Промисловість просить Шмигаля не ухвалювати проєкт про екоінспекції: він містить можливості для зловживання.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у листі до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, який підписали представники ОП "Укрметалургпром", "Федерації металургів України", Асоціації "Укрцемент", НПА "Укркокс", Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції "УкрФА", Союзу хіміків України та АПСП "Скло України".

Як сказано у листі, проєктом Закону пропонується зменшити граничну частоту проведення планових перевірок. Максимальна частка планових заходів становитиме 1 раз на рік, крім того, передбачено можливість скорочення строку (періоду) здійснення наступної планової перевірки. А оскільки у проєкті не зафіксовані часові рамки такого скорочення, то наступна планова перевірка може відбутися і через 1 тиждень. Ця норма, на переконання бізнесу, надає можливість упереджено скорочувати строк здійснення повторної планової перевірки контролюючим органом.

"Також проєкт передбачає потенційну можливість проведення позапланових перевірок у вихідні, неробочі, святкові дні та/або у нічний час – у разі, якщо підприємство здійснює господарську діяльність із порушенням правил внутрішнього трудового розпорядку. Але ніякого порядку встановлення такого порушення у проєкті немає. Відповідно, інспектори органів екологічного контролю матимуть повноваження самостійно робити такі висновки, що може призвести до зловживань в сфері перевірок", - вказують промисловці.

Подібні відхилення від уніфікованих вимог створюють дисбаланс інтересів держави, громадян та суб’єктів господарювання під час здійснення державного екологічного контролю. А положення проєкту наділяють Державну екологічну інспекцію надто широкими повноваженнями по нагляду і контролю, що може стати інструментом тиску на суб’єктів, на яких поширюється екологічний контроль.

Крім того, проєкт пропонує надати право інспекторам накладати на підприємства штрафи без застосування судового порядку. При чому сума штрафу може складати від 30 тис. грн до 1,8 млн грн, і навіть до 5,4 млн грн (у разі систематичного вчинення правопорушення).

"Цікавий нюанс: найбільший розмір штрафу накладається у разі недопущення органу екологічного контролю до перевірки. Водночас положення щодо недопуску виписані так, що підприємство зобов’язане пустити інспектора, навіть якщо він не пред’являє належні документи", - наголошують промисловці.

Державній екологічній інспекції проєкт надає повноваження значно ширші, аніж природоохоронний контроль. Так, інспектори можуть зупиняти, оглядати, а також тимчасово вилучати будь-які транспортні засоби (в тому числі судна, кораблі), які можуть, на їхню думку, бути причетні до порушення природоохоронного законодавства, що порушує міжнародні договори України.

"Такі положення сприятимуть виникненню потенційного конфлікту інтересів між представниками місцевої влади та відповідними суб’єктами, що підлягають екологічному контролю. Таке залучення є недоцільним з огляду на їх можливу упередженість та "заполітизованість" рішень по відношенню до окремих підприємств", - резюмують промисловці і просять прем’єра не допустити прийняття проєкту № 3091 та сприяти його доопрацюванню в контексті наданих зауважень.

Раніше Європейська бізнес асоціація також закликала нардепів не голосувати за законопроєкт №3091, адже він потребує значного доопрацювання. На переконання ЄБА, Державна екологічна інспекція повинна бути союзником бізнесу у справі захисту навколишнього середовища. Наразі ж єдина мета інспекції - це перевірка і санкціонування підприємств, що тягне за собою тиск на бізнес і створює корупційні ризики.

В свою чергу президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок заявила, що ухвалення законопроєкту про державний екологічний контроль №3091 та впровадження його норм призведе до зупинки вітчизняної промисловості.

Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Новини по темі
МОК виділив українським спортсменам-олімпійцям 1,5 тис.

МОК виділив українським спортсменам-олімпійцям 1,5 тис.

Українські спортсмени, які представлятимуть нашу країну на Олімпійських та Паралімпійських іграх у Токіо, можуть отримати щеплення проти коронавірусу. Для цього Міжнародний олімпійський комітет надав Україні 1,5 тис. доз китайської вакцини CoronaVac.

Цензор.НЕТ

Правоохоронці аеропорту  «Бориспіль»  та  «Київ»  вакцинувались проти COVID-19: подробиці.

Правоохоронці аеропорту «Бориспіль» та «Київ» вакцинувались проти COVID-19: подробиці.

Майже три сотні прикордонників і правоохоронців вакцинували в аеропорту Бориспіль. Ще 60 прикордонників — імунізували на летовищі Київ. Напередодні серед колективу проводили опитування: хто хотів би щепитися й для охочих черга врешті настала. Диві...

Вакцінація 9х12! - Вечірній ПреЗЕдент

Вакцінація 9х12! - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️ #ВечірнійпреЗЕдент

Самоізоляція після подорожі: як українці обходять застосунок  «Вдома».

Самоізоляція після подорожі: як українці обходять застосунок «Вдома».

Нові правила в'їзду в Україну діють уже три тижні. Від кінця березня усіх українців, які повертаються з-за кордону, відправляють на обов'язкову самоізоляцію. Для цього разом із закордонним паспортом треба показувати і встановлений застосунок "Вдом...

ОБСЄ фіксує важливі докази російської агресії на Донбасі, InformNapalm.

ОБСЄ фіксує важливі докази російської агресії на Донбасі, InformNapalm.

Під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ, 31 березня, було досягнуто консенсусу серед країн-учасниць щодо продовження мандату місії в Україні. Але це давалося дуже важко. Деякі держави намагалися блокувати рішення про продовження мандата...

Гасили пожежу в літаку, шукали під завалами людей: як курсанти ДСНС перевіряли свої навички.

Гасили пожежу в літаку, шукали під завалами людей: як курсанти ДСНС перевіряли свої навички.

Загасити пожежу у літаку, впоратися з хімічним забрудненням, знайти під завалами людей. Вже за кілька місяців курсанти Харківського університету цивільного захисту вирушать до підрозділів по всій Україні. Перед тим, як почати службу, понад півтори...

У Віндзорі поховали принца Філіпа. Як це було

У Віндзорі поховали принца Філіпа. Як це було

У каплиці Святого Георгія у Віндзорі попрощалися з принцом Філіпом — чоловіком британської королеви Єлизавети ІІ. Герцог Единбурзький помер 9 квітня — за два місяці до свого сотого ювілею. Кажуть, він сам брав участь у плануванні власного похорону...