Twitter припиняє використовувати деякі слова у коді.

Інженери Twitter попередили, що у своєму коді й технічній документації відмовляються від термінів "хазяїн / раб" ("master / slave"), "чорний список" ("blacklist") та деяких інших.

Ці слова компанія замінить більш інклюзивними означеннями, повідомили в заяві Twitter Engineering.

"Інклюзивна мова грає важливу роль у сприянні середовищу, відкритому для кожного. Мова, яку Twitter використовував у своєму коді, не відображає наші цінності як компанії та не представляє людей, задля яких ми працюємо", — зазначає соцмережа.

Зокрема, замінять слова "master / slave" ("хазяїн / раб") на "primary / standby" ("головний / другорядний") і "whitelist / blacklist" ("білий / чорний список") на "allowlist / denylist" ("список дозволених / заборонених").

Терміни "master / slave" є доволі поширеними в програмуванні, їхня заміна може тривати протягом місяців і коштувати Twitter мільйони доларів.

Twitter — не перший, хто оголосив про зміну використовуваних термінів на тлі протестів у США та світі за права темношкірих. Наприклад, найбільший сайт для розробників програмного забезпечення GitHub оголосив у червні, що планує вилучити поняття "хазяїн" зі своєї мови програмування. Соцмережі також оголошують про посилення контролю за мовою ворожнечі в постах. Нещодавно це зробив Facebook.

В соціальній мережі Twitter почала працювати функція публікації голосових повідомлень. Поки що функція тестується і доступна обмеженій кількості людей. Зазначено, що тривалість кожного голосового твіту - 140 секунд. Якщо ж повідомлення виявиться довшим - воно автоматично розділиться на кілька записів, а платформа Twitter створить з повідомлень тред.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie