JP Morgan оприлюднив ключові виклики-2020: «прогресивний ремонт» економіки, вибори в США та інфляція.

Одна з найбільших загроз для ринків є вибори в США у 2020 році й потенціал для прогресивного капітального ремонту американської економіки, повідомив своїм заможним клієнтам банк JP Morgan, пише на своїх шпальтах CNBC.

«Пропозиції Воррен щодо збільшення податків приблизно у 2,5 раза перевищують рівень підвищення податків Рузвельтом, яке сталося в часи Великої депресії, коли безробіття в США досягло 22%», – йдеться в доповіді JP Morgan.

Різке зростання інфляції — ще один із ключових ризиків на ринку у 2020 році, відзначають у JP Morgan.

Прогноз для клієнтів банку JP Morgan

Приватний банк с, якому довірено в управління $ 2,2 трлн статків заможних клієнтів, зазначив, що президентська перемога від радикального лівого кандидата є одним з найбільших викликів для їх фінансів у 2020 році.

У своїй щорічній доповіді для клієнтів JP Morgan також не виключив імовірність сплеску інфляції.

З огляду на, що ліві кандидати в президенти від Демократичної партії, такі як сенатор Елізабет Воррен і сенатор Берні Сандерс, є лідерами в національних первинних опитуваннях, JP Morgan прогнозує можливість заборони на викуп акцій, підвищення ставок корпоративного податку та розпад великих компаній.

«Поступовий перегляд економіки США після виборів» стане однією з найбільших небезпек, пише Майкл Чембалест, Глова ради директорів з ринкової та інвестиційної стратегії JP Morgan Asset Management.

Заснована на зниженні податків та дерегулювання стратегія зростання президента Дональда Трампа, привела до того, що фондовий ринок досяг рекордно високого рівня за прибутковістю, що значно перевищує середньостатистичного президента США за три роки. За шість років S&P 500 показав чудовий результат, набравши майже 30% у 2019 році.

Однак Палата представників в грудні засудила Трампа за зловживання владою у відносинах з Україною, що може зашкодити його репутації погіршивши результати опитувань, зазначили в JP Morgan.

Воррен випереджає Рузвельта

Елізабет Воррен потрапила на перші шпальти, отримавши велику підтримку своєї програми в частині реалізації планів зі збільшення оподаткування для фінансування витрат на охорону здоров’я та державне фінансування освіти. Як «спосіб проілюструвати широту прогресивного порядку денного 2020 року» JP Morgan порівняв розмір планів Воррен з податком президента Франкліна Д. Рузвельта в цілому під час Великої депресії.

«Пропозиції Воррен щодо збільшення податків приблизно у 2,5 раза перевищують рівень підвищення податків Франкліна Д. Рузвельта, який мав місце під час Великої депресії, коли безробіття в США досягла 22%», – сказав Сембалест.

Рисунок 1 – Порівняння податкових ініціатив Франкліна Д. Рузвельта під час Великої депресії та Воррен в умовах економічного росту економіки США

Джерело: JP Morgan, CNBC.

У JP Morgan зазначили, що у Трампа найсильніші «попутні вітри» з часів 1896 року, якщо послуговуватися ринковими та економічними показниками. Оцінка включає інфляцію споживчих цін, рівень безробіття, ВВП, прибутковість ринку акцій та волатильність, а також зростання цін на нерухомість.

«Нинішні умови вигідні для Трампа як чинного президента в порівнянні з історією», – сказав Чембалест.

Інфляція – реальний виклик

У той час як JP Morgan очікує рік без рецесії з прибутковістю 7-10% на фондових ринках, акції повинні подолати потенційний ризик сплеску інфляції.

«Ключовий ризик для 2020 року — це зростання інфляції в США, який вказує на те, що ФРС припустилися серйозної помилки, урізавши реальні ставки до нуля (знову ж)», – попередив Чембалест.

З 2007 року Федеральна резервна система зазнала «масові зміни» у процентній політиці, при тому, що поточна оцінка реальної процентної ставки є нижчою 1%, відзначає банк. Такі низькі ставки створюють ризик стрибка цін.

Федеральна резервна система тричі знижувала процентні ставки в минулому році, в результаті чого процентна ставка по кредитах овернайт знизилася до 1,5-1,75%. Голова ФРС Джером Пауелл підкреслив, що будь-якому майбутньому кроку по збільшенню витрат на позики повинен передувати значний і послідовне зростання інфляції. Основний індекс PCE є кращим показником інфляції ФРС, і він послідовно не досяг мети 2%, встановленою центральним банком США цього року.

Проте, в JP Morgan зазначили, що великий інфляційний сюрприз малоймовірний, тому що «дерегулювання, швидкість коригування роздрібних цін, вплив глобалізації на заробітну плату та інші фактори» сприяли низькій та стабільній інфляції в США.

Відновлення вартості акцій

«Для фінансових інвесторів час для відчаю може закінчитися», – сказав Джембалест клієнтам у своїй доповіді.

В JP Morgan зазначили, напевно ринок переживає останні дні екстремального зниження вартості, коли технічні дані демонструють екстремальні знижки на акції з високою вартістю.

«Спред між найдешевшими та найдорожчими акціями знаходиться на самому широкому діапазоні з 2002 року, хоча він не наближається до піка 1999-2000 років», – сказав Чембалест.

IPO не померли

Ще однією важливою темою 2019 року стали проблеми з IPO (англ. Initial Public Offering, IPO) — перший публічний продаж акцій приватної компанії. Деякі очікувані технологічні компанії в ході IPO, такі як Uber і Lyft, і попередні IPO, такі як WeWork, мали недостатню прибутковість. Публічні ринки відзначали, що Uber і Lyft завершили рік як одні з найбільших розчарувань публічних пропозицій.

В JP Morgan наголосив клієнтам, що початкові публічні пропозиції все ще залишаються гарною ідеєю розміщення у 2020 році, «наразі те, що ви купуєте, насправді є справжньою технологічною компанією».

Автор: Діденко Сергій

загрузка...

Новини по темі

Коронавірусом заразилася нафта

На минулому тижні основним тригером були новини про коронавірус.

Україна завершила випуск 10-річних євробондів. 1,25 млрд євро поступили на рахунки Казначейства

27 січня Україна провела розрахунки за єврооблігаціями на суму 1,25 млрд євро з дохідністю 4,375% та з погашенням у 2030 році, повідомили в Мінфіні.

1

Курс валют в банках і на чорному ринку. Долар і євро дорожчають

Готівкові курси валют в українських банках і на чорному ринку на 27 січня.

6

Чому всіх цікавлять тільки зарплати держслужбовців

Чому нікого не хвилює рівень доходів менеджерів або власників приватних компаній на відміну від заробітних плати чиновників?

1

Конкурент TikTok. Співзасновник Vine запустив сервіс коротких відео Byte

Творці нового сервісу планують зосередитися на моделі монетизації авторського контенту.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie