
Обсяги збільшать до рівня часів Корейської війни.
Пентагон планує упродовж двох років збільшити виробництво артилерійських 155-міліметрових боєприпасів на 500%, тобто у 6 разів. Обсяги виробництва зростуть до рівня, небаченого з часів Корейської війни. Про це повідомляє видання The New York Times.
Видання повідомляє, що США інвестують мільярди доларів у виробництво боєприпасів аби компенсувати дефіцит, спричинений війною в Україні та створити резерви для майбутніх можливих конфліктів.
На момент початку повномасштабного вторгнення російської армії до України оборонні заводи США виробляли 14,4 тисяч артилерійських боєприпасів на місяць. Але потреба забезпечити Збройні сили України спонукала Пентагон потроїти виробничі плани у вересні, а потім знову подвоїти їх у січні, наростивши виробництво до 90 тисяч або навіть більше снарядів на місяць.
Читайте також: Захід виявився неготовим до потреб України в боєприпасах – NYT
Задля реалізації цього рішення США розширять як існуючі оборонні заводи, так і залучать нових виробників. Пентагон витрачатиме по мільярду доларів щороку протягом наступних 15 років задля підвищення рівня автоматизації оборонних підприємство, безпеки працівників і, зрештою, швидшого виготовлення боєприпасів.
Артилерійські снаряди стали дефіцитними через російсько-українську війну. Наразі Сполучені Штати надіслали Україні понад 1 млн артбоєприпасів.
Це, як пише NYT, «найагресивніша модернізація за останні 40 років» оборонно-промислової бази США.
«Ми справді тісно співпрацюємо з промисловістю, щоб збільшити їхню потужність, а також швидкість, з якою вони здатні виробляти», – сказала минулого місяця міністр армії США Крістін Вормут .
«Рішення армії розширити виробництво артилерії є найчіткішим свідченням того, що Сполучені Штати планують підтримувати Україну незалежно від того, як довго триватиме війна», – сказано у тексті NYT.
Пентагон не назвав кількість наявних у себе запасів 155-міліметрових снарядів, але помічник міністра армії США Буш сказав, що заплановане збільшення виробництва забезпечить потреби України в режимі реального часу та поповнить запаси, що вже були вилучені зі зберігання.
«Цього літа ми почнемо спостерігати наш перший значний ріст у виробництві боєприпасів на місяць, – заявив Буш про очікувані цілі виробництва. – У 2024 фінансовому році нарощування виробництва досягне піку» .
Читайте також: Європейські компанії нарощують виробництво зброї, щоб допомогти Україні – WSJ
Related video
Нагадаємо, під час зустрічі глав МЗС країн НАТО в Бухаресті наприкінці листопада держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що НАТО інвестуватиме у виробництво систем озброєнь радянського зразка, які використовуються в Україні . Йдеться про виробництво 152-мм снарядів у Чехії, Словаччині та Болгарії, адже ЗСУ ще мають багато стволів радянського зразка.
Дивіться спецтему: США скоро можуть оголосити про надання Україні близько 30 танків Abrams – Politico До відповідного рішення схиляється адміністрація Джо Байдена. У середу Білий дім має намір оголосити про передачу Україні танків Abrams – ЗМІ Про рішення щодо надання танків може оголосити і Німеччина. Спецпідрозділ ГУР минулої ночі зайшов у тил ворога біля Нової Каховки: приголомшливі деталі Українські бійці вступили в у бій і завдали втрат росіянам. Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за дезертирство Закон підтримав головнокомандувач ЗСУ Залужний, але розкритикували правозахисники. У Європі починають працювати над наданням Україні літаків F-16 – Кулеба МЗС щонайменше однієї країни "взяло в роботу" це питання.
Підготував/ла : Юлія Лавришин