Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Лукашенко погрожує перекрити газопровід «Ямал-Європа».

Диктатор намагається обіграти ЄС.

Білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко у притаманній для себе манері відреагував на інформацію про підготовку п'ятого пакета європейських санкцій - пригрозився перекрити газопровід "Ямал – Європа". Під час своєї заяви, яку цитує "Пул Первого", він зазначив, нібито Білорусь "не повинна пробачати" нікому запровадження обмежень.

Очевидно, він не згадав, що причиною цих санкцій є міграційна криза на польському кордоні, спровокована саме Мінськом.

"Польща нас лякає, що закриє кордон. Будь ласка, менше втікачів туди переміщуватися буде! Я просто послухав цих мерзотників, які взагалі безголові, – а якщо ми закриємо транзит через Білорусь? Через Україну не пройдеш, там російський кордон закрито. Через Прибалтику туди до Естонії дороги немає. Якщо ми закриємо для поляків і, наприклад, для німців, – що буде тоді? Ми сьогодні збільшили через Білорусь прокачування природного газу, заповнивши "Ямал – Європа". Ми обігріваємо Європу, а вони нам ще погрожують, що нам закриють кордон! А якщо ми перекриємо природний газ?" - зазначив Лукашенко.

Читайте також: На кордоні Польщі та Білорусі назріває гуманітарна криза — FT

8 листопада білоруські журналісти опублікували відео того, як чисельний натовп мігрантів прямує до польського кордону . Журналісти підкреслили, що людей супроводжували озброєні люди із собаками, тобто їхнє пересування було організованим.

Після цього міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив про стан бойової готовності на кордоні з Білоруссю. Заступник міністра закордонних справ Пьотр Вавжик звинуватив владу у Мінську в тому, що вона домагається ескалації конфлікту , яка призведе як мінімум до загибелі однієї зі сторін.

Л итва, Латвія та Естонія звинуватили білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка у заохоченні нелегальної міграції з метою помститися за санкції ЄС проти його режиму. Польща та Литва розпочали будівництво загороджень на кордоні з Білоруссю.

Про те, як Польща протистоїть "міграційній війні", розв'язаній диктатором Білорусі, читайте в статті Олександра Шевченка " Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість" .

Дивіться спецтему: Польща вважає події на кордоні "війною нового типу" Усі зусилля зараз варто спрямувати на захист своєї території. На кордоні Польщі та Білорусі назріває гуманітарна криза — FT ЄС має діяти, щоб захищати власні цінності та вразливих людей. Лукашенко погрожує країнам-сусідам бомбардувальниками Росії Їх розміщення на кордоні пояснюють намаганням контролювати ситуацію. Лукашенко звинуватив Польщу і НАТО в "нахабному підтягуванні зброї для провокацій на кордоні" Білоруський диктатор доручив прикордонникам забезпечити контроль за пересуванням військ НАТО та Польщі. Ескалація на кордоні з Білоруссю можлива в будь-який момент: в МВС назвали причину Зараз територію охороняють 8 тисяч військових.

Підготував/ла : Виктория Хмилевская
Новини по темі
Брифінг 02.12.2021 Михайло Цимбалюк

Брифінг 02.12.2021 Михайло Цимбалюк

Брифінг народного депутата України Михайла Цимбалюка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Михайло Бондар

Брифінг 02.12.2021 Михайло Бондар

Брифінг народного депутата України Михайла Бондара Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Едуард Прощук

Брифінг 02.12.2021 Едуард Прощук

Брифінг народного депутата України Едуарда Прощука Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Мешканці Станиці Луганської розповіли про цинічний обстріл бойовиків.

Мешканці Станиці Луганської розповіли про цинічний обстріл бойовиків.

Прокуратура відкрила кримінальну справу через обстріл Станиці Луганської. Бойовики пошкодили залізничне ДЕПО, 4 будівлі підприємства та 1 житловий будинок. Залізничники досі оговтуються від пережитого. Читати на сайті:

Брифінг 02.12.2021 Дмитро Костюк

Брифінг 02.12.2021 Дмитро Костюк

Брифінг народного депутата України Дмитра Костюка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Анатолій Бурміч,  Ілля Кива

Брифінг 02.12.2021 Анатолій Бурміч, Ілля Кива

Брифінг народних депутатів України Анатолія Бурміча та Іллі Киви Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: