Майбутнє Сонячної системи. Вчені виявили незвичайну планету поблизу білого карлика

Вперше астрономи виявили гігантську екзопланету, яка обертається навколо вмираючої зірки — білого карлика.

Аналіз спектральних слідів білого карлика WD J0914 + 1914 виявив рідкісні сліди хімічного складу газового гіганта, виявивши зоряну систему, абсолютно несхожу на інші.

Використовуючи дані, зібрані в рамках Sloan Digital Sky Survey (SDSS), дослідники з Великобританії, Чилі та Німеччини виявили ознаки планети, подібної до Урану, що обертається дуже близько до далекого білого карлику.

Вчені припустили наявність об'єкта за непрямими ознаками — зірка оточена газовим диском, склад якого не схожий на жоден досліджений раніше, але збігається з прогнозами про речовини, що містяться в надрах планет з класу крижаних гігантів. Вивчена система цікава в контексті зоряної еволюції, тому що являє собою один з можливих сценаріїв майбутнього Сонячної системи.

На відстані близько 2000 світлових років WD J0914 + 1914 важко побачити навіть за мірками білого карлика. Спочатку дослідники, які вивчали його спектр, думали, що це подвійна зоряна система, завдяки водневому компоненту. При найближчому розгляді незабаром були виявлені явні ознаки кисню з відтінками сірки.

Керуючи спектральними даними через програму моделювання, команда змогла змоделювати умови, які ми могли очікувати в найближчому оточенні WD J0914 + 1914.

«Знадобилося кілька тижнів дуже важких роздумів, щоб зрозуміти, що єдиний спосіб утворити такий диск — випаровування гігантської планети», — говорить астроном Матіас Шрайбер з Університету Вальпараїсо в Чилі.

Щоб гігант випарувався таким чином, він повинен бути якомога ближче до білого карлика. За оцінками дослідників, це буде близько 15 сонячних радіусів — або близько 10 млн км. Для порівняння, у Меркурія є орбіта, яка наближає його до нашого Сонця на відстань не менше 46 млн км.

Якщо інтерпретація авторів вірна, то екзопланета у білого карлика рухається по орбіті з періодом всього близько 10 днів.

Оскільки нашому власному Сонцю судилося стати білим карликом, було б цікаво знайти більше прикладів, які можуть дати нам уявлення про далеке майбутнє нашої Сонячної системи.

Новини по темі

Любителі фільмів жахів виявилися краще підготовленими до пандемії.

Ті, хто любить фільми про зомбі і трилери, виявилися і морально, і інформаційно більш готовими до різних глобальних проблем.

1

Завтра відбудеться напівтіньове місячне затемнення

Жителі України спостерігати явище не зможуть.

2

Природа очистилася під час пандемії коронавируса — правда чи міф? — відео.

Фраза «Природа очистилась настільки, що…» стала одним із найпопулярніших мемів часів коронавірусної кризи. Саме очищення атмосфери називають одним з небагатьох позитивних моментів пандемії. Та чи правда це?

4

Богиня сексу. Пробуємо Mazda MX-5 червоного кольору

Яскравий родстер із цінником преміального седана. Те що треба? Чи цілковита маячня?

4

Створено ремінець для «розумного» годинника з керуванням жестами .

Створено ремінець для «розумного» годинника Apple Watch з керуванням жестами. Можна просто рухати пальцями і вмикати/вимикати що-небудь.

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie