Справа Скіфського золота: Україна домагається відводу судді Апеляційного суду Амстердама.

Міністерство юстиції України повідомило, що Київ подав клопотання про відвід судді Апеляційного суду Амстердама, який розглядає справу про скіфське золото.

Зокрема, Мін'юст вважає, що головуючий суддя у справі про повернення в Україну музейної колекції «Крим. Золотий острів у Чорному морі» є упередженим.

«Головуючий суддя Апеляційного суду Амстердаму протягом декількох років здійснював представництво інтересів російської компанії Промнефтьстрой у справі проти ВАТ НК ЮКОС, а тому фактично захищав інтереси Російської Федерації як основного інтересанта у вирішенні справи на користь Промнефтьстрой. Крім того представництво інтересів Промнефтьстрой він здійснював у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв», — заявили в Мін'юсті.

6 вересня Україна звернулася до судді з клопотанням про самовідвід, одночасно просила відреагувати на це клопотання до 11 вересня.

12 вересня секретар суду повідомив, що головуючий суддя не бачить підстав для самовідводу.

13 вересня Україна подала клопотання про відвід судді в Апеляційний суд Амстердама.

16 липня 2019 року суд відклав остаточне рішення у справі про скіфське золото на 6−9 місяців.

14 грудня 2016 року суд Амстердама постановив віддати колекцію скіфського золота Україні.

Після цього представники музеїв, які перебувають в окупованому Криму, заявили, що оскаржать рішення окружного суду Амстердама.

Виставка Крим — золотий острів в Чорному морі в музеї Алларда Пірсона була сформована з колекцій п’яти музеїв, один з яких є у Києві, чотири — в Криму. Оскільки Нідерланди не визнали російську анексію Криму, що відбулася вже після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію.

Випадок зі скіфським золотом ускладнювався тим, що в міжнародному праві немає рекомендацій для подібних сценаріїв.

Новини по темі

Два верховних - два легітимних?

КСУ визнав неконституційною ліквідацію Верховного Суду України під час судової реформи 2016 року. Але ж як тепер бути з новим Верховним Судом, створеним в результаті цієї реформи? Інтерв'ю DW з експертом.

1

Двоє нардепів пропонують дозволити російську мову в роботі Ради (ДОКУМЕНТ).

Двоє народних депутатів зареєстрували законопроект, у якому пропонується закріпити можливість використання російської мови в роботі парламенту.

2

Порошенко оскаржив силовий привід до ДБР

Захист Петра Порошенка оскаржив рішення Печерського суду про привід п’ятого президента України на два допити до Державного бюро розслідувань (ДБР). Вердикти суду адвокати називають політичними і подали скарги до 5 інстанцій: СБУ, Офісу Генеральног...

1

Заступився за дружину: чоловік отримав кулю біля власного дому.

У Чорноморську на Одещині сутичка між 38 та 35-річним чоловіками закінчилася стріляниною.Інцидент стався вночі 24 лютого, про нього повідомили сусіди. Потерпілого негайно госпіталізували, повідомили у відділі комунікації обласної поліції.ЧИТАЙТЕ Т...

Заступився за дружину: чоловік отримав кулю біля власного будинку.

У Чорноморську на Одещині сутичка між 38 та 35-річним чоловіками закінчилася стріляниною.Інцидент стався вночі 24 лютого, про нього повідомили сусіди. Потерпілого негайно госпіталізували, повідомили у відділі комунікації обласної поліції.ЧИТАЙТЕ Т...

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie