Мін’юст пояснив, як діятиме новий Кодекс про банкрутство щодо фізосіб.

Починаючи з 21 жовтня в Україні почав діяти Кодекс із процедур банкрутства. За ним банкрутом можуть визнати фізичну особу.

Як пояснили у прес-службі Міністерства юстиції, Кодекс України з процедур банкрутства є першим за часи незалежності України комплексним документом, який врегульовує всі процедурні питання банкрутства. Як підкреслила заступниця міністра Валерія Коломієць, Кодекс містить багато положень, що перекликаються зі світовими стандартами, завдяки ньому Україна наступного року може піднятися на 10 позицій у рейтингу Світового банку з легкості ведення бізнесу.

Зокрема Кодекс передбачає наступне:

  • спрощено порядок відкриття провадження у справах про банкрутство;
  • усі майнові спори за участю боржника зосереджуються у справі про банкрутство;
  • арешт майна боржника можливий винятково у межах справи про банкрутство;
  • звільнення активів боржника з податкової застави та скасування арештів на майно здійснюється ухвалою суду у справі про банкрутство;
  • створюється єдина саморегулююча організація арбітражних керуючих.

Також кодексом врегульовано принципово нову для України процедуру відновлення платоспроможності фізичних осіб. Вона відкривається виключно за ініціативою боржника, передбачає можливість задоволення вимог кредиторів шляхом реструктуризації та/або погашення боргів шляхом реалізації всього майна боржника, що входить у ліквідаційну масу, гарантує недоторканність житла і неможливість повторної процедури банкрутства.

Нагадаємо, 18 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила Кодекс України з процедур банкрутства, який запроваджує в країні інститут банкрутства фізичних та корпоративних осіб.

15 квітня 2019 року президент Петро Порошенко підписав документ.

Як повідомлялося, в Україні часто акціонери і керівництво залишають збанкрутілі банки, прихоплюють гроші клієнтів, і не отримують жодних звинувачень за доведення банків до банкрутства, а витрати – покладаються на плечі держави.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Новини по темі

В IKEA розповіли, коли в Україні відновить роботу онлайн-магазин.

Шведська компанія IKEA, яка спеціалізується на продажі меблів і товарів для дому, планує упродовж тижня відновити онлайн-магазину в Україні приблизно. Зараз компанія ще вирішує технічні проблеми. Про це повідомили в «IKEA Україна», пише видання Th...

1 1

Платять давно, але не всі. Що змінює законопроект про новий авіазбір?

19 травня український парламент схвалив у першому читанні Законопроєкт 2424, що передбачає введення ще одного авіаційного збору і встановлює відповідальність за його несплату. Що це означає?

1

По стопах B2BJewelry. Нацрегулятор застеріг від інвестицій в проєкт Exlimite

НКЦПФР застерігає українців від інвестицій в проєкт Exlimite, який за твердженням регулятора є лаві. У Нацкомісії зазначають, що проєкт працює за схожою з B2B Jewelry програмою.

1

Кадри вирішують. Усе

Сотні тисяч працівників повернулися з-за кордону. Ще стільки закінчують вузи і технікуми. Армія дипломованих безробітних з досвідом і без нього. Куди їм іти? Хто їх чекає?

1

Стисло і зрозуміло: $ 7 млрд допомоги Україні, НБУ може знову знизити облікову ставку.

Понеділок, 1 червня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie