Засідання комітету, де мали розглянути відтермінування дубляжу фільмів українською мовою, не відбулося.

Засідання в онлайн-режимі комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, заплановане на 10:00 понеділка, не відбулося. На ньому мали розглянути внесення поправки до минулорічного законопроєкту про незалежність Нацради України з телебачення і радіомовлення, яка би відтермінувала вимогу до українських телеканалів дублювати й озвучувати фільми і серіали державною мовою.

Про зрив засідання стало відомо з онлайн-трансляції, яку вів член комітету і колишній очільник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Зараз відбувається абсолютно підпільне засідання, невідомо де. Ним намагаються здійснити, по суті, російський путч в Україні, для того, щоб завтра вже розглянути це питання під куполом парламенту. Це усупереч регламенту», – казав В’ятрович перед початком онлайн-засідання.

Члени комітету вийшли на зв’язок онлайн, утім формально засідання не відбулося. В’ятрович та присутні в одній кімнаті з ним інші члени комітету (Соломія Бобровська, Микола Княжицький, Гео Лерос, Софія Федина), а також депутати з інших комітетів (Микола Величкович, Марія Іонова та Михайло Бондар) вимагали від голови комітету Микити Потураєва і секретаря Віталія Бабенка зачитати прізвища членів комітету, які дали згоду на проведення засідання в онлайн-режимі.

Оприлюднення кількості та імен згодних на участь в засіданні в електронному комітеті має відбутися до 10:00 – без цього засідання не може розпочатися, казав В’ятрович. Потураєв відмовився надати ці дані.

«Я відкидаю ваші звинувачення в будь-яких порушеннях регламенту. Нехай це залишиться на вашій совісті. Я бачу, що засідання комітету сьогодні не відбудеться», – сказав голова комітету.

1 червня Верховна Рада намагалася, проте не змогла внести до порядку денного законопроєкт про відтермінування норм про українську мову в теле- та кіновиробництві.

Внесення до порядку денного і скорочення термінів розгляду проєкту закону «щодо підтримки вітчизняних виробників теле- та кінопродукції в період встановлення карантину у зв’язку із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» (№5554) підтримали 204 народних депутати за необхідних 226.

Автори проєкту пропонували відтермінувати набуття чинності частиною 6 статті 23 закону про забезпечення функціонування української мови як державної. У ній йдеться про те, що «мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова».

Представники «Слуги народу» Микита Потураєв та Євгенія Кравчук , які є ініціаторами законопроєкту, пропонували, щоб це положення набуло чинності через два місяці після скасування карантину.

Їхній однопартієць Олександр Санченко подав альтернативний законопроєкт, де виступив зі схожими пропозиціями. Водночас він пропонує також відтермінувати і положення, згідно з яким «мовою проведення культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходів є державна мова».

31 травня частина виробників контенту та медіаспільноти закликали народних депутатів підтримати законопроєкт, оскільки «галузь працює в надскладних умовах, спрямовуючи ресурси не тільки на розробку і створення контенту, але і на організацію безпечних умов праці співробітників, забезпечення збереження робочих місць».

16 липня 2021 року набуває чинності норма закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобоֹвֹֹֹ’язує українські телеканали дублювати та озвучувати фільми і серіали державною мовою.

Радіо Свобода

«Радіо Свобода» - український інформаційний сайт, який публікує термінові новини України та світу, цікаві відео, актуальні репортажі та якісну аналітику.

https://www.radiosvoboda.org/

Медикам Харківщини не виплачують зарплати. Депутати від  «ЄС»  завітали в МОЗ: що з того вийшло

Медикам Харківщини не виплачують зарплати. Депутати від «ЄС» завітали в МОЗ: що з того вийшло

Упродовж тижня медикам Валківської лікарні, що на Харківщині, виплатять заборгованість. Посприяти цьому пообіцяли у Мінохорони здоров’я. Три місяці персонал районної лікарні не отримував ані зарплат, ані надбавок за лікування хворих на коронавірус...

1 21

Звільнення Хомчака пов'язане з тим, що Тарана призначав Єрмак, – Бутусов.

Звільнення Хомчака пов'язане з тим, що Тарана призначав Єрмак, – Бутусов.

Володимир Зеленський ухвалив рішення звільнити головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака. На такі дії президента міг вплинути керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Читати на сайті:

1 157

Колечко

Колечко

Казаський сценарій: Лукашенко змінює конституцію Білорусі та послаблює роль президента.

Казаський сценарій: Лукашенко змінює конституцію Білорусі та послаблює роль президента.

Соратники самопроголошеного президента Олександра Лукашенка оприлюднили проєкт змін до конституції Білорусі. Нововведення дивують послабленням ролі президента і передачею частини його повноважень іншим гілкам влади. Читати на сайті:

1

Прокляття прапороносців подолано, допінг, перемога Ганни Лисенко.

Прокляття прапороносців подолано, допінг, перемога Ганни Лисенко.

Маємо ще одну бронзову медаль у скарбничці України. А також Олімпійського рекордсмена. Розлогіше про здобутки української збірної на Олімпійських іграх - у розповіді Леоніда Веселкова. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансл...

1 1

Вибух на хімічному заводі в Німеччині: одна людина загинула.

Вибух на хімічному заводі в Німеччині: одна людина загинула.

Вибух на хімічному заводі в Німеччині. Щонайменше одна людина загинула та 16 постраждали. Четверо - зникли безвісти. Трагедія сталася в німецькому місті Леверкузен. Про імовірні причини вибуху та їх наслідки розповість Мирослава Танська. Підпишіть...

1 50