збереження фінансової стабільності та не допустимо втрати коштів платників податків", - написав Шевченко.

За його словами, НБУ планує і надалі сприяти наближенню банківського законодавства України до законодавства ЄС та запровадженню найкращих світових практик функціонування банків.

Він додав, що Нацбанк передав на розгляд Верховної Ради погоджений з експертами МВФ законопроєкт про вдосконалення корпоративного управління у банках.

"Прийняття цього закону стане важливим кроком для подальшого посилення інституційності та незалежності НБУ. Він підвищить відповідальність органів управління банків за прийняті рішення, сприятиме прозорості та стабільності діяльності як окремих банків, так і банківської системи в цілому.

Документ удосконалює та підвищує ефективність системи внутрішнього контролю, у тому числі управління ризиками в українських банках", - пояснив Шевченко

За його словами, запропоновані норми запровадять оновлені вимоги щодо структури капіталу та нормативів його достатності у відповідності до директиви ЄС CRD IV та регламенту CRR. Також закон дозволить банкам запровадити процеси оцінки достатності внутрішнього капіталу (ICАAP) та внутрішньої ліквідності (ILAAP).

"Маємо запевнити, що незалежності НБУ нічого не загрожує. Ми чітко усвідомлюємо засади цієї незалежності та той довгий шлях, за який центробанк отримав рівновіддаленість від усіх гілок влади для ухвалення професійних зважених рішень у монетарній і макропруденційній політиках.

На сьогодні ніхто не може диктувати Національному банку, який встановлювати курс гривні чи облікову ставку. Сьогодні підконтрольність НБУ будь-кому просто неможлива. Всі важливі рішення ухвалюються колегіально після всебічного обговорення їхнього впливу як на банківську систему зокрема, так і економіку загалом", - запевнив голова НБУ.

Нагадаємо:

13 травня Верховна Рада схвалила законопроєкт щодо вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності у другому читанні та цілому, який називають "антиколомойським".

21 травня президент Володимир Зеленський підписав цей закон, необхідний для співпраці з МВФ.

Економічна правда

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Новини по темі

«Інвестняні» і гральний бізнес: за що ВР голосуватиме наступного тижня.

Наступного тижня Верховна Рада розгляне законопроекти про податкові та митні пільги закону про "інвестнянь", про зменшення оподаткування грального бізнесу, а також про енергоефективність та аграрні розписки.

Українська правда

ЛЕСЯ УКРАЇНКА. 150 років самотності -  «Машина часу»

ЛЕСЯ УКРАЇНКА. 150 років самотності - «Машина часу»

Лесі Українці - 150. Так довго не живуть, але вона попри свої земні 42 - змогла. Чи справді у неї був роман з Ольгою Кобилянською? І чому вона таємно обвінчалася з Климентом Квіткою, який був на 9 років молодшим? Про це, а також про її участь у не...

1 5

Коли очікується закінчення пандемії: прогноз ВООЗ

Коли очікується закінчення пандемії: прогноз ВООЗ

Закінчення пандемії COVID-19 очікується на початку 2022 року, повідомив глава Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге. Але після цього вірус не зникне повністю, а й далі циркулюватиме. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceboo...

Кума Путіна - наше майбутнє - Беленюк має суперздібності - Садовий заспіває - «ОТАКОЇ».

Кума Путіна - наше майбутнє - Беленюк має суперздібності - Садовий заспіває - «ОТАКОЇ».

Дружина Медведчука - майбутнє успішної і мирної України, Жан Беленюк став мольфаром, Міністр оборони не знає що таке МВФ, Садовий створив хор із депутатів З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Пов'язане з санкціями проти Медведчука, – Кравчук про загострення на Донбасі.

Пов'язане з санкціями проти Медведчука, – Кравчук про загострення на Донбасі.

Проросійські бойовики на Донбасі останнім часом значно активізувалися. За словами глави української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука, причиною можуть бути санкції проти кума Путіна Віктора Медведчука. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у ...

Перехресний допит Тимофія Милованова: про гроші МВФ, Байдена та Зеленського.

Перехресний допит Тимофія Милованова: про гроші МВФ, Байдена та Зеленського.

Місія Міжнародного валютного фонду завершилася 13 лютого, однак жодних домовленостей щодо траншу так і не вдалося досягнути. У МВФ підкреслили, аби відбувся перегляд програми, Україні потрібен більший прогрес. Читати на сайті:

Борщ потрапив до рейтингу найкращих супів світу за версією CNN.

Борщ потрапив до рейтингу найкращих супів світу за версією CNN.

Український борщ став однією з найсмачніших перших страв за версією CNN. Видання склало власний список 20 найкращих супів світу. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegr...

1 2