З монетами у роті. У Польщі виявили десятки дитячих скелетів

Під час будівництва дороги на південному сході Польщі робітники натрапили на дитячі скелети з монетами у роті. Вчені вважають, що раніше на цьому місці було дитяче кладовище.

На даний момент було знайдено 115 могил, в основному — дитячих. Багато дітей були поховані з монетами у роті, відзначають автори відкриття.

Це «плата поромника», також відома як обол Харона, похоронна практика, поширена в Стародавній Греції і Римі. Монети були поміщені в могилу, щоб у душ були гроші заплатити Харону, який переправив би їх через річку Стікс в Підземний світ.

Практика була неоднорідною — кількість, розміщення і тип монет розрізнялися залежно від місця і від культури до культури, але така практика були широко поширена в античному світі і на Близькому Сході. При цьому ритуал інтерпретувався по-різному в залежності від часу і місця, існують свідчення, що ця практика зустрічалася ще зовсім недавно — в 20 столітті.

Велика частина монет, знайдених вченими в роті дітей на місці розкопок, датується правлінням Сигізмунда III Васи, який був монархом Польщі між 1587 і 1632 роками. Також були виявлені монети часів правління Іоанна II Казимира Васи, який був королем Польщі і Великим Князем Литовським з 1648 до 1668 року.

Археолог Катаржина Олешок сказала: «З історичних джерел ми знаємо, що тут, в Єжова в 1604 році вже була велика парафіяльна церква з садом, школою і кладовищем. Ймовірно, воно існує вже з 1590 року ».

Тіла були знайдені в піщаному грунті і розташовувалися по осі схід-захід, все з головами на захід і руками по боках. Швидше за все, це могили відносяться до дитячої частини кладовища. Одна могила містить тіла чотирьох дітей. Вони лежали тісно, але не один на одному.

«Розташування скелетів, стан їх збереження показує, що знахідка є католицьким церковним кладовищем, про яке напевно подбали. Жодна могила не пошкоджена іншими. Мешканці точно знали, де у них могили, і дбали про них», — сказала Олешок.

На цьому місці більше немає церкви, тільки невелика меморіальна каплиця. Останки дітей будуть повністю ексгумовані і вивчені перед перепохованням в нинішній парафіяльної церкви.

Раніше НВ повідомляв, що польські археологи виявили скриню з сотнями релігійних предметів в Старій синагозі 18 століття в місті Величка, на півдні Польщі.

Команда з Інституту археології Ягеллонського університету вирила вузьку траншею поруч з внутрішньою стіною синагоги та виявила залишки гнилої дерев’яної коробки з металевими предметами.

Вчені розширили траншею для подальших досліджень і виявили скриня зі скарбами, повний сотень металевих предметів, які були вкладені один в один і щільно упаковані.

Дерев’яний ящик був приблизно 80 см у висоту, 70 см в ширину і 130 см в довжину. Він містив близько 350 предметів, в основному релігійного значення, які датуються періодом 19 і 20 століття. У скрині були кілька мідних люстр, срібний кубок, п’ять срібних свічників (два з них — Ханукальні), великий металевий посуд, два великих бронзових судини з декоративними ручками, срібний знак для Тори.

Новини по темі

Представлений Qualcomm Snapdragon 865+: приріст продуктивності 10% і частота понад 3 ГГц.

Торішній Snapdragon 855+ підійшов дуже близько до позначки 3 ГГц. Його максимальна частота становила 2,96 ГГц. Вчора, 8 липня, компанія Qualcomm без зайвої помпезності представила Snapdragon 865+. Це перший мобільний процесор на ринку з максимальн...

Google несподівано розсекретила дату випуску Android 11.

Як і в минулому році з Android 10, Google випустить нову версію ОС на початку вересня. Дату показали в відео. Нова операційна система Android 11 поки ще тестується і недавно стала доступна в якості публічної бета-версії. Компанія Google зазвичай о...

1

Аналіз ДНК. Вчені довели, що стародавні індійці Колумбії допливали до Полінезії

Вчені зі Стенфордського університету в США знайшли генетичні докази контакту між корінними американцями і полінезійцями на островах в Тихому океані.

1

Автовиробництво в Україні в І півріччі скоротилося на 36%.

У червні українськими підприємствами було виготовлено 336 одиниць автотранспортної техніки.

2

SpaceX НЕ буде запускати десяту партію супутників Starlink.

Запуск повинен був відбутися 8 липня, проте через погодні умови старт відклали.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie