Вчені навчили штучний інтелект уявляти предмети

Тепер ШІ може уявити предмет, який раніше ніколи не бачив.

Вчені з Університету Південної Каліфорнії навчили штучний інтелект уявляти форму і колір об'єктів, які він ніколи раніше не бачив, повідомляє Science Alert.

Ми давно знаємо, що штучний інтелект може генерувати обличчя, обігрувати людину в покер та прогнозувати події. Однак він ніколи не мав можливості уявляти певні предмети або події, як людина.

Наприклад, всі ми знаємо як виглядає кішка, і нам не важко буде уявити якусь конкретну кішку з довгою шерстю білого кольору, яка лежить на ліжку згорнувшись калачиком. А ось нейромережа таким похвалитися не могла, адже їй було не під силу уявити щось так само як людині.

Група дослідників із США розробила новий метод, який дозволяє штучному інтелекту визначати вид певного об'єкта, який він раніше ніколи не бачив.

Вчені пояснили, що люди вміють розділяти знання певних атрибутів - наприклад, форму, позу, положення і колір, які потім комбінуються по-новому, і в уяві постає новий об'єкт. Тому вони змоделювали такий же процес за допомогою нейронних мереж.

Ключовим моментом є екстраполяція - можливість використовувати великий банк даних для навчання (наприклад, зображення телефонів), щоб потім вийти за рамки того, що показано на картинці. Для штучного інтелекту - це складно. Адже, зазвичай його навчають виявляти певні закономірності, а не широкий спектр атрибутів.

Цей метод називається навчанням керованої розплутаної репрезентації. Аналогічний використовують для створення діпфейків, коли різні частини зразка звільняються від зв'язку один з одним. У разі діпфейків - міміка відділяється від рис обличчя.

Тобто, якщо штучний інтелект побачить червону машину і синій мотоцикл, то він зможе уявити собі червоний мотоцикл - навіть якщо він ніколи його раніше не бачив. У цій методиці використовують так зване "групове навчання", коли дані обробляються в групах, а не окремо, але так само вибудовуються нові семантичні зв'язки між даними в процесі.

Завдяки цьому, штучний інтелект може розпізнавати подібності та відмінності у зразках, які він бачить. В результаті він може використовувати ці знання для створення об'єктів, які він раніше ніколи не бачив.

Дослідники стверджують, що новий метод можна використовувати в області медицини і автомобілів на автопілоті. Адже штучний інтелект може уявити нові ліки або візуалізувати нові дорожні сценарії.

Читайте також: Китайське «штучне сонце» встановило новий рекорд термоядерного синтезу

Нагадаємо, що штучний інтелект виявився здатний маніпулювати людьми . Учені з Австралії провели три експерименти зі штучним інтелектом і з'ясували, що він може навчитися маніпулювати людьми. В рамках цих експериментів нейромережа грала в ігри проти людей.

Підготував/ла : Катерина Мальч

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі

Вперше вдалося зробити фото планети біля іншої зірки.

Астрономам вперше вдалося отримати безпосереднє зображення планети біля іншої зірки (екзопланети). Як передає  Science alert, зроблено фото планети COCONUTS-2b  (червона крапка зверху зліва), яка знаходиться  за 35 світлових років від Землі та обе...

UA.NEWS

Toyota обіцяє знизити вартість акумуляторів для електромобілів на 50%.

Toyota обіцяє знизити вартість акумуляторів для електромобілів на 50%.

Японські компанії Toyota і Panasonic оголосили про те, що спільними зусиллями зможуть знизити вартість акумуляторів одразу на 50 відсотків. Це допоможе здешевити гібридні та електричні автомобілі, щоб конкурувати з корейськими та китайськими модел...

Finance.UA

Під Одесою спалахнула масштабна пожежа на складі

Під Одесою спалахнула масштабна пожежа на складі

У селі Дачне, що на Одещині, 1 серпня спалахнула величезна пожежа у триповерховій складській будівлі. Наразі пожежники намагаються погасити вогонь. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter ...

Ціна на газ в Україні може знизитися за однієї умови.

Ціна на газ в Україні може знизитися за однієї умови.

Ціна на газ може бути знижена в тому випадку, якщо Україна перестане імпортувати газ. Про це сказав Юрій Вітренко. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Олімпійська надія України: чи встановить Ярослава Магучіх рекорд та виграє золоту медаль.

Олімпійська надія України: чи встановить Ярослава Магучіх рекорд та виграє золоту медаль.

Збірна України поки без золотих медалей на Олімпіаді-2020. Однією з тих, хто може поповнити нашу скарбничку золотою нагородою, є стрибунка у висоту Ярослава Магучіх. Окрім золотої медалі, вона може встановити світовий рекорд. Читати на сайті:

1

Юлія Левченко на Олімпіаді-2020: які шанси отримати перемогу.

Юлія Левченко на Олімпіаді-2020: які шанси отримати перемогу.

23-річна Юлія Левченко має шанси вибороти перемогу на Олімпіаді-2020 для збірної у стрибках у висотку. За свою кар’єру на міжнародній арені легкоатлетка тричі була золотою призеркою, двічі срібною та бронзовою. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 2...

Гривня зміцнилася: Фурса спрогнозував курс валют

Гривня зміцнилася: Фурса спрогнозував курс валют

Українська гривня зміцнює свої позиції на валютному ринку. Цьому сприяє значне покращення платіжного балансу, яке стало можливим на фоні сприятливих фінансових умов. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter...

1

У Туреччині затримали підозрюваного у підпалі лісів.

У Туреччині затримали підозрюваного у підпалі лісів.

Президент Реджеп Ердоган повідомив про затримання першого підозрюваного, який може бути причетний до підпалу лісів на півдні Туреччини. Він підкреслив, що правоохоронці затримають всіх, хто "спалював ліси". Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Ка...