Цілющі властивості піци та температурна асиметрія мошонки.

Учені розгадали, чому і як вомбати випорожнюються кубиками.

Піца запобігає серцевим хворобам, а молодих лікарів краще навчати за допомогою дресури. Таких висновків дійшли вчені, в результаті ретельних досліджень. За що і отримали відповідну нагороду - Шнобелівську премію. 29 жартівлива церемонія відбулася у Гарвардському університеті.

Які роботи визнали найдивнішими та що за це отримали переможці, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Премія Шнобеля – це пародія на відому міжнародну премію і вручають її за дослідження, які "спершу змушують засміятись, а потім – задуматись". Цьогорічну церемонію присвятили звичкам.

Шнобелівська премія-2019_3
Associated Press

Номінанти не втомлюються дивувати унікальними дослідженнями.

Так, ціла міжнародна команда вчених із шести країн з'ясувала, що, якщо намагнітити мертвого таргана, то він зберігатиме ці магнітні властивості довше, аніж живий вусань. За це отримали відзнаку в галузі "біологія".

А ось у медичних університетах навчатися стане значно простіше, якщо використовувати звукові сигнали, певні британські дослідники. Як під час дресирування собак. Це відкриття отримало визнання у галузі медичної освіти.

Ще одне важливе досягнення в галузі медицини: як запобігти розвитку онкозахворювань за допомогою дієти. Для цього просто потрібно їсти піцу. Принаймні в цьому певен вчений Сильвано Галлус.

Шнобелівська премія-2019_4
Associated Press

"Ми з'ясували, що якщо їсти піцу в Італії, можна запобігти численним хворобам, таким, як інфаркт чи рак шлунка. Але наголошую: йдеться тільки про італійську піцу", - наголосив він.

У номінації "економіка" перемогу здобули вчені з Нідерландів, які вивчали валюту різних країн, аби з'ясувати, банкноти якої держави найкраще переносять хвороботворні бактерії. Вони з'ясували, що найбрудніші гроші – у Румунії.

Найбільший успіх серед глядачів мали лауреати з анатомії. Вони вивчили "температурну асиметрію мошонки в оголених і одягнених чоловіків". З'ясувалося, що ліве яєчко зазвичай тепліше за праве. Але тільки якщо чоловік вдягнений.

Іранський вчений запатентував апарат для зміни підгузків – і отримав премію в галузі інженерної справи. А от японський вчений підрахував середню щоденну кількість слини у п'ятирічної дитини – йому дісталася премія у номінації "хімія".

У номінації "фізика" премію отримала дослідження про те, чому і як вомбати випорожнюються кубиками.

Шнобелівська премія-2019_1
Associated Press

В номінації "психологія" відзначили німецького вченого, який досліджував кореляцію між вставленою в рот ручкою та рівнем щастя.

А от премія миру пішла команді вчених з Британії і Сінгапуру. Вони спробували виміряти кількість задоволення, яке отримує людина, коли чухає свербляче місце.

Загалом переможців обрали у 10 номінаціях. Їм вручили символічну статуетку - одноразовий стаканчик, до якого приклеїли зубну щітку, жувальну гумку та цигарку. А ще - грошовий приз: 10 трильйонів доларів. Щоправда, доларів Зімбабве. А це - приблизно 40 американських центів.

Минулого року премії отримали дослідження, які стосувалися нічної ерекції, лайки під час дороги та ефективності використання ляльок вуду.

Які найдивніші роботи здобули Шнобелівську премію

Піца запобігає серцевим хворобам, а молодих лікарів краще навчати за допомогою дресури - таких висновків дійшли вчені в результаті ретельних досліджень. За що і отримали відповідну нагороду - Шнобелівську премію. 29 жартівлива церемонія пройшла у Гарвардському університеті.

Які найдивніші роботи здобули Шнобелівську премію
Новини по темі

Метеорний дощ Леонід сягає свого піку: як насолодитися зорепадом.

Найкращий час, щоб дивитися на нього – між північчю та світанком.

1 10

Сканування мозку підтвердило, що хлопчики та дівчатка однаково здібні до математики.

Припускається, що чоловіків у цій галузі більше з інших причин.

1

Instagram зробив вагомий крок до приховування лічильника лайків.

Тестування цієї функції тепер поширене на весь світ.

2 2

Конкурент Facebook: засновник Wikipedia запустив соцмережу без реклами.

Вона існуватиме на добровільні пожертви самих учасників.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie