У Талліні відбулася акція на підтримку Сенцова

Гордон
У Талліні відбулася акція на підтримку Сенцова

12 липня під стінами посольства Росії в Таллінні (Естонія) відбувся пікет на підтримку вимоги українського режисера Олега Сенцова про звільнення українських політв'язнів у Росії, повідомляє "Укрінформ".

Участь у пікеті взяли естонські активісти та представники української діаспори.

Люди, які зібралися під стінами посольства, скандували "Свободу політв'язням", "Free Sentsov", "Руки геть від Донбасу!", "Крим – це Україна", "Рашизм не пройде", "Рада – ні! Свобода – так!".

В учасників пікету були плакати з гаслами "Stop Putin – Stop War", "Putin is Evil", "Свободу Сенцову! Свободу Сущенку! Свободу українським політв'язням!".

Пікет проходив у робочий час. Загалом у ньому взяло участь семеро активістів, повідомляє агентство.

Сенцова було засуджено у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні у Криму терористичної спільноти і керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах і підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.

14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування в колонії міста Лабитнангі Тюменської області. Він висунув вимогу звільнити 64 українських політв'язнів, але себе до списку не заніс.

11 липня активісти анонсували глобальну акцію до дня народження Сенцова.