"Евробляхи": Рада готує суворі правила для власників авто

АСН 2

Евробляхи: Рада готує суворі правила для власників авто

В Україні буде посилено контроль за транспортними засобами на європейських номерах, про що свідчить частина оприлюдненого проекту закону, який був підготовлений Радою і громадськими активістами.

Законопроект буде складатися з двох частин. Перша - масштабна легалізація «євроблях», які вже їздять по країні. Друга частина - заходи, які повинні закрити ввезення в Україну автомобілів без розмитнення.

Якщо проект приймуть, українці зможуть їздити на авто, зареєстрованому на іноземну компанію, до 10 днів. Зараз - це рік і для цього громадяни купують автомобілі в Литві, реєструють на місцеву компанію, і та оформляє українцеві довіреність на користування машиною.

Якщо ж знадобиться термін більше 10 днів - доведеться підтверджувати це документами. А якщо людина, яка ввезла машину в Україну, передасть авто в користування комусь іншому або зовсім її розбере на запчастини, то йому загрожує штраф 17 000 грн.

Поліція і фіскальна служба отримають доступ до бази прикордонників. Фактично, вони отримають право зупиняти водіїв на "євроблях" і перевіряти терміни перебування в Україні. Для цього створять спеціальну електронну базу автомобілів.

Також депутати хочуть ввести обов'язкову реєстрацію машин, що в'їжджають в країну більш ніж на 30 днів. За перевищення термінів перебування в Україні вводяться нові штрафи. Затримка в Україні на:

1-3 дня - 850 гривень або попередження; 4-10 днів - 5100 грн. 10-20 днів - 17000 грн.

Якщо машина зареєстрована на компанію - штрафи будуть більшими. За затримку в Україні до 20 днів - штраф 17 тис. грн. Такий же штраф за втрату транспорту або його передачу.

Якщо авто перевищить терміни перебування в Україні на:

більше 20 днів, штраф - 34 тис. грн; більше 30 днів, штраф - 85 тис. грн; більше 30 днів - 170 000 долл або конфіскація машини.

Штрафувати пропонують не тільки власника машини (він може бути підставним), але і водія. Якщо водій їздить на машині, яка порушила режим перебування в Україні, його оштрафують на 8500 грн. За повторне порушення - штраф 17 000 грн, позбавлення прав на рік і конфіскація автомобіля.