До Києва чи Праги: два медіа в Москві зібралися перевезти журналістів.

Частині московського бюро "Радіо Свобода" й телеканалу "Настоящее время" запропоновано покинути Росію, деяких співробітників планують у травні перевезти до Києва й Праги.

Джерело : російська служба "Бі-Бі-Сі"

Деталі : Телеканал "Настоящее время", який є спільним проектом "Свободи" і "Голосу Америки", як і "Радіо Свобода" російський Мін'юст у 2017 році визнав іноземними агентами.

У грудні 2019 року в Кодекс про адміністративні правопорушення РФ ввели для ЗМІ, визнаних іноагентами, штрафи до 5 млн рублів за відсутність у їхніх матеріалах відповідного маркування.

7 квітня Роскомнагляд повідомив, що у ТОВ "Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода" накопичилося штрафів на 71,5 млн рублів (майже 944,5 тис. доларів США) через відсутність маркування. Регулятор зобов'язав ЗМІ виплатити протягом 60 днів 5,5 млн рублів штрафів: за ними судові рішення вже вступили в силу.

Штрафи й тиск спонукали ці ЗМІ до релокації. Співробітники медіа говорять, що виплачувати штрафи вони не будуть, а будуть судитися.

Про плани суттєво скоротити присутність "Радіо Свобода" і каналу "Настоящее время" в Росії "Бі-бі-сі" розповіли 9 співробітників цих медіаорганізацій.

За словами одного зі співрозмовників, "всім запропонували релокацію: частині пропонують їхати в Прагу, частині на Україну".

Інший журналіст підтвердив, що "Настоящее время" і "Свобода" збираються масово перевозити співробітників в Україну й Чехію, хоча "саме бюро закриватися не буде". Співробітникам запропонували самим вибрати, їхати чи з Росії.

За даними "Бі-Бі-Сі", зараз ведуться переговори з усіма співробітниками, якщо хтось згоден поїхати – компанія надає всю необхідну допомогу.

Як мінімум двоє співробітників каналу "Настоящее время" і "Свободи" сказали, що поки не вирішили, чи покинуть вони країну. Переїзд тих, хто погодиться поїхати з Москви, планується на травень.

Інший співрозмовник "Бі-Бі-Сі" уточнив, що ЗМІ збираються перевозити з Росії і великий обсяг дорогої техніки. У Москві для підтримки мінімальної роботи залишать лише її невелику частину.

У "Радіо Свобода" заявили про намір тримати московське бюро "відкритим і працюючим" і протистояти "нападкам Кремля".

У московських редакціях "Радіо Свобода" і телеканалу "Настоящее время" працює кілька десятків людей, ще кілька сотень фрілансерів співпрацюють із корпорацією. На роботу російських редакцій "Радіо Свобода / Вільна Європа" йде 22 млн доларів на рік.

Про звільнення тих, хто не буде переїжджати з Росії, поки не йдеться.

Регіональним фрілансерам російської "Свободи" переїзд не пропонували.

Керівництво "Свободи" виконало вимоги російського закону про іноземних агентів і зареєструвало юрособу в Росії. Але позначати всі свої матеріали маркуванням іноземний агент "Свобода" не стала.

Серед вимог: маркування з 24 слів після заголовка тексту або 15 секунд перед кожним аудіо чи відеосюжетом. За словами головного редактора "Радіо Свобода" Дейзі Сінделар, це спричинило б "катастрофічні наслідки" для здатності конструктивно взаємодіяти з аудиторією.

Довідка: Бюро "Радіо Свобода" в Росії відкрив своїм указом президент Борис Єльцин після провалу серпневого путчу в 1991 році. Московські кореспонденти "Радіо Свобода" Андрій Бабицький і Михайло Соколов всі три дні спроби "перевороту ГКЧП" (Державного комітету з надзвичайного стану) вели цілодобове пряме мовлення з Білого дому.

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

27 гривень за долар- такий валютний коридор експерт прогнозує до кінця літа.

27 гривень за долар- такий валютний коридор експерт прогнозує до кінця літа.

Програма ПолітикаUA 22.06.2021 Гість студії Олег Пендзин, економіст Тема: Економічна політика. Податкова амністія #ТелеканалРада #ПолітикаUA

Оскаржувати результати ЗНО-2021 зможе рекордна кількість випускників: яка причина та як це зробити.

Оскаржувати результати ЗНО-2021 зможе рекордна кількість випускників: яка причина та як це зробити.

Оскаржувати результати ЗНО цьогоріч може рекордна кількість випускників. Адже через недофінансування зменшили кількість екзаменаторів, які перевіряють завдання. Замість двох — один. І випускники, і батьки, і самі екзаменатори критикують це рішення...

5% від ВВП уряд має закласти в бюджет-2022 аби виконати Указ щодо підвищення зарплати медикам.

5% від ВВП уряд має закласти в бюджет-2022 аби виконати Указ щодо підвищення зарплати медикам.

Програма ПолітикаUA 22.06.2021 Гість студії Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Тема: Вакцинація проти COVID-19. Охорона здоров’я #ТелеканалРада #ПолітикаUA

Податок на доходи фізичних осіб має сплачуватись за місцем отримання доходу.

Податок на доходи фізичних осіб має сплачуватись за місцем отримання доходу.

Програма ПолітикаUA 22.06.2021 Гість студії Лариса Білозір, народний депутат України Тема: Законодавчі ініціативи #ТелеканалРада #ПолітикаUA

Закон  «про корінні народи»  стане ефективним інструментом боротьби за права і свободи кримських татар.

Закон «про корінні народи» стане ефективним інструментом боротьби за права і свободи кримських татар.

Програма ПолітикаUA 22.06.2021 Гість студії Олександр Антонюк, політичний експерт Тема: Політична ситуація #ТелеканалРада #ПолітикаUA

Слуга народу Володимир Крейденко про роботу Верховної Ради.

Слуга народу Володимир Крейденко про роботу Верховної Ради.

Програма ПолітикаUA 22.06.2021 Гість студії Володимир Крейденко, народний депутат України Тема: Робота парламенту. Політична ситуація #ТелеканалРада #ПолітикаUA