«ФОПівці» зібрали мільйони на протести, а їхні організатори до дрібного бізнесу стосунку не мають: розслідування.

В Україні тривають протести підприємців, які об'єдналися в рух SaveФОП. Вони відмовляються від прозорого обліку своїх оборотів за допомогою касових апаратів чи спеціальних програм. Саме під їхнім тиском Рада відтермінувала нововведення на цілий рік.

Але і це ФОП не задовольнило. За словами самих підприємців, у них занадто малий оборот, обладнання дуже дороге і через нововведення, навіть відстроченого, багато хто буде змушений закритися. Хто насправді організував протест – читайте в OBOZREVATEL.

Хто керує протестом?

Організація "Рух" ЗбережіФОП "з'явилася 19 червня 2020 року в результаті перейменування ГО" Ліга підприємців України ". Її засновники: Сергій Доротич, кетіньї Равлюк, Владислав Орлов, Мирослав Данилків та Костянтин Садовський. За інформацією ЗМІ, саме" Ліга підприємців України "" здала "свого часу" податковий майдан ".

Цікавими є й особистості самих організаторів протестів. Наприклад, Кетіно Равлюк розповідає в інтерв'ю, що торгує на базарі "ганчірками". Але насправді вона власниця мережі магазинів Ketino у Львові і інших містах.

  • Владислав Орлов – власник мережі "Оптик Ленд", що складається з 3-х магазинів.

  • Сергій Доротич і Мирослав Данилків – не тільки ФОП, але і засновники багатьох юридичних осіб.

  • Костянтин Садовський – сьогодні ФОП не є.

Чи мають вони право працювати без РРО?

На спрощену систему оподаткування в Україні можуть претендувати ФОП 1,2 і 3 груп. Згідно із законом вони платять лише єдиний податок.

  • До ФОП 1 групи відносяться ті підприємці, які не використовують працю найманих осіб. Їх обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1 002 000 гривен. Для ФОП 1 групи введено податок: 227 грн / міс.

  • ФОП 2 групи – це підприємці, які не використовують найману працю, або на них працює не більше 10 людей. Обсяг їх доходу не перевищує 5 004 000 гривен. Для ФОП 2 групи введено податок: 1200 грн / міс.

  • До ФОП 3 групи відносяться: підприємці, які користуються або не користуються найманою працею, при цьому їхній дохід не перевищує 7 002 000 гривен на рік. Для ФОП 3 групи податок: 3-5% від доходу.

Але чи відповідають організатори акцій цим вимогам? Наприклад, ФОП 2 групи кетіньї Равлюк за документами не має жодного найманого працівника. При цьому у неї 5 магазинів в різних куточках країни з неабиякими цінами. Згідно з даними сторінки її мережі в Facebook, куртку там можна придбати за 5800 грн, а сукні – за 2-3 тис. Грн.

кетіньї
кетіньї

Колеги підприємниці Мирослав Данилків та Владислав Орлов теж знаходяться на 2 групи. Як і Равлюк вони в 2020 році щомісяця платили по 944 грн. єдиного податку (з підняттям мінімальної зарплати з 1 січня податок виріс). При цьому, за нашою інформацією, деякі з цих людей скористалися і податковими пільгами, які надавало держава в зв'язку з проведенням карантинних заходів.

Куди йдуть гроші на протест?

Громадська організація "Рух" ЗбережіФОП "активно збирає пожертви на свою діяльність. За відкритими даними Приватбанку, на рахунку організації SaveФОП за останні півроку надійшло 2 971 772 гривень внесків. Більшість коштів вивели на рахунки інших фізичних осіб-підприємців або відправили на депозитні рахунки SaveФОП. По станом на зараз на депозитах приблизно організаці приблизно 500 тис грн.

З самими внесками так само все не просто. Їх нібито здійснюють дрібні підприємці, які підтримують активістів, які відстоюють їх права. Але іноді внески, які надходять на рахунки організації, занадто "щедрі". Наприклад, по рахунку UA183206490000026008052774378 (один з 9-ти рахунків руху в "ПриватБанку") 17 січня 2021 в 01.59 відбулося зарахування коштів єдиної сумою 200 000 гривен від контрагента "РУХ ЗБЕРЕЖІФОП ГО". Від цього ж контрагента раніше були зарахування в сумах 150 і 90 тис грн. Малоймовірно, що дрібний бізнес може пожертвувати такі кошти на підтримку організації. Це більше схоже на легалізацію готівки через внесення на рахунок. Від кого ж вони приходять і хто бенефіціар русі?

За нашою інформацією засновники SaveФОП мають зв'язку з депутатом Антоном Яценком. У будь-якому випадку, з їх фінансового положення складається враження, що протест далеко не стихійний.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Озвучено вражаючі втрати України від запуску “Північного потоку-2”: рахунок піде на мільярди.

Озвучено вражаючі втрати України від запуску “Північного потоку-2”: рахунок піде на мільярди.

Запуск російського газопроводу “Північний потік-2” призведе до втрати Україною 5-6 млрд доларів щорічно. Ця сума включає в себе прямі і непрямі втрати, у разі припинення транзиту через територію нашої країни. Таку думку озвучив глава О...

Народна Правда

Такого не було 9 місяців: курс долара рекордно впав – інфографіка.

Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс на рівні 27,43 гривень за долар на 19 травня, що на 12 копійок нижче в порівнянні показниками попереднього банківського дня. Відповідні дані опубліковані на сайті регулятора. Так, офіційний ...

Народна Правда

Не асфальтом єдиним…

Нова ініціатива від Зеленського - новий державний університет. Термін завершення будівництва і початку роботи - кінець 2023 р. Акурат перед черговими президентськими виборами. Маючи під 300 університетів в Україні - реально нічим зайнятися? А поду...

Тверезий погляд

«Кров була всюди» : поліцейська бійка у Дніпрі. Що спричинило конфлікт і чим все закінчилося

«Кров була всюди» : поліцейська бійка у Дніпрі. Що спричинило конфлікт і чим все закінчилося

Бійка копів у приміщенні управління поліції. Патрульний із Дніпра звинувачує свого керівника і ще двох колег у побитті. Мовляв, ті напали, коли він намагався зняти на відео незаконно виписане дисциплінарне покарання. Чоловік запевняє: на нього тис...

«Зайшов міністром, а вийшов безробітним» : Рада звільнила Степанова з посади глави МОЗ.

«Зайшов міністром, а вийшов безробітним» : Рада звільнила Степанова з посади глави МОЗ.

Верховна Рада відправила у відставку міністра охорони Максима Степанова. Не допомогли ані виправдання, ані обіцянки. Якщо раніше Степанова критикувала лише опозиція, то нині - жоден "Слуга народу" не проголосував проти. Наскільки емоційним було об...

1 2

І в Ізраїля, і в України однакова війна, ProНовини, 18 травня 2021 року.

І в Ізраїля, і в України однакова війна, ProНовини, 18 травня 2021 року.

У випуску "Pro новини" за 18 травня – загострення ізраїльсько-палестинського конфлікту; відставка Степанова, Криклія і Петрашка; Читати на сайті:

Здобутки та провали Степанова, Криклія і Петрашка, яким вказали на двері, Підгорає.

Здобутки та провали Степанова, Криклія і Петрашка, яким вказали на двері, Підгорає.

Наприкінці минулого тижня стало відомо, що у відставку подали ті, хто туди аж ніяк не збирався. Мовиться про міністра економіки Ігоря Петрашка та міністра інфраструктури Владислава Криклія. Однак звільнення з посади чекало ще й на очільника МОЗ Ма...

У Індії загинули 27 людей через циклон  «Тауктае»

У Індії загинули 27 людей через циклон «Тауктае»

У західній частині Індії через циклон "Тауктае" загинули 27 людей. Зі штату Гуджарат евакуювали приблизно 200 тисяч мешканців. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

1 1

Окупанти влаштували провокації біля Новотошківського.

Окупанти влаштували провокації біля Новотошківського.

Біля Новотошківського знову стріляли. Окупати відкрили вогонь удень, коли до захисників завітала знімальна група "5 каналу". Яку зброю застосували бойовики та чи відповіли українські бійці? Репортаж Вікторії Ковальової. Підпишіться і натисніть , щ...