Зовнішня розвідка не виключає повномасштабного наступу РФ на Україну.

Служба зовнішньої розвідки не виключає можливості наступу сил Російської Федерації на Україну.

Але цього не відбудеться восени 2020 року. Сценарій військової агресії проти України не на часі для Кремля. Про це розповів голова Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк, передає "Дзеркало тижня".

Кондратюк зазначив, що Кремль розглядає власну армію як інструмент досягнення зовнішньополітичних амбіцій, тому наказ про вторгнення в іншу державу – для Москви питання лише часу і можливостей.

"На сучасному етапі "гібридної війни" Росія розгорнула навколо України військове угруповання, до якого входять дві нові армії та армійський корпус, що є підготовкою до повномасштабного вторгнення на територію України. РФ зараз веде активну підготовку 20-ї армії (загальною чисельністю близько 24 тис. чоловік), 8-ї армії (близько 45 тис. чоловік) і 22-го армійського корпусу (9 тис. військовослужбовців)", - каже головний розвідник.

Як пояснив Кондратюк, зараз Росію стримує низка факторів: Це падіння цін на світових ринках нафти й газу, що зменшує надходження до бюджету; спроби використати пандемію коронавірусу для покращення відносин з Заходом; наближення місцевих виборів в Україні, завдяки яким Москва сподівається посилити присутність своїх сил в українській політиці; направлення ресурсів на протистояння з Туреччиною в Сирії та Лівії, а також на опосередковане втручання у конфлікт між Вірменією та Азербайджаном; місцеві вибори у РФ у вересні цього року при падінні рейтингу довіри до Володимира Путіна та зростанні протестних настроїв.

При цьому аналіз зовнішньої розвідки свідчить про те, що в майбутній перспективі можлива масштабна військова операція Росії для захоплення нових українських територій.

Кондратюк вважає, що цьому можуть сприяти такі чинники: необхідність відвернути увагу від внутрішніх російських проблем; потреба вирішення проблем водопостачання в Криму та провал курортного сезону; концентрація уваги українських міжнародних партнерів винятково на власних внутрішніх проблемах.

Росія може почати офіційно поставляти озброєння на Донбас, якщо у США ухвалять закон про виділення $300 млн на рік на військову допомогу Україні. Як повідомляють російські ЗМІ, про це заявив голова комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников.

Новини по темі

Поодинокі випадки порушення тиші на Донбасі не мають системного характеру, – РНБО.

У РНБО наголосили, що сьогодні п’ятнадцятий день перемир’я без бойових втрат. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов підкреслює, що режим припинення вогню на Донбасі дотримується. Так, поодинокі випадки його пору...

1

У РНБО заявили, що режим тиші на Донбасі зберігається вже понад два тижні.

За словами Данілова, поодинокі випадки його порушення не мають системного характеру.

1

У РНБО заявили, що режим тиші на Донбасі зберігається вже понад два тижні.

За словами Данілова, поодинокі випадки його порушення не мають системного характеру.

1

Навіщо Україні закон про воєнні злочини

У воєнних злочинів немає строків давності. Та й засудженими за такі злочини стають не тільки безпосередні їх виконавці, а й ті, хто віддавав накази, навіть політики вищих ешелонів влади. Але чи зможе Україна колись засудити за агресію керівництво ...

1 3

В ООС нацгвардійці затримали поплічника терористів НЗФ.

Нацгвардійці угруповання НГУ в ОТУ "Північ" продовжують виконувати службово-бойові завдання на стаціонарних блокпостах. Про це Гал-інфо повідомили в пресслужбі НГУ в ООС.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie