Якими будуть зарплати й кому скільки грошей дадуть. Основні показники проєкту держбюджету-2020

23 73

Кабмін передав документ на розгляд до Верховної Ради.

Сьогодні, 15 вересня, Кабмін передав до Верховної Ради проєкт державного бюджету на 2020 рік. Саме ця дата визначена в законодавстві як крайня межа для подання. Проте зазвичай щороку уряд ще кілька місяців допрацьовує та узгоджує бюджет.

Основні показники проєкту держбюджету на 2020 рік

Доходи держбюджету на 2020 рік (з трансфертами) - 1 трлн 79,5 млрд грн, зокрема загального фонду – 962,7 млрд грн.

Видатки – 1 трлн 170 млрд грн.

Видатки на національну безпеку і оборону - 245,8 млрд грн, що на 33,8 млрд більше, ніж 2019 року.

На розвиток дорожньої інфраструктури - 74,4 млрд грн, зокрема Державний дорожній фонд - 69,7 млрд грн, які планується спрямувати на розвиток мережі та утримання автодоріг загального користування державного значення (38 млрд грн), будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 22,2 млрд грн; забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм – 3,2 млрд грн; виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими державою під державні гарантії на розвиток мережі автодоріг загального користування – 6,3 млрд грн.

Для підтримки енергетичної незалежності - 2 млрд грн.

Мета боргової політики - забезпечити зменшення відношення обсягу держборгу до ВВП до рівня 46,7% на кінець 2020 року. Одним зі шляхів реалізації такого амбітного завдання є поступове зменшення дефіциту державного бюджету (до 2,09% ВВП в 2020-му).

Платежі за державним боргом у 2020 році - 438,1 млрд грн, з яких обслуговування держборгу – 145,2 млрд грн; погашення держборгу – 292,9 млрд грн.

Читайте також:

Від 2020 року Кабмін зменшуватиме податки та видатки на державу

Прогноз фінансування державного бюджету 2020 року через надходження від приватизації держмайна приведений до реально можливих 5 млрд грн, виходячи з підготовки об'єктів.

Видатки на освіту - 136,4 млрд грн, що на 7,7 млрд грн більше, ніж у 2019 році. Вперше у проєкті держбюджету передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти в обсязі близько 0,3 млрд грн.

Загальні видатки на охорону здоров’я - 108 млрд грн, що на 9,8 млрд більше, ніж у 2019 році. Медичну субвенцію закладено в розмірі 14,6 млрд грн, на реалізацію програми медичних гарантій для первинної, екстреної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) меддопомоги, реімбурсації вартості лікарських засобів передбачено 72,1 млрд грн, на централізоване придбання медикаментів та медичних виробів - 6,6 млрд грн, на лікування громадян за кордоном - 0,7 млрд грн.

Витрати на розвиток культури та інформаційну сферу - 8,6 млрд грн, зокрема на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури в світі - 0,1 млрд грн, на розвиток суспільного мовлення України - 2 млрд грн.

На субсидії - 47,6 млрд грн.

Мінімальна зарплата складатиме 4723 грн.

Фінансування Пенсійного фонду України - 172,6 млрд грн.

Проєкт держбюджету був розрахований на показнику вартості долара на рівні 28,2 грн. Цей прогноз попередній Кабмін затвердив ще в травні. Новий прогноз планують оприлюднити в жовтні.

Кабмін також схвалив законопроєкт "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України", розроблений для врегулювання питань, пов’язаних із підготовкою проєкту закону про держбюджет-2020 та змінами до законодавства, зазначили в Міністерстві фінасів.

Новини по темі

Нормативи Нацбанку у вересні порушили 15 банків

1

Промінвестбанк став лідером за порушенням нормативів.

Наприкінці жовтня розпочнеться ремонт вул. Д. Апостола

1

Наприкінці жовтня розпочнеться ремонт вул. Д. Апостала. Виконуватиме роботи ТзОВ ʺНВК Шляхбудʺ на замовлення ЛКП ʺЛьвівавтодорʺ. Вартість робіт — 14,5 млн грн. Про це гал-інфо повідомили у прес-службі ЛМР.

Україна, Єврокомісія і РФ провели технічні консультації щодо переговорів по транзиту газу.

1

Йшлося про підписання угоди на стандартних європейських умовах.

В уряді показали, як виглядає «дорога життя» після ремонту: відео.

1

За словами чиновника, виконана робота стала рекордною для України

В Україні стартував опалювальний сезон: де і кому почали включати тепло.

1

Міністерство розвитку громад і територій розкрило подробиці