«Літак ми бахнули» : у суді по справі MH17 опублікували перехоплені доповіді бойовиків «ДНР» про стрільбу з «Бука».

У Нідерландах проходить суд у справі про збитий росіянами літак рейсу MH17 / фото REUTERS

У Нідерландах проходить суд у справі про збитий росіянами літак рейсу MH17 / фото REUTERS

У Нідерландах в ході судового засідання у справі про збитий російськими терористами літак рейсу MH17 в небі над Донбасом у 2014 році оприлюднили перехоплення телефонних розмов бойовиків "ДНР", у яких вони обговорюють результати стрільби із зенітно-ракетної установки "Бук" по літаку.

Як пише BBC, на початку засідання був програний раніше вже опублікований запис розмови, зробленої через півгодини після аварії "Боїнга", що летів рейсом MH17 із Амстердама в Куала-Лумпур.

На записі так званий командир розвідроти "ГРУ ДНР" Леонід Харченко доповідає російському генералу, т.зв. голові розвідки "ДНР" Сергію Дубінському : "Ми на місці, одну вже "сушку" збили" (мається на увазі винищувач "Су", - ред.). "Молодці, Ай, молодці! Одну "сушку" збили, молодці!", - відповідає йому Дубінський.

Харченко і Дубінський проходять обвинуваченими у справі про катастрофу MH17, що розглядається в суді Нідерландів. За даними прокурорів, вони мають відношення до транспортування ЗРК "Бук-М", з якого був збитий лайнер.

Судячи з білінгу мобільних телефонів, вивчених слідством, Харченко в момент перехопленої розмови знаходився в районі окупованого Сніжного, а Дубінський у Донецьку. Телефон людини, яка постійно супроводжувала Харченка в момент аварії "Боїнга" (приблизно за 30 хвилин до перехопленої розмови) був з'єднаний з вишкою в районі села Первомайське. Саме звідти, за версією Міжнародної слідчої групи (JIT), була пущена ракета, якою збили літак.

Невдовзі після цієї розмови бойовики "ДНР" у звітах своїм ватажкам почали говорити, що збитий літак, схоже, був цивільним. Але багато бойовиків про це ще не знають.

О 17:42 бойовик Сергій Поваляєв (позивний "Боцман") дзвонить Дубінському.

"Боцман" : У мене тут літак підбили, я тут за ящиками. Якщо що, тобі передам, щоб ти потім передав.

Дубінський : Ми когось підбили (нерозбірливо).

"Боцман" : Що ти кажеш?

Дубінський : Я буду години через два тільки в місті. Я зараз в Маринівці. Літак ми бахнули теж зараз, "сушку". Якраз над Савур-Могилою. Ми ж "Бук-М" отримали, ось.

На попередньому засіданні суду були озвучені перехоплення розмов, в яких Дубінський неодноразово згадував отримання установки "Бук" і організацію її транспортування з Донецька в Сніжне.

Читайте також У суді по справі MH17 опублікували нові записи переговорів бойовиків "ДНР" про ЗРК "Бук"

У розмові о 18:44 Харченко дзвонить відставний офіцер військової розвідки армії РФ Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), який у 2014 році був т.зв. головою 2-го відділу "ГРУ ДНР".

В опублікованій розмові Пулатов озвучує нову версію того, що сталося в небі над Донбасом.

Пулатов : "Можеш теж сюди ломанутися, якщо у тебе є час. Тут взяли збитого пілота, потрібно зараз подивитися, що це за всяка хрінь, і повністю оцінити ситуацію, яка сталася. Там же виходить по доповіді цей пілот ... ти, найголовніше, це скажи: наш "Бук", який...?

Харченко : Нормально все, він пішов в інше місце.

Пулатов : Так, все добре. Сенс у чому - ось ця "сушка" збила китайський пасажирський транспорт.

Харченко : Ні-ні-ні, ми працювали по "сушці".

Пулатов : Ні, я знаю. Так "сушка" перед цим буквально збила цього китайця. І тут же ми якраз підхопили цю "сушку". Там зараз весь світ гриміти буде.

Харченко : Я зрозумів.

Пулатов : Там все дуже добре. Зараз головне - сказати ... [нерозбірливо]. Візьми пару людей із собою і через Торез лети до мене, далі направлю.

Харченко : Добре.

Як встановила JIT, що проводила розслідування, 17 липня 2014 року в небі над Україною був збитий тільки один літак - пасажирський рейс MH17 "Малайзійських авіаліній".

Але Пулатов і Харченко продовжують у розмовах наполягати на версії про те, що "Бук", що знаходився під охороною бойовиків "ДНР", збив український штурмовик Су-25, який незадовго до цього нібито збив якийсь пасажирський літак. Незабаром Дубінський розповідає цю версію т.зв. міністру оборони "ДНР" Ігорю Стрєлкову . Він також проходить обвинуваченим у справі про катастрофу "Боїнга".

Дубінський : Спостерігали зі Сніжного, і наші спостерігали. Сенс у чому: "сушка" вальнула "Боїнг", а вже "сушку" потім через... вона заходила вдруге по колу, наші вальнули з "Бука". І це спостерігало *** [дуже багато] нашого народу. Гюрза щас доповів.

Стрєлков : Ось так ось. Я зрозумів, добре.

Дубінський : "Сушка" вальнула "Боїнг", а "сушку" вже наші "Буком" ***[збили].

Стрєлков : Ага...

Дубінський : Хороші новини?

Стрєлков : Ну не знаю, я чьо-то, чесно кажучи, не дуже в це вірю.

Вивчаючи цю версію, слідчі JIT вивчили всі ракети "повітря-повітря", які може переносити штурмовик Су-25. Пошкодження, які наносяться такими ракетами, були зіставлені з ушкодженнями на уламках збитого "Боїнга". У підсумку нідерландські експерти дійшли висновку, що з усіх ракет "повітря-повітря" пошкодження, схожі на ті, що були на уламках рейсу MH17, могли бути нанесені тільки ракетами типу Р-33, Р-37 і Р-40.

Вивчивши документацію й опитавши експертів, слідство з'ясувало, що оснащуватися подібними ракетами може тільки літак МіГ-31. Таких винищувачів на озброєнні України немає. Більш того, Україна передала Нідерландам дані про польоти всіх своїх військових літаків 17 липня 2014 року - всі ці вильоти були поза зоною бойових дій на південному сході України.

Бойовики "ДНР" також ніколи не показували уламки або чорні ящики військових літаків, нібито збитих в районі Сніжного 17 липня.

Слідство також вивчило дані російських і українських цивільних радарів, передані Нідерландам. Слідів присутності українських військових літаків поруч з "Боїнгом" MH17 помічено не було.

Суд в Гаазі у справі MH17

7 червня суд розпочав розгляд по суті справи стосовно чотирьох підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" (рейс MH17) у липні 2014 року. Суд 7 червня розглядатиме більше загальні питання. Буде обговорено розслідування слідчого судді. Також можуть бути висловлені зауваження щодо інспектування реконструйованих уламків літака.

У наступні дні суд представить вступне слово для обговорень матеріалів справи.

Наразі суд зосереджує свою увагу на трьох ключових питаннях: чи був літак рейсу MH17 збитий ракетою із зенітно-ракетного комплексу "Бук", чи була ракета запущена з ЗРК "Бук" з агропромислового поля неподалік Первомайського, чи відігравали підозрювані роль у запуску ракети.

Особисті обставини підозрюваних також будуть обговорені, оскільки відповідна інформація доступна у матеріалах прокуратури.

Очікується, що суд обговорюватиме матеріали справи три дні - 8, 9 та 10 червня. Ще один день - 11 червня, запланований як додатковий день, якщо знадобиться.

Після цього сторона обвинувачення матиме можливість обговорити окремі розділи матеріалів справи 17 і 18 червня. Потім сторона захисту отримає можливість обговорити окремі розділи матеріалів справи, які вважатиме важливими.

Читайте також "Літайте там, де угробили 300 осіб": Лукашенко натякнув на Україну, коментуючи відмову літати через Білорусь

Збиття Росією літака MH17 над Донбасом: що відомо

  • Літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року над окупованою Росією територією Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.
  • 24 травня 2018 року міжнародна слідча група надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група дійшла висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого був збитий літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, що дислокується в Курську.
  • 19 червня 2019 року спільна слідча група заявила, що першими чотирма підозрюваними в трагедії рейсу МН17 є російський терорист Ігор Гіркін (Стрєлков), який влітку 2014 року був так званим "міністром оборони ДНР", російський генерал Сергій Дубінський (позивний "Хмурий"), який керував "розвідкою ДНР", Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), який у 2014 році був "головою 2-го відділу ГРУ "ДНР", а також Леонід Харченко (позивний "Крот"), який був ватажком "розвідувального батальйону" бойовиків.
  • В Окружному суді Гааги з 9 березня 2020 року триває судовий процес стосовно чотирьох обвинувачених у справі МН17. Особисто жоден з них у судових слуханнях участі не бере.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Олександр Топчій

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Як змінюватиметься система охорони здоров’я в постковідну еру.

Як змінюватиметься система охорони здоров’я в постковідну еру.

Пандемія коронавірусної хвороби, яка на сьогоднішній день вирвалася в першу трійку основних убивць людства після серцево-судинних захворювань та онкології, прискорила процес переходу системи охорони здоров’я від симптоматичного лікування (sick car...

Finance.UA

«Україна , вперед!» : вболівальники зібралися на Спортивній площі підтримати збірну України.

«Україна , вперед!» : вболівальники зібралися на Спортивній площі підтримати збірну України.

Україна - вперед! — цю фразу вигукують фани, які вболівають на українську збірну. Саме цими хвилинами триває матч нашої команди з австрійською. Футболісти виборюють квиток до 1\8 фіналу. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та ...

Хто краще запустить повітряного змія: школярі з усієї країни з'їхалися на змагання до Черкас.

Хто краще запустить повітряного змія: школярі з усієї країни з'їхалися на змагання до Черкас.

Повітряні конструкції на місцеве летовище аеропорту привезли 30 команд. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та серіали. Друзі, ставте лайк або не ставте :) Для нас важлива ваша реакція. Завдяки вам ми розуміємо - чи подобаєтьс...

Україна - Австрія / Вирішальна гра - Час новин: підсумки дня - 21.

Україна - Австрія / Вирішальна гра - Час новин: підсумки дня - 21.

На полі в Бухаресті. Вирішувалася доля нашої збірної на Євро-2020. Фани не стримують емоцій - ані на трибунах, ані на вулиці. Злива – на годину, збитків – на мільйони. Через високу воду на Буковині — 17 сіл у зоні лиха. І далі під санкціями. Росія...

Львів вболіває за Данію у матчі проти Росії. Це останній тур групового раунду Євро-2020.Наживо

Львів вболіває за Данію у матчі проти Росії. Це останній тур групового раунду Євро-2020.Наживо

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Рік після вибуху на Позняках: постраждалі родини досі не оформили право власності на нові квартири.

Рік після вибуху на Позняках: постраждалі родини досі не оформили право власності на нові квартири.

Дві з сорока родин, які постраждали від вибуху будинку на Позняках, заселилися в нові квартири. Ще дві лише почали ремонт нових осель. Решта і досі живуть у родичів або у гуртОжитках. Домівки вони втратили рівно рік тому. Зранку 21 червня вибух зн...

Поєднали Трійцю, Івана Купала та день сонцестояння: як на Хортиці відсвяткували Зелені свята.

Поєднали Трійцю, Івана Купала та день сонцестояння: як на Хортиці відсвяткували Зелені свята.

Козацькі розваги, танці з шаблями та несподівані зізнання у коханні. В Запоріжжі, на козацькому острові Хортиця цими вихідними відзначали зелені свята. Поєднали - Трійцю, Івана Купала та день сонцестояння. Все – за справжніми козацькими багатовіко...