ЄС розчарований «витівками» України на ринку електроенергії - Маасікас.

Європейський Союз пропонує Україні доступні інструменти / Ілюстрація REUTERS

Європейський Союз пропонує Україні доступні інструменти / Ілюстрація REUTERS

У Європейському Союзі розчаровані "витівками" України на ринку електричної енергії та вважають, що нові правила ринку в нашій країні не працюють.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас під час 12-го Європейсько-українського енергетичного дня.

Читайте також В Україні тарифи на електроенергію зростуть вдвічі - прогноз

"Якщо десь осторонь залишити теплоелектростанції та ознайомитися з цінами для домогосподарств, враховуючи крос-субсидії та інфраструктуру, багато із заявленого не було виконано. Щодня ми бачимо, що виникають нові витівки, і стає все складніше і дорожче працювати на енергетичному ринку України", - сказав він.

За його словами, коли йдеться про оптові продажі електроенергії, ЄС вважає, що краще дотримуватися традиційної моделі роботи на ринку електроенергії через те, що нові правила ринку в Україні не працюють.

Маасікас зазначив, що Європейський Союз пропонує Україні доступні інструменти, але виникають питання, чи є в нашій країні науковий потенціал і кадрові резерви, щоб вміло користуватися інструментами, які пропонує ЄС українцям.

"У ЄС вважають, що в Україні поки що зроблено недостатньо для захисту національної безпеки, ціноутворення, потенційних цін на електроенергію, тому що, на жаль, нас розчаровує тиск", - пояснив він.

Також представник ЄС вважає, що державні кошти в енергетичному секторі України витрачаються неефективно і нинішня ситуація з карбоновими викидами від виробників негативно позначається на економіки Євросоюзу.

"Ми не можемо погодитися з тим, що державні кошти витрачаються даремно. Мені нелегко говорити про це публічно, оскільки енергетика - це внутрішній процес, але він не повинен негативно впливати на зовнішніх гравців. Ми говоримо не про євроценти, якими вимірюються втрати від карбонових викидів, а ми говоримо про негативні наслідки, які вимірюються в мільярдах євро для Європейського Союзу", - додав Маасікас.

Ринок електроенергії

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглядає можливість введення обмежень для учасників ринку електроенергії через цінові спекуляції в травні.

1 липня 2019 року в Україні запрацював новий ринок електроенергії відповідно до Закону "Про ринок електроенергії", який був прийнятий у квітні 2017 року.

Законом передбачається впровадження більш конкурентних відносин на енергоринку, в тому числі - на роздрібному. Це означає, що кінцевий споживач може вибирати постачальника електроенергії. Закон відповідає вимогам Третього енергетичного пакету.

Також даний закон передбачає одночасне функціонування декількох ринків: ринок двосторонніх договорів; ринок допоміжних послуг; ринок "на добу вперед"; внутрішньодобовий ринок; балансуючий ринок.

Попри відкриття конкурентного ринку, уряд продовжив регулювати його діяльність для того, щоб уникнути зростання електротарифів для населення.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Ганна Бредіхіна

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
США продовжать вводити санкції проти  «Північного потоку-2»  - радник Байдена.

США продовжать вводити санкції проти «Північного потоку-2» - радник Байдена.

Як пояснив Салліван, президент США Джо Байден не збирається вводити санкції проти країн ЄС, які причетні до" Північного потоку-2", проте він готовий вводити обмеження проти російських компаній.

УНІАН

Українські вболівальники у Румунії скандують  «Хто не скаче – той москаль».

Українські вболівальники у Румунії скандують «Хто не скаче – той москаль».

У понеділок, 21 червня, Збірна України зіграє з австрійцями. У Румунії вболівальники вже у неділю, 20 червня, були налаштовані на матч та скандували на вулицях. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24...

1

Восстание аравийцев, которое изменило мир, Большой мир.

Восстание аравийцев, которое изменило мир, Большой мир.

105 лет назад – в июне 1916 года – кучка вооруженных чем попало авантюристов из далекой пустыни на задворках цивилизации решила бросить вызов существовавшим в то время порядкам и умудрилась навсегда изменить мир. Читати на сайті:

1

Як‌ ‌Росія‌ знищує ‌українську‌ ‌в‌ ‌Криму?‌ -‌ ‌Крим.

Як‌ ‌Росія‌ знищує ‌українську‌ ‌в‌ ‌Криму?‌ -‌ ‌Крим.

Українці є, а мови – немає. 0,1% кримчан вивчають українську у Криму. 0,1 % – це 214 дітей із 218 974 учнів у 2020/2021 навчальному році в Криму. Трохи краща, але теж непроста ситуація – із кримськотатарською мовою: нею мають змогу навчатися 6,7 т...

Безысходность и отчаяние перерастающее в злость 190621.

Безысходность и отчаяние перерастающее в злость 190621.

Австрійські вболівальники у Румунії кричали  «Україна» : їх підтримали і українці.

Австрійські вболівальники у Румунії кричали «Україна» : їх підтримали і українці.

У Румунії 21 червня відбудеться матч Україна – Австрія. Вболівальники вже встигли познайомитись та налаштувались на гру. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Вибух на Позняках: перша річниця. Колишні мешканці будинку зібралися на вечір пам'яті / включення

Вибух на Позняках: перша річниця. Колишні мешканці будинку зібралися на вечір пам'яті / включення

П’ятеро загиблих, троє постраждалих та більше сотні людей без даху над головою. Перша річниця трагедії на столичних Позняках, коли внаслідок вибуху газу був зруйнований цілий під’їзд. Колишні мешканці зібралися на вечір пам’яті та висадили біля за...