Мін’юст пояснив, як діятиме новий Кодекс про банкрутство щодо фізосіб.

Починаючи з 21 жовтня в Україні почав діяти Кодекс із процедур банкрутства. За ним банкрутом можуть визнати фізичну особу.

Як пояснили у прес-службі Міністерства юстиції, Кодекс України з процедур банкрутства є першим за часи незалежності України комплексним документом, який врегульовує всі процедурні питання банкрутства. Як підкреслила заступниця міністра Валерія Коломієць, Кодекс містить багато положень, що перекликаються зі світовими стандартами, завдяки ньому Україна наступного року може піднятися на 10 позицій у рейтингу Світового банку з легкості ведення бізнесу.

Зокрема Кодекс передбачає наступне:

  • спрощено порядок відкриття провадження у справах про банкрутство;
  • усі майнові спори за участю боржника зосереджуються у справі про банкрутство;
  • арешт майна боржника можливий винятково у межах справи про банкрутство;
  • звільнення активів боржника з податкової застави та скасування арештів на майно здійснюється ухвалою суду у справі про банкрутство;
  • створюється єдина саморегулююча організація арбітражних керуючих.

Також кодексом врегульовано принципово нову для України процедуру відновлення платоспроможності фізичних осіб. Вона відкривається виключно за ініціативою боржника, передбачає можливість задоволення вимог кредиторів шляхом реструктуризації та/або погашення боргів шляхом реалізації всього майна боржника, що входить у ліквідаційну масу, гарантує недоторканність житла і неможливість повторної процедури банкрутства.

Нагадаємо, 18 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила Кодекс України з процедур банкрутства, який запроваджує в країні інститут банкрутства фізичних та корпоративних осіб.

15 квітня 2019 року президент Петро Порошенко підписав документ.

Як повідомлялося, в Україні часто акціонери і керівництво залишають збанкрутілі банки, прихоплюють гроші клієнтів, і не отримують жодних звинувачень за доведення банків до банкрутства, а витрати – покладаються на плечі держави.

Автор: UA.NEWS

Новини по темі

Закон про Бюро фінрозслідувань може бути прийнято цього тижня — Геращенко.

Верховна Рада може прийняти закон про Бюро фінансових розслідувань вже на цього тижня, заявив в інтерв'ю Радіо НВ заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

1

Заступник голови Мінекономрозвитку: В референдумі про ринок землі немає сенсу, він підтриманий виборцями і Зеленського, і Порошенка.

У проведенні референдуму про зняття мораторію на продаж землі в Україні немає сенсу, оскільки він вже де-факто був підтриманий виборцями президента Володимира Зеленського та його попередника Петра Порошенка.

5

Спільна заява. Бізнес стурбований подіями навколо голови правління Райффайзен Банку Аваль

Бізнес-спільнота нагадала президенту про взяте на себе зобов’язання захищати кожного інвестора в Україні

2

У Мінекономрозвитку назвали вартість гектара української землі.

При відкритті ринку землі в Україні один її гектар буде продаватися на рівні $2200.

3

Цифрова трансформація великого бізнесу: з чого почати.

Починаючи перетворення процесів на «цифру», ми визначили кілька важливих моментів, які в подальшому можуть полегшити процес цифрової трансформації і вашої компанії

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie