Заступниця голови ОП звинуватила ветеранів АТО в тому, що вони почали війну – реакція «ЄС».

6 1746

Заступниця керівника Офісу президента України Анна Коваленко заявила, що війна на Донбасі почалася "через АТО і ВПО". Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook юрист Андрій Чудовський, розмістивши відео з мітингу ветеранів АТО і тимчасово переміщених осіб під стінами ОП.

У Коваленко розгорілася суперечка із учасниками протесту, які вимагали збільшення державного фінансування потреб учасників бойових дій і вимушених переселенців. На запитання учасника мітингу, через кого почалася війна, дівчина відповіла: "Чому не через вас? Через вас". Після чого стала вимагати, щоб її не знімали на камеру.

Фракція політичної партії "Європейська Солідарність" вже висловила обурення словами заступниці керівника Офісу президента Анни Коваленко, яка звинуватила ветеранів АТО в розв'язанні війни на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба політсили.

"Команда "Європейської Солідарності" засуджує будь-які спроби зняти відповідальність з Росії та Путіна за тривалу збройну агресію проти нашої держави. Українська дипломатія надала неспростовні докази перебування російських військ і зброї на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, чим забезпечила системний санкційний тиск на агресора", – зауважують у "ЄС".

Наголошується, що звинувачення на адресу українських армійців у розв'язанні війни – це удар по міжнародній підтримці та довірі до держави з боку західних союзників.

"Особливо насторожує, що такі звинувачення на адресу ветеранів прозвучали від експертки з питань оборони і безпеки, що може відображати реальне ставлення всього Офісу президента до захисників і їхніх потреб. При цьому чинний президент Володимир Зеленський уникає публічно називати Російську Федерацію агресором, Путіна – ворогом, а російські війська – окупаційними", – вказується у заяві.

"Вимагаємо від влади продовжувати чітку політику зміцнення армії, соціального захисту і поваги до всіх військовослужбовців і ветеранів. Окремо вимагаємо публічних вибачень перед ветеранами, а від президента – звільнення Анни Коваленко за її неприпустимі висловлювання", – резюмують у політичній партії.

28-річна Ганна Коваленко була сотницею 39-ї сотні самооборони Євромайдану, після закінчення Революції Гідності – радницею міністра інформполітики та трьох міністрів оборони. Пройшла до Парламенту IX скликання від партії "Слуга народу", але вирішила обійняти посаду заступниці глави Офісу президента.

Дивіться також: Під Офісом президента провели акцію "Ні капітуляції": що вимагали

Новини по темі

Безумовної амністії для всіх учасників подій на Донбасі бути не може.

Цензор.НЕТ 1

Україні варто рухатися в бік створення законодавства про підходи до амністії для членів незаконних збройних формувань і примирення з жителями окупованих територій, які не вчиняли тяжких злочинів, заявив голова Комітету Верховної Ради з питань зовн...

У Кернеса вирішили підтримати «формулу Штайнмаєра»

iPress.ua

"Ми, депутати Харківської міської ради, підтримуємо президента України в пошуках миру. Ми вважаємо "формулу Штайнмайера" єдиним на сьогодні реальним шляхом до припинення війни. Відведення військ не є відступом, а є кроком вперед до ще більшого при...

Депутати провалили важливу правку щодо звільнення членів Вищої ради правосуддя – ЦПК.

Дзеркало Тижня 1

Правка надавала вирішальне слово щодо звільнення недоброчесних членів міжнародним експертам.