Затримання київського нападника: чи можна було провести спецоперацію без участі журналістів (Відео).

Обставини затримання нападника, який у понеділок захопив банк у середмісті Києва, викликали жваве обговорення. Вже у вівторок Спілка журналістів виступила із заявою, де засудила залучення знімальних груп двох телеканалів до спецоперації. У заяві йдеться – це – дискредитація журналістської професії та ризик для роботи медійників у майбутньому.

У нейтралізації нападника журналісти зіграли ключову роль. Саме під виглядом знімальної групи, разом з реальними кореспондентами та операторами, до приміщення зайшли правоохоронці, але саме такий метод вирішення ситуації з боку силовиків викликав критику з боку медіа-спільноти.

Голова Спілки журналістів Сергій Томіленко переконаний, що в силовиків вистачає важелів упливу на такі ситуації, щоб обійтися без залучення представників ЗМІ.

"Журналісти за визначенням, це беззбройний збирач інформації. Якщо спецслужби настільки будуть прикриватися журналістами, використовувати бейджі, як вчора було, то це означатиме що в майбутньому, коли будуть такі гарячі ситуації, то будуть в журналістові вбачати агента спецслужб", – каже голова Національної Спілки журналістів Сергій Томіленко.

Журналіст Богдан Кутєпов теж майже потрапив до захопленої будівлі: він чув нараду силовиків перед операцією і в останній момент йому заборонили заходити. Стосовно методів силовиків теж має питання.

поліція
поліція

поліція5 канал

"Журналісти співпрацюють з поліцією в плані присікання злочинності, але цікаво, чому поліція пішла на такий ризик, якби він взяв і рвонув усіх, я не знаю", – вважає журналіст Богдан Кутєпов.

У медіаекспертки Наталії Лігачової сумнівів немає: журналісти повинні бути над процесом.

"Є питання, чи мають погоджуватися журналісти на те, щоб їх використовували спецслужби. Моя відповідь, і відповідь багатьох експертів, які займаються саме такою тематикою, поведінкою в надзвичайних ситуаціях, що ні, не мають. Не мають журналісти виконувати роль будь-яку, аніж журналістика. А це – спостереження, аналіз, можливо оцінка дій тих, хто має виконувати свої безпосередні обов'язки", – розповідає шеф-редактор інтернет-видання "Детектор медіа" Наталія Лігачова.

Правоохоронці пояснили, що всередину зайшли добровольці, та нікого до цього не змушували. Керівниця київської поліції діалогу Вікторія Азарова й сама спілкувалася з нападником, назвавшись журналісткою. Каже, серед знімальних груп обрали тих, хто приїхав першим.

В операції затримання нападника, який вимагав виходу в етер, узяли участь знімальні групи двох телеканалів, а також силовики під виглядом медійників. Один із цих силовиків першим накинувся на зловмисника, у якого до ноги нібито була прикріплена вибухівка.

Петро Троць, Андрій Толяренко, "5 канал"

Новини по темі

Керівників майже 40 столичних гуртожитків оштрафували за порушення карантину – подробиці.

Суди покарали порушників штрафами у 34 тисячі

Минулої доби коронавірус виявили у 330 киян, із них 13 – медики.

На сьогодні у столиці вже 20 665 підтверджених випадків захворювання на COVID-19

Пекельна осінь 1941-го: спецслужби СРСР підірвали центр Києва разом із мешканцями – шокуючі фото.

Рівно 79 років тому, 24 вересня 1941 року, був практично повністю знищений київський Хрещатик. Київ став єдиною в Європі столицею, де тактику "випаленої землі" під час війни було застосовано не ворогами, а власною владою

4 762

Вперше в маршрутках Києва почали тестувати безконтактну оплату: як це працює (Відео).

Пасажири та водії радіють новації

1

Київ залишиться в «помаранчевій» зоні карантину до березня – заява очільника столичної Держспоживслужби.

Наступного тижня очікується зростання захворюваності на коронавірус, каже Рубан

У столиці за добу 307 нових хворих на коронавірус, із них 37 – діти.

Найбільше випадків захворювання виявили в Деснянському районі

1

Даже тупой сиделец Чивокуня себе такого не позволял.

Зелёные упыри почему-то решили, что вправе распоряжаться университетскими территориями по своему усмотрению. Так что если вдруг завтра в парке КПИ вам устроят казино с блек-джеком и шлюхами, не стоит удивляться. Всё должно принадлежать всем. Особе...

2 76

Ты уже никогда не отмоешься от этого страшного зелёного позора.

Сейчас ты идёшь к людям, которые такого говна наворотили за последнее время, что ты диву даёшься, как можно было столько наворотить за столь короткий промежуток времени. Ты идёшь к людям, которые сдают интересы Украины. Ты идёшь к людям, которые п...

5 208

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie