Президентська кампанія почнеться за старого складу ЦВК – нардеп Березенко

Гордон
Президентська кампанія почнеться за старого складу ЦВК – нардеп Березенко

Під час поточної сесії Верховна Рада вже не повернеться до питання оновлення складу Центральної виборчої комісії, це означає, що президентська передвиборна кампанія 2019 року почнеться за нинішнього складу ЦВК. Про це в кулуарах парламенту 12 липня сказав журналістам заступник глави парламентської фракції Блоку Петра Порошенка Сергій Березенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Очевидно, що раніше вересня цього розглядати не будуть. Великий ризик того, що ми зайдемо в процедуру започаткування президентського виборчого процесу зі старою ЦВК, що може поставити довіру до результатів виборів під серйозні сумніви", – заявив політик.

Березенко підкреслив, що Блок Петра Порошенка був послідовним у спробі добитися голосування за кандидатів у комісію. Депутат висловив жаль у зв'язку з тим, що питання оновлення складу ЦВК так і не було винесено на голосування 12 липня, хоча достатня кількість голосів у сесійній залі для ухвалення рішення була.

5 лютого президент Петро Порошенко вніс у Раду подання на 14 членів ЦВК, хоча в комісії 13 вакантних місць.

9 липня спікер Ради Андрій Парубій заявив, що низка депутатів пропонує внести зміни до закону про Центральну виборчу комісію України для можливості призначити 14 членів ЦВК.

11 липня голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак сказав, що його фракція не підтримує ідею законодавчого збільшення кількісного складу Центральної виборчої комісії України.

Лідер фракції Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов 12 липня повідомив про виключення зі списку кандидатів Ольги Лотюк і закликав якомога швидше затвердити членів оновленої комісії.

Після кількох консультацій спікер відмовився починати голосування за кандидатів у члени ЦВК у зв'язку з їх відсутністю в залі. Парубій припустив, що Раді вдасться повернутися до цього питання 13 липня – останнього дня роботи сесії.