Радіо Свобода

«Радіо Свобода» - український інформаційний сайт, який публікує термінові новини України та світу, цікаві відео, актуальні репортажі та якісну аналітику.

https://www.radiosvoboda.org/

Саакашвілі «щодня втрачає сили, скаржиться на порушення процесуальних прав і свободи совісті» – Денісова.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла Радіо Свобода про свій візит до ув’язненого в Грузії експрезидента цієї країни Міхеїла Саакашвілі. За її словами, стан політика «важкий.

«Він кожен день втрачає сили. Він сам сказав, що в нього вже було чотири кризи, дуже важкі, два гіпертонічних, два переливання крові. Він ще, коли я була, говорив про те, що погодився на підтримуючу медицину, тобто 30 таблеток щодня і два коктейльні підтримуючі, йому крапельницю робили зранку і на ніч. Але потім – ми ж із ним обговорювали всі варіанти. Від примусового годування, він сказав, що відмовився, і що не переїжджатиме в ту лікарню, якщо вона буде тюремна», – сказала омбудсменка.

За її словами, Саакашвілі вважає, що його життя «під питанням». Він зокрема вказував на порушення своїх прав затриманого.

«Говорили і про порушення процесуальних прав, і про порушення його права на свободу віросповідання, бо він хоче, щоб приходив один священнослужитель, йому приводять того, кого хтось привів. Тобто багато питань, але він вже такий, 27 день сьогодні, він дуже засмучений, він блідий, йому важко говорити», – додала вона.

Денісова каже, що отримала інформацію про відмову Саакашвілі від будь-якої медичної допомоги вже після зустрічі. Вона висловлює стурбованість цим рішенням:

«Це дуже негарний дзвінок, тому що зараз потрібно, щоб лікар кожної хвилини був при ньому. Тому що висновок, який був зроблений ще 23 жовтня – він грузинською, але мені сказала моя колега-омбудсман (Грузії – ред.) Ніно Ломджарія, що там було написано, що ситуація може змінитися щохвилини. А якщо зараз він не буде отримувати медичну підтримку – будь-яку, як він сказав – то це ще гірше».

Денісова пояснює, що Саакашвілі відмовляється від підтримки через, на його думку, порушення його прав. Його головною вимогою для припинення голодування є звільнення і виправдання.

«Він вважає себе невинним у цих злочинах стосовно двох кримінальних справ, де є вироки, і в зв’язку з цим він ув’язнений, і в двох кримінальних справах, які розглядаються в суді, і ніхто йому не може надати можливість публічно висловити свою думку і захистити себе. Порушені розумні строки, вісім років розглядаються і ніяк не оглянуться, і нова справа», – перераховує уповноважена з прав людини.

Омбудсменка зустрічалася зі своєю грузинською колегою Ніно Ломджарією після візиту до Саакашвілі. Вона каже, що за підсумками зустрічі було вирішено наполягати, щоб Міністерство юстиції в разі надання екстреної медичної допомоги Саакашвілі дозволило надавати її в цивільнів, а не тюремній лікарні. За її твердженням, у лікарні в’язниці №18 політику загрожують «ув’язнені, які можуть зробити будь-що із Саакашвілі, як він сам сказав, там велика небезпека його життю».

Денісова припускає, що ймовірність примусового голодування залишається, тому що вона передбачена протоколом утримання грузинського Мін’юсту. Таке рішення можуть ухвалити лікарі, якщо ув’язнений перебуває без свідомості і не може, на їхню думку, вирішувати самостійно.

«Але пан Саакашвілі сказав що відмовляється від цього, бо вважає це недотриманням його прав і порушення статті 2 Конвенції прав людини та основних свобод. І тому він відмовляється, і є рішення ЄСПЛ у справ «Невмержицький проти України», в якому теж зазначено, що примусове годування є тортурами», – додає вона.

Денісова також вказала на те, що її після приїзду до Тбілісі допитували щодо мети поїздки, попри наявність у неї дипломатичного паспорта.

«Вчора депортували українського адвоката (Євгена Грушовця – ред.) , який приїхав на зустріч із Міхеїлом Саакашвілі, сьогодні не пустили Гордона і інших, які приїхали, тобто щось робиться таке, що ми не розуміємо, чому влада так чинить і не допускає українських громадян у демократичну Грузію», – зазначає омбудсменка.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зустрілася у в’язниці міста Руставі з експрезидентом Грузії, головою виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїлом Саакашвілі 27 жовтня.

Експрезидент був затриманий 1 жовтня в Тбілісі після того, як таємно прибув до Грузії з України. Саакашвілі вважає себе політичним в’язнем, після арешту на знак протесту він оголосив голодування.

У Грузії Саакашвілі засудили до трьох років ув’язнення за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених у справі про вбивство Сандро Гіргвліані, а також до шести років – у справі про побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі. Прокуратура Грузії також має питання до Саакашвілі щодо незаконного перетину кордону.

Міхеїл Саакашвілі називає себе політичним в’язнем, а висунуті йому обвинувачення – сфабрикованими.

Зеленський перейшов у наступ. «Олігарх» поплатиться за «путч»? / В темі

Зеленський перейшов у наступ. «Олігарх» поплатиться за «путч»? / В темі

Увесь тиждень політикум жартує з «путчу Ахметова». Жартує і маніпулює. Тим часом війна між олігархом та президентом лише загострюється. Слідом за медійним та політичним відкрився економічний фронт. Загальні втрати Ахметова можна оцінити у десяток ...

1 1

Росія у 1991 році отримала  «родову травму» , Грані правди.

Росія у 1991 році отримала «родову травму» , Грані правди.

Мир із Росією неможливий. Хоча багато хто на це сподівається. На це мають надію в Європі, яка відчайдушно прагне повернутися в 2013 рік. Читати на сайті:

У бегемотів уперше виявили коронавірус

У бегемотів уперше виявили коронавірус

У світі вперше діагностували коронавірус у бегемотів. Заразились тварини у зоопарку Антверпена в Бельгії. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Ка...

Чому в Україні досі немає третьої дози вакцини

Чому в Україні досі немає третьої дози вакцини

Коронавірус не відступає, а тільки продовжує поширюватись світом. Наразі налічували 4 штами, але нещодавно виявили 5 – Омікрон. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у...

Путін та Байден обговорять Україну на відеозустрічі.

Путін та Байден обговорять Україну на відеозустрічі.

Джо Байден та Володимир Путін поспілкуються у форматі відеозв'язку 7 грудня. Білий дім підтвердив, що вони обговорять тему України. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Кан...

«Велике будівництво» в Криму. Чому розвалюються нові російські дороги? - Крим.Реалії

«Велике будівництво» в Криму. Чому розвалюються нові російські дороги? - Крим.Реалії

«Велике будівництво» в Криму. Чому розвалюються нові російські дороги? Майже 82 мільйони доларів закопали на Кримському півострові. Cтільки російська влада Криму витратила на будівництво об'їзної сімферопольської дороги Дубки-Левадки. Новий шляхоп...

1 1