У Києві хочуть заборонити поліетиленові пакети

Сегодня 1
У Києві хочуть заборонити поліетиленові пакети

Столичним продавцям хочуть заборонити пакувати товар в целофан. Проти поліетилену в магазинах заговорили депутати Київради. За офіційними даними, в масштабах ЄС щорічно в сміттєвому відрі виявляються 8 млрд пакетів. В середньому громадянин ЄС використовує близько 200 поліетиленових пакетів в рік, як правило, тільки один раз. В Україні кульки - один з найпоширеніших видів сміття.

"Украинцы, по статистике, используют еще более кульков – до пятисот в год. Тратя, соответственно, около пятисот грн", – говорит Константин Яловой председатель комиссии Киевского городского совета по вопросам экологической политики.

Тепер столичним покупцям хочуть запропонувати альтернативу поліетилену - біологічні полімерні або паперові пакети, або багаторазові сумки.
В Європі - заборона на упаковку товарів в поліетилен діє вже другий рік. За її порушення власника супермаркету можуть навіть оштрафувати на 40 000 євро! Втім, бельгійці не поспішають повністю відмовлятися від целофану. За покупками з еко-торбою ходять одиниці.
Разом з тим, якщо рішення про обмеження продажу поліетиленових пакетів в столичних магазинах все ж таки приймуть - воно буде носити виключно рекомендаційний характер. Вжити більш жорстких заходів може тільки Верховна Рада.

Нагадаємо, раніше кияни підписали петицію, яка закликає ввести заборону на використання і продаж поліетиленових пакетів.

Тим часом, на думку експертів, не дивлячись на те що поліетиленові пакети шкодять екології, заборонити їх в сучасних українських реаліях не вдасться.