Майбутнє Сонячної системи. Вчені виявили незвичайну планету поблизу білого карлика

ESO / M. Kornmesser

Вперше астрономи виявили гігантську екзопланету, яка обертається навколо вмираючої зірки — білого карлика.

Аналіз спектральних слідів білого карлика WD J0914 + 1914 виявив рідкісні сліди хімічного складу газового гіганта, виявивши зоряну систему, абсолютно несхожу на інші.

Використовуючи дані, зібрані в рамках Sloan Digital Sky Survey (SDSS), дослідники з Великобританії, Чилі та Німеччини виявили ознаки планети, подібної до Урану, що обертається дуже близько до далекого білого карлику.

Вчені припустили наявність об'єкта за непрямими ознаками — зірка оточена газовим диском, склад якого не схожий на жоден досліджений раніше, але збігається з прогнозами про речовини, що містяться в надрах планет з класу крижаних гігантів. Вивчена система цікава в контексті зоряної еволюції, тому що являє собою один з можливих сценаріїв майбутнього Сонячної системи.

На відстані близько 2000 світлових років WD J0914 + 1914 важко побачити навіть за мірками білого карлика. Спочатку дослідники, які вивчали його спектр, думали, що це подвійна зоряна система, завдяки водневому компоненту. При найближчому розгляді незабаром були виявлені явні ознаки кисню з відтінками сірки.

Керуючи спектральними даними через програму моделювання, команда змогла змоделювати умови, які ми могли очікувати в найближчому оточенні WD J0914 + 1914.

«Знадобилося кілька тижнів дуже важких роздумів, щоб зрозуміти, що єдиний спосіб утворити такий диск — випаровування гігантської планети», — говорить астроном Матіас Шрайбер з Університету Вальпараїсо в Чилі.

Щоб гігант випарувався таким чином, він повинен бути якомога ближче до білого карлика. За оцінками дослідників, це буде близько 15 сонячних радіусів — або близько 10 млн км. Для порівняння, у Меркурія є орбіта, яка наближає його до нашого Сонця на відстань не менше 46 млн км.

Якщо інтерпретація авторів вірна, то екзопланета у білого карлика рухається по орбіті з періодом всього близько 10 днів.

Оскільки нашому власному Сонцяю судилося стати білим карликом, було б цікаво знайти більше прикладів, які можуть дати нам уявлення про далеке майбутнє нашої Сонячної системи.

Новини по темі

З такою ціною Radeon RX 5500 приречена на провал

Хоча це ціна топової версії Sapphire. Вихід відеокарти Radeon RX 5500 XT вже зовсім близько, і сьогодні у нас є можливість поглянути на модель новинки AMD, яка, ймовірно, буде однією з найшвидших серед собі подібних. Називається вона Sapphire Rade...

1

Відволікся на собаку. Tesla на автопілоті врізалася в машину поліції

У США Tesla Model 3 з автопілотом врізалася в задню частину поліцейської машини, а потім і в інше авто.

2

Відволікся на собаку. Tesla на автопілоті врізалася в машину поліції

У США Tesla Model 3 з автопілотом врізалася в задню частину поліцейської машини, а потім і в інше авто.

1

В 2020 році Apple випустить новий iPhone SE і шість версій iPhone 12.

Аналітики нарощують оберти. Кількість очікуваних моделей смартфонів, які представить Apple в 2020 році невпинно зростає. Спочатку аналітики говорили про оновлення трьох моделей iPhone восени, потім додали iPhone SE 2 навесні, потім виявилося, що в...

1

Абсолютно новий графічний драйвер AMD вийде вже сьогодні.

Це Radeon Adrenalin 2020 Edition. Кілька днів тому було повідомлення про те, що незабаром AMD випустить новий графічний драйвер Adrenalin 2020 Edition, який отримає як мінімум одну нову функцію, покликану підвищити продуктивність відеокарт в іграх...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie