Фото: посуху в окупованому РФ Криму показали з космосу

UA.NEWS 2
Фото: посуху в окупованому РФ Криму показали з космосу

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб оприлюднили знімки анексованого Криму за останні 2 роки з космосу. Фото демонструють значне погіршення стану природи і рослинності на півострові.

Недбале ставлення окупаційної влади Російської Федерації  до унікального природного середовища  у північній, центральній та східній частинах Автономної Республіки Крим може призвести до масового вимирання рослинного і тваринного світу, ерозії ґрунту, пожеж в екосистемах та екологічної катастрофи на півострові.
— Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб

/

Відзначається, що індекс NDVI, який використовують для оцінки рослинного покриву, в деяких частинах Криму впав до найнижчої позначки 0,3. А загальний індекс NDVI по території АР Крим у червні 2018 року в порівнянні з цим періодом у 2016 році, знизився на 23%. Зменшення кількості опадів також негативно вплинуло на стан природи на півострові.

Дії РФ в цьому контексті свідчать про те, що держава-окупант не зацікавлена в розвитку АР Крим з його природним потенціалом, а її безвідповідальність призводить до невідворотної шкоди навколишньому середовищу та збитків для цивільного населення, що проживає на цій території.
— Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб

NDVI (Normalized Difference Vegetation Index) – нормалізований відносний індекс рослинності – показник кількості активної біомаси згідно даних дистанційного зондування землі.

Раніше повідомлялося, що через відсутність зрошення в тимчасово окупованому Криму можуть загинути в цьому сезоні озимі та ярі культури.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Фото: REUTERS