Вчені створили масштабну симуляцію Всесвіту, її навіть можна завантажити.

Симуляція моделює розвиток Всесвіту протягом 13 мільярдів років.

Вчені створили наймасштабнішу і детальну симуляцію Всесвіту, доступну на даний момент. Як повідомляє Science alert, вона отримала назву Uchuu і містить 2,1 трильйона «частинок» в просторі діаметром 9,6 мільярда світлових років.

Симуляція показує еволюцію Всесвіту протягом 13 мільярдів років. Uchuu не концентруються на формуванні зірок і планет, але відстежує поведінку темної матерії у Всесвіті.

При цьому, Uchuu настільки деталізована, що вчені легко можуть ідентифікувати і галактичні кластери, і навіть гало темної матерії навколо окремих галактик. Оскільки темна матерія складає більшу частину матерії у Всесвіті, це головний двигун формування галактик і їхньої кластеризації.

Для створення симуляції вчені використали понад 400 тисяч ядер комп'ютерів і 20 мільйонів годин роботи комп'ютерів. Вона займає більше трьох петабайт даних. Разом з тим, вченим вдалося стиснути їх результати до 100 терабайт, тому їх можна зберігати на одному носії.

Якщо ж у вас немає доступу до такого обсягу сховища, є й інший спосіб - дослідити віртуальний Всесвіт онлайн. Крім того, що Uchuu є масштабною симуляцією Всесвіту, вона може допомогти вченим у науковому аналізі даних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: «Випадковий» об'єкт допоміг вченим знайти цілу популяцію зірок у Всесвіті

Нещодавно астрономи за допомогою даних Dark Energy Survey ідентифікували 815 об'єктів за орбітою Нептуна , про 461 з яких раніше не було відомо. Це істотне доповнення до 3000 транснептунових об'єктів, відомих на даний момент.

Підготував/ла : Фаина Ваулина

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
Путин посылает сигнал, что поднимает Россию с колен, – Орешкин о выборах Госдумы в ОРДЛО.

Путин посылает сигнал, что поднимает Россию с колен, – Орешкин о выборах Госдумы в ОРДЛО.

Россия заявила, что на выборах Госдумы проголосовали 150 тысяч жителей оккупированного Донбасса. В такой способ Путин посылает своему электорату сигнал, что он все еще поднимает Россию с колен и "расширяет русский мир". Читати на сайті:

Партія Путіна отримала монобільшість завдяки махінаціям.

Партія Путіна отримала монобільшість завдяки махінаціям.

Партія "Единая Россия" отримала монобільшість у ДержДумі РФ. Досягти цього вони змогли завдяки махінаціям, зокрема у Росію звозили голосувати мешканців ОРДЛО. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 К...

На росії студент розстріляв людей в університеті Пермі.

На росії студент розстріляв людей в університеті Пермі.

Озброївся автоматом і хаотично розстрілював тих, хто траплявся на шляху. 18-річний студент убив щонайменше шістьох людей, ще 24-ро поранені. Так розпочався ранок у Пермському державному університеті. Щоби врятуватися, деякі студенти забарикадували...

Як вирівняти платіжний баланс і скоротити дефіцит бюджету?.

Як вирівняти платіжний баланс і скоротити дефіцит бюджету?.

● Економічна політика. Проект бюджету 2022 ● Опалювальний сезон. Якими будуть тарифи? Програма Парламент Сьогодні 20.09.2021 Гості студії: Анатолій Максюта, Президент Економічного дискусійного клубу Тема: Економічна політика #ТелеканалРада #Парлам...

Антиолігархічна сверблячка / Узурпація неузурпованого / Кадрова чехарда: чого чекати -  «Час Ч».

Антиолігархічна сверблячка / Узурпація неузурпованого / Кадрова чехарда: чого чекати - «Час Ч».

Антиолігархічна сверблячка: розчухують. Кадрова чехарда: для чого готують перестановку меблів. Чи все неузурповане вже узурпували? Про усе це й не тільки Роман Чайка говоритиме з політологом, керівником платформи "Єдиний координаційний центр" Олег...

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір