
Кілька українських посадовців попередили, що країну чекає сувора зима, але вона може вистояти перед російськими ракетними ударами по її інфраструктурі.
Джерело . CNN
Деталі . Максим Тимченко, генеральний директор енергетичної компанії ДТЕК, висловив упевненість у тому, що «росіяни не мають шансів занурити Україну в темряву».
Однак спостерігається дефіцит електроенергії та проблеми з передачею електроенергії, сказав він у п'ятницю на Kyiv Security Forum.
У столиці, за його словами, компанія намагається запровадити «віялові контрольовані відключення електроенергії: 3-4 години подачі електроенергії, потім 4-годинна перерва. Така ситуація збережеться, сподіваємось, лише до наступного тижня, якщо не буде більше атаки. Але ми готові до подальших атак», – наголосив Тимченко.
За його словами, ударів зазнали всі шість електростанцій ДТЕК, причому деякі з них кілька разів. За його словами, станом на п'ятницю компанії вдалося повернути їх усі назад в мережу.
“Нам вдалося накопичити достатній запас вугілля для країни, а не тільки для нашої компанії. Ми маємо достатньо сховищ газу, щоб використовувати газ для виробництва електроенергії. Таким чином, ми маємо достатньо потужностей для всієї країни», – сказав Тимченко.
Проблема, однак, зі зв'язком та передачею, додав глава ДТЕК.
«Трансформатори, підстанції, високовольтні трансформатори – це те, чого нам не вистачало, і чому ми звертаємося до наших міжнародних партнерів. Частина обладнання вже на шляху до України», – сказав він.
Мер столиці Віталій Кличко заявив, що минулого тижня Київ зіткнувся із майже повним відключенням електроенергії. «Тепло- і водопостачання не було. І близько 4000 працівників комунальних служб день і ніч працювали над їх відновленням», – сказав він.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив на форумі, що наступні місяці будуть важкими.
«Противник, як і раніше, має значні ресурси, але з'являється все більше ознак того, що йому потрібна пауза за будь-яку ціну», – зазначив Резніков.
Бекграунд . Як повідомлялося, ДТЕК надасть державним ТЕС додаткові 20 000 тонн вугілля для проходження зими.