ЄС вперше допустив треті країни до спільного оборонного проєкту.

США, Канада та Норвегія стануть першими країнами, які долучаться до участі у спільних оборонних проєктах Євросоюзу PESCO. Рішення запросити їх ухвалили міністри оборони ЄС на засіданні Ради Євросоюзу в четвер, 6 травня.

Ідеться про флагманський проєкт військової мобільності. Він повинен забезпечити швидке та безперешкодне перекидання військ і озброєнь всередині Євросоюзу всіма видами транспорту: залізницею, автотранспортом, літаками та кораблями. Ведуть цей проєкт Нідерланди, саме вони запросять до участі США, Канаду та Норвегію. Раніше Вашингтон, Оттава та Осло звернулися з проханням допустити їх до цього проєкту, який грає ключову роль також для НАТО.

Читайте також: Що дасть Україні участь в оборонних проєктах Євросоюзу

Участь США, Канади та Норвегії у проєкті ЄС - "квантовий стрибок"

Верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель зазначив, що фахові знання та досвід США, Канади та Норвегії посприяють розвитку проєкту та "покращенню військової мобільності всередині ЄС і за його межами". "Це також сфера спільного інтересу в наших трансатлантичних відносинах, а також пріоритет, який ми разом поділяємо. Це зробить оборону ЄС більш ефективною та посприяє зміцненню нашої безпеки", - додав Боррель.

Міністерка оборони Німеччини Аннеґрет Крамп-Карренбауер (Annegret Kramp-Karrenbauer) назвала долучення трьох членів НАТО до проєкту ЄС "квантовим стрибком" в оборонній співпраці, а також "ще одним великим кроком у трансатлантичних зв'язках і співпраці між Євросоюзом і НАТО".

Нагадаємо, Євросоюз запустив Постійну структурну співпрацю (Permanent Structured Cooperation, PESCO) в обороні у 2017 році. До неї долучилися 25 з 27 держав ЄС. Одним з головних елементів PESCO є оборонні проєкти, які держави здійснюють спільно. У кожному проєкті беруть участь різні держави. У листопаді 2020 року ЄС погодився допускати до участі у проєктах треті держави. Основною умовою є те, що учасники з-за меж Євросоюзу принесуть проєкту "значну додану вартість". Україна висловлювала бажання долучитися до цілої низки проєктів, утім, поки рішення про це немає.

Дивитись відео 02:49

Навіщо в армію набирають геймерів? (08.05.2019)

Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Горді за нашу збірну: неймовірне виконання гімну України у Львівській фан-зоні.

Горді за нашу збірну: неймовірне виконання гімну України у Львівській фан-зоні.

Горді за нашу збірну: неймовірне виконання гімну України у Львівській фан-зоні З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Жданов про зустріч Байдена і Путіна: Один одному малюватимуть  «червоні лінії».

Жданов про зустріч Байдена і Путіна: Один одному малюватимуть «червоні лінії».

Наступною й останньою зупинкою у європейському турне Джо Байдена буде Женева, де він зустрінеться з Володимиром Путіним. На ній кожен висловить свою позицію. Читати на сайті:

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг співголови депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" Юрія Бойка

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг голови депутатської фракції Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Парламент готується до пленарного тижня. Лідери фракцій та груп зібралися на погоджувальну раду. Серед питань порядку денного - законопроєкт про амністію капіталів, судова реформа, зокрема перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії. Прогнозують і по...

Путіну передали палкий  «привіт»  львівські вболівальники та Артем Федецький.

Путіну передали палкий «привіт» львівські вболівальники та Артем Федецький.

«Слава Україні» від ексгравця збірної України - Артема Федецького. Футболіст разом із вболівальниками передав і народне вітання президенту країни-агресора - Росії З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал