Кремль: До нормандського саміту готові, проте необхідно виконати низку умов.

3

Mikhail Serbin / Flickr

У Кремлі заявили, що новий нормандський саміт повинен завершитися трьома «залізними домовленостями», зафіксованими на папері. Серед них — закон про особливий статус Донбасу.

Як заявив помічник президента РФ Юрій Ушаков на брифінгу в п’ятницю, Росія готова до проведення саміту в нормандському форматі в Парижі, проте необхідно виконати низку умов.

Також Ушаков додав, що шансів на проведення нормандського саміту наступного тижня немає, але якщо «робота піде», то скоріше за все, зустріч відбудеться у жовтні.

«Є три важливі передумови, які, як нам представляється, якщо будуть реалізовані, можуть забезпечити успіх зустрічі в верхах», — сказав представник Кремля.

За словами Ушакова, потрібно остаточно відрегулювати питання з розведенням сил і засобів в Станиці Луганській, Золотому і Петрівському.

Він додав, що «це питання досить давно обговорюється помічниками лідерів нормандської четвірки і в Контактної групи».

Другою умовою Кремль назвав письмову фіксацію напередодні саміту в рамках Контактної групи так званої формули Штайнмайера.

«Вона передбачає, що закон про особливий статус Донбасу починає діяти на тимчасовій основі в день виборів і на постійній основі - після виборів і підсумкової доповіді БДІПЛ ОБСЄ…Ми хочемо, щоб вже була залізна домовленість, яка сприяла тому, що потім будуть реальні кроки по врегулюванню кризи вжито», — цитує Ушакова Інтерфакс-Україна.

Ще однією важливою умовою Ушаков назвав попереднє узгодження підсумків саміту, які будуть орієнтиром для подальшої роботи з врегулювання «кризи».

«Це дуже важливо. Наповнення цього саміту має бути зафіксовано на папері», — заявив помічник президента РФ.

7 вересня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.

Сторони домовилися найближчим часом обговорити дату зустрічі лідерів країн нормандського формату (України, Росії, Німеччини та Франції).

Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен заявив, що зустріч лідерів глав держав «нормандського формату» може відбутися ще до кінця вересня цього року.

Новини по темі

У «Голосі» заперечують можливу спробу підкупу Яценком їх представників у фінкомітеті.

1

Депутат фракції «Голос» та перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк заперечує інформацію про те, що представники депутата Антона Яценка могли пропонувати гроші задля «правил...

Дубілет хоче позбавити Раду від архаїзму попередніх років - урядових друкованих видань.

1

Більшість користувачів, які прочитали цю пропозицію міністра, вважає, що "з водою можуть виплеснути й дитину"