Українцям будуть платити по дві пенсії: скільки можна буде отримати після нової реформи.

В Україні з 2021 року Кабінет міністрів планує провести нову пенсійну реформу і ввести накопичувальний рівень. В результаті при виході на заслужений відпочинок українці зможуть отримувати по дві виплати.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. При невеликих відрахуваннях друга виплата, скоріше, може вважатися надбавкою до пенсії, а не гарантією безбідної старості. Головний принцип – скільки відклав, стільки й отримав. І то за умови, що накопичувальний фонд не впаде або держава не вирішить залишити гроші собі (з досвіду Росії, наприклад).

Для прикладу, якщо щомісяця відкладати на накопичувальний рахунок по 7% від зарплати, то на пенсії можна буде отримувати додаткову виплату в розмірі 10,2% від останньої зарплати.

Який був би розмір другої пенсії:

  • При зарплаті в 20 тисяч і внесок в 7% – 2 тисячі гривень;

  • При зарплаті в 10 тисяч і внесок в 7% – 1,02 тисячі гривень.

Пенсії в Україні

Зараз на пенсію українці віддають 18,8% зарплати (частина єдиного соцвнеску). Зібраних грошей катастрофічно не вистачає, дефіцит Пенсійного фонду сягнув понад 170 млрд грн і продовжує зростати.

Ексміністр соцполітики Андрій Рева в коментарі OBOZREVATEL розповів: нова пенсійна система – далеко не панацея. За фактом людям пропонують відкладати відразу в два джерела і отримувати виплату з них же, але через 15-20 років. Чинним пенсіонерам це не допоможе, а вирішувати проблему, упевнений політик, потрібно саме з ними.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Кабінет міністрів України розробляє механізм впровадження обов'язкової страхової пенсійної системи, яка буде працювати поряд з діючою солідарною. В результаті українці зможуть отримувати по дві пенсії.

Новини по темі

Зростання цін в червні вдалося стримати за рахунок слабкого попиту - НБУ.

Споживча інфляція в Україні в червні перебувала нижче цільового діапазону

2

Жінки у підприємництві: тренди та виклики (інфографіка).

Починаючи з 2017 року частка жіночого бізнесу в новостворених ФОП вже перевищує 50%.

2

Споживачі на карантині: фінансові труднощі та нові критерії для покупок (дослідження).

COVID-19 змінив поведінку споживачів: вони зазнають фінансових труднощів, активно використовують цифрові технології і більш вибіркові у прийнятті рішень про покупку.

2

Маск піднявся в рейтингу найбагатших людей планети

Стан Маска оцінюється в 70 мільярдів доларів.

1

Правила паркування: коли евакуація автомобіля на штрафмайданчик є незаконною.

Доставка авто на штрафмайданчик дозволяється, якщо транспортний засіб суттєво перешкоджає дорожньому руху.

4

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie