Адвокати незадоволені: п'ятьом екс-беркутівцям продовжили термін перебування за ґратами (Відео)

5 канал 2
Адвокати незадоволені: п'ятьом екс-беркутівцям продовжили термін перебування за ґратами (Відео)

До 9 вересня під вартою залишаться п'ятеро колишніх беркутівців, яких обвинувачують у розстрілах мітингувальників під час трагічних подій у столиці на Інститутській, 20-го лютого 2014 року. Святошинський райсуд столиці задовольнив клопотання обвинувачення.

Прокурори наголошували: є ризик, що в разі звільнення обвинувачених з-під варти, вони спробують уникнути кримінальної відповідальності.

"Ті ризики, які зазначені в клопотанні, я підтверджую. Це ризик змови, переховування, і є ризик у зв'язку з тим, що вони можуть уникнути в подальшому кримінальної відповідальності за ті діяння, які зараз їм інкримінують. Ми надавали докази безпосередньо щодо кожного обвинуваченого", – пояснив прокурор відділу департаменту спецрозслідувань ГПУ Яніс Сімонов.

Захисники беркутівців із рішенням суду не згодні. Наполягали – обвинувальний акт не має обґрунтування.

"Цей ризик є завжди. Але закон зобов'язує прокурорів доводити ці ризики. Ми запевняли, що таких доводів не надано, що наші підзахисні сумлінно виконують усі свої обов’язки і дотримуються слушної процесуальної поведінки", – каже адвокат Ігор Варфоломієв.

На наступному засіданні, що відбудеться 19 липня, планують заслухати ще двох потерпілих. Суд має дослідити ще десять епізодів за участі потерпілих. Загалом у справі їх 128.