Польща і Литва обіцяють протистояти російському історичному нападу.

Росія звинувачує Польщу в розв'язанні Другої світової. Західні історики кажуть, що російські претензії безпідставні.

Уряди Польщі і Литви працюють разом, щоб захистити себе від історичного нападу Росії, який прагне мінімізувати відповідальність Радянського Союзу за розв'язання Другої світової війни, оголосили в четвер їх міністри закордонних справ.

Лінас Лінкявічюс з Литви та Яцек Чапутович з Польщі назвали російські заяви, в яких звинувачують Польщі на початку Другої світової війни, дезінформацією. Міністри сприймають такі заявлегния, як загрозу своїм народам.

"Ми не дозволимо Кремлю так легко маніпулювати історією і поширювати брехню", - сказав Лінкявічюс після зустрічі з Чапутовичем у Вільнюсі, передає Associated Press.

В останні тижні російський президент Володимир Путін та інші високопоставлені російські чиновники неодноразово робили заяви, звинувачуючи Польщу, яка стала першою жертвою Другої світової війни - в розпалюванні конфлікту. Російські коментарі також намагаються підкреслити польський антисемітизм як спусковий механізм конфлікту.

Західні історики кажуть, що російські претензії безпідставні.

Друга світова війна почалася у 1939 році, коли Польща була захоплена спочатку нацистською Німеччиною, а потім через два тижні Радянським Союзом. Подвійна окупація настала через кілька днів після того, як два тоталітарних держави підписали пакт з секретним протоколом про поділ Польщі, країн Балтії та Фінляндії.

"Вони намагаються відродити образ Сталіна як свого роду хорошого хлопця, а також виправдовують пакт Молотова-Ріббентропа", - сказав Лінкявічюс. "Ми не дозволимо цьому статися".

Чапутович додав: "Ми домовилися, що наші експерти будуть тісно співпрацювати в галузі дезінформації, щоб ми могли разом протистояти цим загрозам".

Читайте також: Президент Польщі не поїде вшановувати пам'ять жертв Голокосту через запрошення туди Путіна – Gazeta Wyborcza

Детальніше про напруженість у відносинах РФ і Польщі читайте в статті Івана Валюшко "Чому Росія напала на Польщу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Новини по темі

Вибори в Білорусі. Журналістів викликали до Слідчого комітету

Викликають представників недержавних ЗМІ.

Человек КГБ до конца – The Atlantic

Это случилось в декабре 1989-го года. Берлинская стена только что пала, а в Дрездене толпы собирались вокруг штаб-квартиры Штази — восточногерманской секретной полиции.

1

Помер лауреат Нобелівської премії миру Джон Х'юм

У 1998 році він домігся врегулювання конфлікту між протестантами і католиками у Північній Ірландії, в ході якого загинули більше 3,5 тис. осіб.

1

BBC: Іран приховав десятки тисяч смертей від коронавірусу.

Найбільше смертей іранський уряд зафіксував в Тегерані, але замовчав цю інформацію.

1

Білозерська: Схоже, мыж Путіним і Лукашенком існувала угода про використання Білорусі як транзитної бази для мандрівних «іхтамнєтів» .

З приводу упійманих в Білорусі "вагнерівців". Наскільки я розумію, існувала угода між Путіним і Лукашенком про використання Білорусі як транзитної бази для мандрівних іхтамнєтів.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie