Світовий океан нагрівається зі швидкістю 5 ядерних бомб у секунду.

У 2019 році температура океанів планети була найвищою за всю історію спостережень. І вона продовжує підвищуватися.

Про це йдеться у дослідженні глобальних температур в океані, проведеному міжнародною групою з 14 вчених з 11 інститутів по всьому світу. Його висновком стало те, що що глобальна температура океану не просто збільшується, але цей процес ще й прискорюється. Заміри у 2019 році показали, що температура води стала на 0,075 градуса Цельсія вище середньої за 1981−2010 роки. Щоб досягти цієї температури, океану треба було б отримати за останні 25 років 228 000 000 000 000 000 000 000 (228 секстильйонів) джоулів тепла. Як порівняв один з авторів дослідження Ліцзінь Ченг, це все одно що ці 25 років щосекунди підривати в океані 5 атомних бомб, еквівалентних тій, що вибухнула у Хіросімі. «Це виміряне потепління океану незаперечне і є ще одним доказом глобального потепління», – вказав учений.

Крім гіпотетичних загроз у майбутньому, зміни клімату вже проявляються у вигляді більш екстремальних погодних умов, підвищення рівня моря і заподіяння шкоди океанським тваринам. У північній частині Тихого океану вже присутнє аномальне явище: в 2013—2015 роках там утворилася гігантська «крапля», температура якої на шість градусів перевищила температуру всієї води в океані. Вона привела до загибелі морських мешканців – від фітопланктону до зоопланктону, від риби до китів.

Гарячі області в океанах також впливають на утворення штормів: наприклад, потепління в Мексиканській затоці спровокувало зародження урагану Харві в 2017 році і урагану Флоренс в 2018-м, які забрали життя десятків людей.

Раніше повідомлялося, що забруднення, вирубка лісів, зміни клімату та інша діяльність людини призвели до того, що зникнення видів зараз у 1000 разів більше, ніж до втручання людей в екосистему тварин. Дослідники з’ясували, що приблизно 90% морських птахів мають пластик у шлунку, (в 1960 році цей показник дорівнював 5%), а половина мілководних коралів повністю зникла за останні 30 років.

Нагадаємо, цього тижня пішов з життя американський геофізик Воллес С. Брокер, який який запровадив термін «Глобальне потепління».

Раніше вимирання виду вперше пов’язали з Глобальним потеплінням. Австралійське міністерство довкілля та енергетики оголосило вимерлим вид Melomys rubicola, який мешкав лише на острові Брембл-Кей у північній частині Великого Бар’єрного рифу. Причиною загибелі виду, уперше в історії, офіційно назвали «антропогенну зміну клімату».

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Фото: Znaj.ua

Новини по темі

На заброшенном складе в Португалии нашли 50 одинаковых автомобилей.

В Португалии на территории заброшенного склада нашли по меньшей мере 50 моделей одного бренда – Mini (ранее производились под брендами Austin и Morris).

Ситуація в Білорусі є предметом нацбезпеки України – Бутусов.

Уряду потрібно впроваджувати більш скоординовану політику стосовно Білорусі, зазначає експерт

1

Ювелиры создали самую дорогую защитную маску на планете из белого золота.

Израильские ювелиры создали уникальную драгоценную медицинскую маску с высочайшей степенью защиты.

Польща відреагувала на звинувачення Лукашенка про втручання у протести в Білорусі.

Ці звинувачення ми вважаємо безпідставними, - міністр закордонних справ Польщі

1

Внаслідок вибуху в Бейруті Ліван може зіштовхнутися з масовим голодом — FT.

Через порт у Бейруті проходило близько 80% імпорту.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie