Підвищення облікової ставки — поганий сигнал для економіки

Експрес 2
Підвищення облікової ставки —  поганий сигнал для економіки
Середньозважений курс гривні на міжбанку сьогодні не змінився, порівняно із вчорашнім днем, — 26,22 грн/$. Зареєстровано 498 угод на 303 мільйони доларів.
На закритті валютних торгів долар у купівлі/продажу практично не змінився — 26,22/26,23 грн/$, євро впав на 18 копійок (30,61/30,62 грн/євро).
Обмінники продають "зелений" в середньому по 26,30 грн/$ (+5 коп.), купують — по 26,10 грн/$ (без змін), євро — по 30,90 грн/євро (-5 коп.) та 30,42 грн/євро (-3 коп.) відповідно.
Із завтрашнього дня зростає облікова ставка НБУ з 17 до 17,5%. "Це призведе до ще більшого здорожчання кредитного ресурсу, тобто реальний сектор економіки кредитуватиметься менше, — коментує Експрес-онлайн голова Комітету економістів Андрій Новак. — Нацбанк пояснює підвищення ставки боротьбою з інфляцією. Але бачимо, що за підсумками першого півріччя вона вже перевищує прогнозні показники, закладені в бюджеті, — споживчі ціни збільшилися до відповідного періоду минулого року на 12,6%.
Справжні мотиви регулятора зрозумілі — ставку підвищено, щоб залучати кошти у борг під облігації внутрішньої державної позики і швидше вирішувати бюджетні проблеми, тобто затикати дірки. Але в цілому для економіки зростання ставки — поганий сигнал. Бо основна причина, чому не зростає економіка, — це відсутність кредитування. Під сьогоднішні кредитні ставки (25-30% річних) реальний сектор економіки кредитуватися не може".
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
Леся ЯСИНЧУК