UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Сфера транспорту: що відбувається з сектором вантажних й пасажирських перевезень.

У жовтні 2021 року майже всі основні види економічної діяльності продемонстрували збільшення обсягів виробництва, яке підтримувалося високим рівнем цін на світових товарних ринках, активним нарощуванням обсягів виробництва в сільському господарстві (а саме продукції рослинництва), оптимістичними настроями бізнесу в умовах дії «зеленого» рівня епідемічної небезпеки в країні. Проте вантажообіг зменшився, зокрема вантажні перевезення за видами трубопровідного транспорту на тлі зменшення транзиту газу.

Про це повідомляє Держстат. У січні-жовтні 2021 року вантажообіг підприємств транспорту становив 100,6%, що на 0,9% менше аналогічного періоду минулого року. Утім пасажирообіг підприємств транспорту продовжив зростати у січні-жовтні 2021 року й становив 128,4% у порівнянні з січнем-жовтнем 2020 року.

Ми вирішили висвітлити тенденції у сфері транспорту в розрізі видів діяльності.

Підсумки роботи транспорту в січні-жовтні 2021 року

У підсумку 10 місяців обсяги випуску у сфері транспорту зростали. Про це повідомляє Держстат. У січні-жовтні 2021 року вантажообіг підприємств транспорту становив 238,8 млрд ткм. У порівнянні із січнем-жовтнем 2020 року обсяг становить 100,6%.

Рисунок 1 – Вантажообіг підприємств транспорту, % р/р

Джерело: ДССУ.

Підприємствами транспорту перевезено 509,2 млн т вантажів, або 103,9% від обсягу січня-жовтня 2020 року, йдеться у повідомленні.

Згідно з даними Держстату, зростання підтримувалося у залізничному транспорті внаслідок збільшення попиту з боку реального сектора економіки та поліпшенням якості планування руху в АТ «Укрзалізниця». У жовтні АТ «Укрзалізниця» вийшла на показник середньодобового навантаження вантажів у 784,8 тис. тонн, що є найбільшим показником 2021 року в помісячному розрізі. Водночас середньодобове навантаження вантажів у січні-жовтні 2021 року зросло на 2% у порівнянні з торішнім показником аналогічного періоду — до 721,2 тис. тонн.

Крім цього, у жовтні 2021 року Укрзалізниця поліпшила й показники вантажних перевезень. Загальний обсяг перевезень склав 28,7 млн тонн, що на 3,7% більше, ніж у жовтні минулого року. Показник вантажоперевезень січня-жовтня 2021 року склав 258,4 млн тонн, що на 3% перевищує показник аналогічного періоду 2020 року.

Також активно йде процес розподілення вантажних вагонів на англійських аукціонах із підвищенням ціни. У жовтні Укрзалізниця реалізувала на них перевезення у 17,2 тис. вантажних вагонів: 3,53 тис. цементовозах, 8,42 тис. зерновозах та 5,25 тис. піввагонах. Середній відсоток успішної реалізації перевезень у жовтні сягнув 83,5%.

Варто зазначити, за підсумками роботи у вересні 2021 року Укрзалізниця щодоби в середньому вантажила 779 тис. тонн вантажів — це є рекордним показником з 2017 року. Показник EBITDA Укрзалізниці за 10 місяців 2021 року досяг 10,3 млрд грн, що на 2,8 млрд грн більше ніж за відповідний період минулого року. При цьому дохід від реалізації продукції Укрзалізниці збільшився на 12% і становить 69 млрд грн. Найбільша частка доходу в структурі доходу від реалізації продукції — це доходи від вантажних перевезень, які за січень – жовтень 2021 року склали понад 57 млрд грн.

Таблиця 1 – Вантажні перевезення за видами транспорту в січні-жовтні 2021 року

Джерело: ДССУ.

Згідно з даними Держстату (табл. 1), на показниках транспортних вантажних перевезень позначилися перебої з постачанням нафтопродуктів, зокрема на вантажообігу трубопровідного виду транспорту – 89,2%, а перевезено вантажів – 80,1%. З 1 жовтня 2021 року Газпром зупинив транзит газу територією України у напрямку Угорщини. Проте потужності ГТС України на вихід в Угорщину законтрактовані на весь газовий рік (з 01.10.2021 по 30.09.2022) обсягом 24,6 млн куб. м на добу.

Підсумки жовтня свідчать, що зупинка фізичного транзиту газу до Угорщини через Україну значно обмежила можливості українських та іноземних замовників імпортувати газ цим маршрутом. Імпорт газу у порівнянні з попереднім місяцем зменшився на 77% або на 510 млн куб. м. Після зупинки фізичного транзиту газу до Угорщини імпорт з цієї країни до України скоротився в 16 разів, проте не зупинився повністю завдяки віртуальному реверсу, йдеться у повідомленні ТОВ «Оператор ГТС України».

Рисунок 2 – Пасажирообіг підприємств транспорту, % р/р

Джерело: ДССУ.

Згідно з повідомленням Держстату, у січні-жовтні 2021 року пасажирообіг підприємств транспорту становив 53,0 млрд пас. км. Йдеться про розширення обсягу пасажирообігу підприємств транспорту, адже проти січня-жовтня 2020 року становить – 128,4%.

Таблиця 2 – Пасажирські перевезення за видами транспорту в січні-жовтні 2021 року

Джерело: ДССУ.

Як бачимо, найбільше зростання в авіатранспорті (180,6%). На початку пандемії авіакомпанії теж були у скрутному становищі, гнучко співпрацювали з авіакомпаніями після жорстких локдаунів, і це дозволило не лише відновити перевезення, про що свідчать показники ефективності роботи Міжнародного аеропорту «Бориспіль» за останні 9 місяців 2021 року. Так, чистий прибуток аеропорту склав 189 млн грн, що у 2,2 раза більше плану та на 1,04 млрд грн більше у порівнянні з аналогічним періодом торік.

Варто зазначити, послугами пасажирського транспорту скористалося 2215,4 млн пасажирів, або 104,0% від обсягу січня-жовтня 2020 року, йдеться у повідомленні відомства.

Таку динаміку, в першу чергу, визначало: зростання обсягів пасажирообігу на 28% з урахуванням низької бази порівняння у жовтні 2020 року (падіння на 45,7%) та продовження туристичного сезону на тлі послаблення/скасування карантинних обмежень як всередині країни, так і поза її межами.

Автор: Діденко Сергій

загрузка...

Новини по темі
Мобілізуємо до 400 тисяч резервістів у разі агресії Росії, – Веніславський.

Мобілізуємо до 400 тисяч резервістів у разі агресії Росії, – Веніславський.

Якщо Росія вдереться на українську територію, Україна зможе мобілізувати до 400 тисяч резервістів. Усі вони мають досвід ведення бойових дій. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceboo...

Что в голове Путина, Зради і перемоги

Что в голове Путина, Зради і перемоги

Со всех сторон только и слышно: Россия нападёт! На кого? Сбросят ли американцы на Кремль бомбу, желательно ядерную? Сбросит ли Кремль бомбу на Киев? Расслабьтесь. Никто ни на кого ничего не сбросит. Читати нав сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Під...

1 13

Пекельна підготовка: зізнання стрільців, про які ніхто не здогадувався, Школа війни.

Пекельна підготовка: зізнання стрільців, про які ніхто не здогадувався, Школа війни.

Військові завжди використовують свою зброю з єдиною метою – вразити ворога. Влучність стрільця на війні вирішує занадто багато. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 К...

«Українці мають бути єдині по всьому світу»: живий ланцюг соборності Україні в Празі.

«Українці мають бути єдині по всьому світу»: живий ланцюг соборності Україні в Празі.

Близько кількасот українців зібралися в центрі Праги з нагоди Дня соборності України. Люди утворили живий ланцюг на Карловому мосту і розгорнули синьо-жовті прапори. Серед тих, хто прийшов відзначити свято, був і Надзвичайний і Повноважний посол У...

Бустерна доза - Історії порятунку - Рак у жінок - Омікрон - ФОРМУЛА ЗДОРОВ’Я.

Бустерна доза - Історії порятунку - Рак у жінок - Омікрон - ФОРМУЛА ЗДОРОВ’Я.

Чому варто зробити бустерну дозу? «Формула здоров’я» дізнавалася все про вакцини та імунітет Львівські лікарі дивували країну неймовірними історіями порятунку Попередити онкологію. Триває тиждень обізнаності про рак шийки матки. Які обстеження вар...

Знову «червоні» карантинні зони та нові ковід-антирекорди.

Знову «червоні» карантинні зони та нові ковід-антирекорди.

Знову «червоні» карантинні зони та нові ковід-антирекорди. Після свят Україна увійшла у нову хвилю коронавірусної хвороби. Як вберегтися від «омікрону» і кому потрібна бустерна доза вакцини - у матеріалі Підписатися на наш канал З питань реклами: ...