Die Welt: Коли нарешті мине пандемія

Від місця роботи Урсули фон дер Ляєн у Брюсселі до фабрики Pfizer у бельгійському Пуурс лише 40 кілометрів. Туди кілька днів тому голова Єврокомісії їздила оцінити продукцію підприємства, яке спільно з Biontech стало центральним постачальником у Європі.
У Пуурсі фон дер Ляєн зробила несподіване оголошення: заявила про свою впевненість у тому, що до липня можна буде щепити 70% населення ЄС. Це на сім тижнів випередило б план Брюсселя. Тепер замість 21 тижня колективного імунітету планують досягти лише за 14 тижнів — себто лише за дві третини прогнозованого часу. Частка в мінімум 70% вважається необхідною для досягнення імунітету населення, який значно сповільнить поширення вірусу, навіть якщо серед експертів і немає єдності щодо достатності такого показника, зважаючи на заразніші мутації. До того ж поки що немає вакцини для дітей, які становлять значну частку населення. Своїм висловлюванням фон дер Ляєн ризикує: первинна мета — кінець вересня — ще на початку року здавалася дуже амбітною. Водночас багато країн ЄС, серед яких і Німеччина, значно пришвидшили темпи вакцинації. Як показали підрахунки партнера Die Welt видання Politico, якщо країни-члени й далі вакцинуватимуть так само швидко, як на початку цього тижня, то 12 з 27 членів ЄС досягнуть показника 70% у вересні, а наступні шестеро — в жовтні 2021 року ( див. «На різній швидкості» ). Дуже ймовірно, що багато країн у найближчому майбутньому пришвидшать свої кампанії. Причина — у наступні тижні та місяці ЄС отримає значно більше вакцини, ніж у першому кварталі. Це давно зрозуміло. До того ж виявилося, що Biontech/Pfizer може виробляти більше вакцин, ніж раніше вважали. Процес виробництва, за даними фірми, триває тепер лише 60 днів, а не 110, як було на початку. Отже, насправді багато вакцини може з’явитися ще раніше, ніж прогнозували.

Читайте також: Контури нового розламу


Як відомо, за щеплення препаратами, які зміг надати Брюссель, відповідальні національні держави. Тут є значні відмінності: по-перше, набір вакцин у кожній країні свій. Так, Мальта на 100% закупила препарат від Biontech/Pfizer, а Латвія отримає до 50% вакцини AstraZeneca — саме того підприємства, яке зараз має великі проблеми з постачанням. І якщо Мальта — країна з одним із найвищих темпів імунізації, то Латвія відстає.


Раннє залучення сімейних лікарів і організація логістики, а відтак і готовність населення імунізуватися впливатиме на те, коли яка країна здолає пандемію. Тому точної дати досягнення колективного імунітету, наприклад у Німеччині, назвати майже неможливо, але картина стає дедалі чіткішою. У Федеративній Республіці живе близько 70 млн дорослих. Необхідної квоти у 70% буде досягнуто, коли 49 млн з них будуть вакциновані. Для вакцинації такої кількості людей необхідно 98 млн доз, бо в більшості допущених препаратів необхідні дві дози. Зараз середній показник щеплень, які зроблено за день у Німеччині, становить майже 485 тис. Якщо саме цю кількість доз у день щепитимуть і далі, то показника у 70% буде досягнуто 22 вересня — тобто саме того дня, який фон дер Ляєн вважала ціллю досі.


У минулі місяці через скорочення резервних закупівель і залучення сімейних лікарів темп дещо зріс, однак вирішальним обмежувальним фактором швидкості щеплень були обсяги постачання. Утім, за наступні місяці вони значно збільшаться. Виходячи з суто теоретичної гіпотези, що кожну дозу вколюватимуть одразу в день отримання, то за актуальними прогнозами постачання необхідну позначку в 70% щепленого населення Німеччина перетне вже 28 червня. Правда, ймовірно, десь посередині. Економісти Себастьян Дульєн і Ендрю Ватт з Інституту макроекономіки та досліджень кон’юнктури (IMK) спробували прорахувати реалістичний сценарій. За їхньою оцінкою, 49 млн дорослих громадян ФРН імовірно буде щеплено до 6 серпня. Якщо врахувати, як це зробили ці два науковці, що вакцина від Johnson & Johnson вимагає лише однієї дози, тоді 70% вдасться досягти орієнтовно вже 29 липня. Це дасть Німеччині змогу виконати нову ціль Єврокомісії.


Якоб Кіркеґаард, старший дослідник у Peterson Institute for International Economics і Німецькому фонді Маршала, «досить оптимістичний» щодо того, що ЄС і Німеччина досягнуть цієї мети. «Тепер є поставки, і вони швидкі», — каже експерт. Нині справа за якомога оперативнішим процесом імунізації. У випадку Німеччини Кіркеґаард позитивно налаштований із двох причин. Централізований розподіл через багатьох сімейних лікарів підвищить темп ще й тому, що зараз пацієнти молодші, а отже, легше досяжні та мобільніші. А ще: «У Німеччині на порозі вибори. Уряд зробить усе, щоби вакцинувати населення якомога швидше», — каже він.

Читайте також: Die Welt: Мільярдні змагання американських гігантів


Наразі ФРН перебуває серед країн із найшвидшим темпом щеплення в Європі. За кількістю введених доз вона в першій третині. Якщо нової цілі ЄС в 70% їй вдасться досягнути наприкінці липня, то для країн, які зараз відстають від Німеччини, це буде майже неможливо. Тому, очевидно, Урсула фон дер Ляєн сподівається на нові поставки препарату від Biontech/Pfizer. Однак лише це не допоможе. Особливо викликають хвилювання Хорватія й Болгарія, які дуже відстають від середніх показників ЄС. Кіркеґаард бачить причину в хибній закупівельній політиці й неефективній кампанії вакцинації та говорить про «подвійний провал урядів».


За його словами, уряди замовили надто мало порівняно дорогої вакцини в Biontech/Pfizer і надто багато у британсько-шведського підприємства AstraZeneca, проблеми з постачанням якої тепер загальмували кампанію. Надто повільно вводять і наявні вакцини: наприклад, Болгарія щепила лише 60% поставлених їй доз. Кіркеґаард вважає, що раніше чи пізніше Брюссель, а також країни-члени допоможуть болгарам і хорватам. Це в їхніх інтересах: «Європейську економіку й шенгенський простір ми зможемо безпечно відкрити лише тоді, коли більшість населення всіх країн-членів буде щеплено».

Читайте також: Санація на часі


Щонайпізніше восени у фокусі Європи опиниться інша проблема, з якою вже мають справу країни з дуже високим темпом вакцинації, як-от США та Ізраїль, кількість скептиків вакцинації. За даними щойно опублікованого дослідження гамбурзького Center for Health Economics (HCHE), особливо великою критично налаштована частка населення буде передовсім у найбільших країнах ЄС — Німеччині та Франції. У ФРН за результатами опитування лише 67% дорослих заявили, що хочуть вакцинуватися, у Франції таких тільки 57%. Та попри всі ці непевності достеменно те, що, незважаючи на всю критику закупівель вакцин, Європа — світовий регіон з одним із найшвидших темпів імунізації. Досі лише два регіони досягли квоти вакцинування у 20% — Америка і Європа. Середньосвітовий показник зараз становить 7,2%. Якщо світ хоче остаточно здолати пандемію вакцинацією, то колективний імунітет у Німеччині та ЄС — лише два перші малі кроки на цьому шляху.

Український тиждень

«Тиждень» - новини в Україні, економіка, політика, культура, новини в світі, об'єктивно та ексклюзивно про головні події в Україні та світі, Тиждень.ua

https://tyzhden.ua/

Новини по темі

В Україні виявили менше тисячі нових випадків COVID-19.

В Україні за минулу добу виявлено 857 нових випадків зараження коронавірусом. Найбільше пацієнтів з COVID-19 зареєстрували в Києві, Київській і Дніпропетровській областях. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я. За добу ...

UA.NEWS

Один з виробників вакцин заявив про ефективність проти агресивного штаму.

Компанія Novavax Inc заявила, що її експериментальна вакцина проти COVID-19 показала імунну відповідь і захист від південноафриканського штаму коронавірусу. Вакцина NVX-CoV2373 проходить кілька випробувань, але ще не отримала дозволу на використан...

UA.NEWS

У МОЗ відзвітували про кількість відкритих центрів вакцинації.

В Україні запрацювали понад 50 центрів масової вакцинації від коронавірусу. Пункти вакцинації, які будуть працювати на вихідних, відкрилися в 15 регіонах і Києві. Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України, в центрах вак...

UA.NEWS

За добу в Україні діагностовано понад 1,2 тисяч нових випадків коронавірусу.

За добу, 11 червня, в Україні зафіксовано 1 274 нових випадків захворювання на коронавірус. Найбільше заражень у Києві (215), Харківській (104), Київській (102), Львівській (84) та Донецькій (84) областях. Всього за добу госпіталізували 709 осіб, ...

UA.NEWS

«Велика сімка» планує виділити $100 мільярдів постраждалим від COVID бідним країнам.

Країни «Великої сімки» обговорять на саміті у Британії надання фінансової допомоги країнам, які зазнають найбільших труднощів у боротьбі з COVID-19. Як повідомляє Reuters, про це повідомили у Білому домі. Планується, що ця сума буде виділена з фон...

UA.NEWS

Уряд Ізраїлю визнав Україну безпечною для поїздок

Ізраїль виключив Україну із червоного списку країн, куди було заборонено їздити через високий рівень захворюваності коронавірусом. Дозвіл почне діяти. Як повідомило видання Newsru, відповідне рішення було ухвалене 11 червня на засіданні уряду Ізра...

UA.NEWS

Як Порошенко викручувався після публікації  «плівок Медведчука» , Право на правду.

Як Порошенко викручувався після публікації «плівок Медведчука» , Право на правду.

Петро Порошенко таки прокоментував розслідування журналістів проєкту Bihus.Info. Для цього він навіть дав розгорнуте інтерв'ю, але не Денису Бігусу, і навіть не скликав заради цього пресконференцію. Читати на сайті:

Помста через Костіна: як обирають керівника САП, Право на гідність.

Помста через Костіна: як обирають керівника САП, Право на гідність.

Координовані Олегом Татаровим члени комісії збивають з конкурсу професійних та незалежних кандидатів. Проте їм не вдається протягнути потрібних владі кандидатів. Зокрема, з конкурсу вже вилетів Андрій Костін. Читати на сайті:

«ПТН-ПНХ»  та  «Слава Україні» : як львівська фан-зона шалено підтримувала збірну Бельгії у матчі Євро.

«ПТН-ПНХ» та «Слава Україні» : як львівська фан-зона шалено підтримувала збірну Бельгії у матчі Євро.

Несамовиті емоції у Львові. Збірна Росії зазнала нищівної поразки від бельгійців з рахунком 3-0. У фан-зоні львів’яни шалено підтримували збірну Бельгії. «Слава Україні!» З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

1

Бельгія принизила Росію в першому матчі Євро-2020

Бельгія принизила Росію в першому матчі Євро-2020

Збірна Бельгії та Росії зіграли перший матч на Євро-2020 в суботу, 12 червня. Переможцем матчу стала збірна Бельгії, яка доволі легко обіграла росіян. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitt...

Все, що треба знати про відпочинок під час пандемії та куди летіти  безпечно українцям.

Все, що треба знати про відпочинок під час пандемії та куди летіти безпечно українцям.

Сезон відпусток стартував! Що треба знати про відпочинок під час пандемії, які країни уже відкрили свої кордони та куди летіти безпечно? А де плануєте відпочивати Ви цього літа? Дивитись випуск: З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися н...

Аборти і домагання. За дверима інтернату

Аборти і домагання. За дверима інтернату

У квітні в новинах ми чули про примусовий аборт неповнолітньої дівчини в інтернаті на Миколаївщині. Тоді правоохоронці порушили кримінальну справу через неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей. Дівчину відправила на реа...