На місцевих виборах 5% бар'єр перетинають п'ять партій – соцопитування.

Обозреватель

OBOZREVATEL. Найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

На місцевих виборах 5% бар'єр проходять п'ять партій: "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Батьківщина" і "За майбутнє".

Про це говорять результати опитування, проведеного 16-19 жовтня Соціологічною групою "Рейтинг".

Згідно з дослідженням, 52% українців вважають, що місцеві вибори в Україні нічого не змінять. 34% опитаних заявили, що ситуація в їхньому місті чи селі після виборів покращиться.

Ще 6% респондентів вважають, що ситуація в територіальних громадах погіршиться.

При цьому, згідно з даними опитування, серед громадян України зафіксували поступове зростання позитивних очікувань від виборів на місцевому рівні з початку дослідження(початок вересня 2020 року).

У цілому про свою участь в місцевих виборах заявили 61% опитаних. 18% завагалися з відповіддю(50/50), ще 7% – можливо візьмуть участь, 13% – малоймовірно що візьмуть. Виборча мобілізація поступово зростає в молодшій і середній вікових категоріях.

У разі загострення ситуації з коронавірусом готовність взяти участь у виборах підтвердили 51%, 21% вагаються(50/50), 9% – можливо прийдуть, 17% – малоймовірно. За останні два тижні число тих, хто готовий прийти на дільниці навіть в разі загострення епідемії, збільшилося.

58% опитаних відзначили, що вже визначилися, за кого голосувати, 40% – не визначилися. Відносно високий рівень визначеності спостерігався серед найстарших респондентів.

Згідно з даними дослідження, умовний 5% бар'єр долають п'ять партій: "Слуга народу"(16,7% тих, хто визначився і має однозначний намір прийти на вибори), "Опозиційна платформа – За життя"(13,5%), "Європейська солідарність "(13,2%)," Батьківщина "(8,6%)і "За майбутнє"(7,4%).

Опитування проводилося серед жителів України у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 5 тисяч респондентів. Метод опитування: телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%.

Очікування від місцевих виборів
ratinggroup.ua
Очікування від місцевих виборів серед тих, хто визначився
ratinggroup.ua
Хто вже визначився з вибором
ratinggroup.ua
Хто візьме участь у виборах
ratinggroup.ua
Хто візьме участь у виборах в разі загострення епідемії
ratinggroup.ua
Рейтинг партій згідно соцпопросу
ratinggroup.ua

Як повідомив OBOZREVATEL, кандидат у депутати від партії "Пропозиція" в місті Южноукраїнськ Миколаївської області, директор підприємства "Південенергобуд" Дмитро Литвиненко заявив про політичний тиск з боку керівництва обласної державної адміністрації та представників партії "Слуга народу".

Global News Trump, aides have discussed plans to pardon Michael Flynn: reports. Global News A person familiar with discussions between Trump and his aides told The New York Times that the Republican president plans to pardon Flynn before leaving office. 
NDTV News US To Distribute 6.4 Million Covid Vaccine Doses In First Tranche NDTV News The United States plans to distribute 6.4 million doses of the Pfizer-BioNTech Covid-19 vaccine in the first week after it is cleared for emergency use, which is likely next month, officials said...
Radio Free Europe Azerbaijani Forces Enter Second District Returned By Armenia Under Nagorno-Karabakh Truce. Radio Free Europe Azerbaijani forces have entered the second of three districts to be handed back by Armenia as part of a deal that ended weeks of fighting over Nagorno-Karabakh.
Global News Champagne, Conservative foreign affairs critic Michael Chong spar over China approach. Global News The Conservative foreign affairs critic told Champagne during a House of Commons committee meeting Tuesday that the government needs to show Canadians how it will deal with growing Chinese intimidation of Canadians within Canada's borders.
NDTV News Lebanon Judge Wants Ministers Investigated Over Port Blast. NDTV News The judge leading Lebanon's probe into the deadly Beirut port blast wants three members of the cabinet investigated over their possible responsibility in the disaster, a judicial source said Tuesday.
Новини по темі

Промислове виробництво Донецької області скоротилося на 8,3%.

Промислове виробництво Донецької області(без урахування частини тимчасово окупованої території)в січні-жовтні 2020 року порівняно з січнем-жовтнем 2019 року скоротилося на 8,3%.

7

Зернові і зернобобові зібрано з 96% засіяних площ - Мінекономіки.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

7

Бачимо трагічний результат перебування Зеленського при владі – Портников.

Це навіть не називається рубати гілку, на якій сидиш. Це називається бетонувати майданчик, на який неминуче впадеш. І все це з ги-ги та га-га, із

10

Названа дата проведення повторних виборів в Броварах.

У Броварах повторні вибори відбудуться в 2021 році.

5

МЗС України запросило ще одну країну до Кримської платформи.

У Чорногорії є чітка позиція щодо невизнання тимчасової окупації Криму Російською Федерацією

6 1

У Черкасах підбили підсумки другого туру виборів мера: переміг Бондаренко.

Віктор Євпак відстав від конкурента на 5,5 тисячі голосів.

4

Журналіст: ОПЗЖ влаштувала жалюгідну буфонаду із проплаченою масовкою та тітушками під посольством США.

Чувак у масці Сороса, дівчина в національному вбранні, Кива, обличчя якого суто фізіологічно дедалі більше набуває рис Наталії Вітренко

9

Кабмін обговорюватиме питання повернення пільгових тарифів на газ для церков. Держетнополітики Богдан.

Глава Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан заявляє, що в уряді обговорюватиметься питання повернення пільгових тарифів на газ для релігійних організацій.

5

Повторні вибори в Броварах призначили на 17 січня наступного року.

Новий склад Броварської міської ТВК під час свого засідання 23 листопада призначив дату проведення місцевих виборів у Броварах на 17 січня 2021 року.

7

Зеленський призначив 7 суддів до районних судів

Президент України Володимир Зеленський підписав низку указів про призначення суддів.

10