Дуда заявив, що очікує від України історичної правди

Сегодня
Дуда заявив, що очікує від України історичної правди

Президент Польщі Анджей Дуда, який раніше розповів, як треба будувати українсько-польські відносини, заявив, що Україна першою схвалила на законодавчому рівні прославляння УПА, і Варшава чекає від Києва конкретних кроків щодо дегероїзації українських націоналістів.

Про це він заявив після зустрічі з президентом України Петром Порошенко на саміті НАТО, передає Європейська правда.

"Вони (норми закону про визнання діячів УПА борцями за незалежність України) досі не змінені, незважаючи на моє прохання. Я сказав йому, що слід розглядати це в однакових категоріях", – заявив Дуда.

Дуда додав, що він і Порошенко досконало знають, які питання є складними. "Я чекаю історичної правди", – зазначив він.

Президент Польщі також пояснив, чому не було спільної з Порошенко церемонії вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії: "Там не йшлося про якусь польсько-українську війну. Це був геноцид, етнічні чистки проти поляків. Не заперечую акцій у відповідь, але це не були військові, а цивільні".

Раніше президент Петро Порошенко закликав польську сторону внести зміни в закон про Інститут національної пам'яті в частині, що стосується інтересів України. Про це, як повідомляє прес-служба глави української держави, він заявив в Брюсселі на зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Нагадаємо, польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецкій заявив, що народи Польщі і України можуть примиритися, якщо Київ визнає правду про Волинську різанину.