Оновлені правила зміни постачальника електроенергії створюють нерівні умови - експерт.

Ілюстрація REUTERS

Ілюстрація REUTERS

Зміни до правил роздрібного ринку електроенергії, затверджені в травні 2021 р. постановою НКРЕКП №805, ускладнюють клієнтам зміну постачальника електроенергії, а на постачальників накладають невластиві функції контролю за сферою розподілу електроенергії.

Про це заявив Василь Гончарук, керівник проекту електроенергія компанії "ЙЕ енергія".

Зокрема, змінами розширено перелік документів, які клієнт має зібрати та подати постачальнику разом із заявою на приєднання, а саме до нього додано документ, що підтверджує право власності або користування об'єктом, та паспорт точки розподілу (складова договору на розподіл). Якщо перепідключення споживача на нового постачальника технічно можливо, то до переліку документів додається також рахунок від чинного постачальника за останній розрахунковий період, уточнює експерт.

За його словами, збір цих документів збільшує терміни зміни постачальника до двох місяців і додає нових витрат. Перевагу отримують діючі постачальники (нерідко це колишні обленерго), що порушує головні принципи ліберальної моделі енергоринку – рівні права і можливості всіх учасників, легка і швидка можливість зміни постачальника для клієнтів.

"Чому постачальника зобов'язують виконувати невластиві йому функції контролю за технічною стороною постачання ресурсу замість операторів розподілу (обленерго - прим.)? Функція постачальника - фінансові взаємовідносини купівлі-продажу електроенергії з клієнтом", - нагадує Василь Гончарук.

Він також додав, що хоча ОСР повинні були укласти договори з усіма клієнтами, проте в паперовому вигляді цих договорів у малого і середнього бізнесу найчастіше немає.

"Вважається, що клієнт прийняв умови і приєднався до публічного договору в той момент, коли зробив оплату за послугу розподілу. Як підсумок – терміни переходу клієнта до нового постачальника збільшуються. У тих випадках, коли у клієнта немає на руках вже підготовлених документів, перехід може зайняти два місяці", – стверджує експерт.

На думку експерта, ці документи необхідно виключити з переліку подаються постачальнику, оскільки вони створюють непотрібну бюрократію і збільшують терміни переходу клієнта до нового постачальника.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Іван Бойко

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Справа “Кузні на Рибальському”: апеляційний суд зменшив заставу для Шандри.

Справа “Кузні на Рибальському”: апеляційний суд зменшив заставу для Шандри.

Залишили під вартою, але зменшили суму застави. Апеляційний суд Києва розглянув клопотання про зміну запобіжного заходу для голови правління заводу "Кухня на Рибальському" Валерія Шандри. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та...

1 1

Китай у лідерах: яким був десятий день Олімпійських ігор-2020.

Китай у лідерах: яким був десятий день Олімпійських ігор-2020.

Китай у лідерах на Олімпійських іграх, які тривають у Токіо. Спортсмени з піднебесної вибороли 29 золотих нагород. Українські олімпійці на найвищу сходинку п'єдесталу поки що не піднімалися. У скарбничці збірної нині срібло і 5 бронзових медалей. ...

2

Кавуни за майже втричі вищою ціною: в чому причина здорожчання найбільшої ягоди.

Кавуни за майже втричі вищою ціною: в чому причина здорожчання найбільшої ягоди.

Майже втричі дорожче, ніж торік, нині коштують кавуни та дині. Перші баштанні вже з'явилися на ринках і в супермаркетах. Фермери пояснюють: усе – через рясні дощі. Утім, попри негаразди, врожай пізніх сортів обіцяє бути багатим. Тож незабаром ціни...

1

З хабарника стати свідком, – Бутко розповіла, як Чаус може уникнути відповідальності.

З хабарника стати свідком, – Бутко розповіла, як Чаус може уникнути відповідальності.

Екссуддю Миколу Чауса знайшли 30 липня у селі на Вінничині. Він повідомив, що його викрали у Кишиневі. Однак не потрібно забувати те, що суддя брав хабарі та виносив рішення проти активістів Євромайдану. Читати на сайті:

Нічний буревій у Львові вбив молоду пару: що стало причиною трагедії.

Нічний буревій у Львові вбив молоду пару: що стало причиною трагедії.

Нічний буревій у Львові вбив молоду пару. Їх негода застала посеред міського парку. Гілка клена, яка впала з висоти 10 метрів, не залишила 20-річному юнакові та 18-річній дівчині жодного шансу. Комунальники запевняють: дерево аварійним не було, а ...

2 1

Чи зустрічався Зеленський з Чаусом та чому історія хабаря перетворилася на голлівудський сценарій.

Чи зустрічався Зеленський з Чаусом та чому історія хабаря перетворилася на голлівудський сценарій.

Зеленський таємно зустрічався з одіозним суддею Чаусом. Про це заявив народний депутат Гео Лерос, посилаючись на власні джерела. Буцімто, зустріч відбулася ще до того, як скандального Чауса під конвоєм СБУ доправили з Вінниччини до Києва. Ексгенпр...