«Центренерго» відповіло на звинувачення у схемі торгівлі повітрям.

ПАТ «Центренерго» спростувало звинувачення, висунуті у розслідуванні програми «Схеми» про мільярдні заробітки за рахунок «Енергоатому» та торгівлю повітрям.

«Центренерго» у заяві відкинула тезу про незацікавленість у виробництві великої кількості електроенергії, адже чим більші обсяги, тим менші витрати на одиницю продукції – собівартість. До того ж перевірити чи завищують генеруючі компанії обсяги проданої електроенергії досить легко. Коли «Укренерго» скомандував запустити усі блоки теплової генерації, Центренерго їх включила і підтвердила можливість виробляти заявлені обсяги, тим часом «Донбасенерго» та «ДТЕК» цього зробити не змогли – у них оданої електроенергії більше, аніж вони реально могли виробити.

Зупинка блоків Центренерго відбувається виключно за командою диспетчера «Укренерго», а виконання таких розпряджень є дорогвартісним, бо задіює багатьох працівників і дає навантаження на собівартість. «Свого часу плата за функцію розвантаження блоків для збалансування системи становила 45%, потім 35%, а зараз 20%. Розвантаженням/завантаженням блоків: собівартість виробництва зростає у декілька разів, не кажучи про амортизацію. А саме в такому режимі працюють деякі блоки «Центренерго», виконуючи команди диспетчера.

Компанія уточнила, що її ціни на електрику перебувають у діапазоні інших учасників ринку і не є найнижчими. А ціни у сегменті двосторонніх договорів є меншими, ніж на «ринку на добу наперед» (РДН).

Також згідно заяви компанії, у небалансах в енергосистемі винні «Гарантований Покупець», якому закон дозволяв продавати атомну електроенергію за двосторонніми договорами, але він це почав робити лиш у червні. Окрім того, небаланси створюють «зелені» – виробники ВДЕ, які не мають відповідальності за створені небаланси. За створення небалансів встановлюють штрафи, а виправляє небаланси «Центренерго».

«Виходячи із цього «розслідування» і таких висновків журналісти «Схем» можуть щодня писати про корупційну схему, бо і справді штраф за небаланс, а також компенсація за виправлення небалансів складає 20%. Більше того, можна писати про такі «корупційні схеми» практично у всіх країнах Європи, бо там також існують штрафи за створення небалансів і додаткова плата за балансування. Аналогічна система є і на ринку газу – можна і це представити, як корупційні схеми й «торгівлю повітрям», – сказано у заяві.

Як повідомлялось, у програмі «Схеми» заявили, що «Центренерго» заробляє мільярди за рахунок державного «Енергоатому», торгуючи «повітрям».

Нагадаємо, суд розблокував призначення нового директора Центренерго і Фонд держмайна таки змінив керівника підприємства. Новим директором Центренерго став Олександр Корчинський.

Нещодавно «Укрдонінвест Трейдінг» відсудив у Центренерго майже півтори мільярди гривень.

Автор: UA.NEWS

Новини по темі

«Слуга народу» Герус напав на журналістку в Туреччині.

Нардеп перешкоджав журналістській діяльності

9 103

Генсек ООН закликав мітингувальників і владу Білорусі до діалогу.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав білорусів за допомогою діалогу вирішувати проблеми, які виникли після президентських виборів. «Генеральний секретар закликає білорусів вирішувати проблеми, що виникли після виборів, шляхом діалогу...

1 1

Президенти Литви та Естонії відмовилися від білоруської електроенергії.

Президенти Литви і Естонії домовилися про відмову від білоруської електроенергії через РФ. «Росія прагне до поділу Європи та світу на сфери впливу з використанням різних важелів і засобів сили, таких, як дезінформація, історичний ревізіонізм, введ...

1 2

Терористи на Донбасі відкрили вогонь по ЗСУ: в ООС повідомили про порушення перемир'я.

Українські військові зафіксували 4 порушення

5 3

Вибух в офісі ОПЗЖ у Полтаві: про підозру повідомили 50-річному чоловіку.

Вирішується питання про обрання запобіжного заходу

2 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie