«Залежні від Росії» : у Європі забили на сполох через нафтопровід Путіна.

Росія використовує нафтопровід "Дружба", щоб поставити країни Центрально-Східної Європи в економічну залежність від російської нафти.

Зокрема у 2007 році росіяни зупинили постачання нафти по трубопроводу "Дружба" через суперечку із Білоруссю, заявив польський журналіст Матчей Заневич, передає inotv.

Предметом конфлікту стала спроба введення Мінськом транспортного мита на нафту. При цьому зупинка поставок зачепила не лише Білорусі, але і Польщу, Німеччину, Чехію, Словаччину. Це змусило Мінськ піти на поступки і продати росіянам більшість акцій у транзитній системі.

При цьому журналіст зазначає, що найбільшу тріщину у "Дружбі" дала хлорна криза. У квітні 2019 року Росія поставила нафту, яка містила органічні сполуки хлору, що в кілька разів перевищували норму.

Нафта надійшла у нафтопереробний завод міста Мозира, де призвела до миттєвої корозії одного з трубопроводів.

Криза викликала проблеми у функціонуванні нафтохімічної промисловості в усьому регіоні.

Польща завдяки наявним резервам, швидкій реакції, а також політиці диверсифікації безболісно пережила період від появи забрудненої сировини до відновлення поставок чистої нафти. Найбільше кризу відчула повністю залежна від російських поставок Білорусь.

"Не можна забувати про те, що нафтопровід виник не для того, щоб будувати "дружбу" між Росією та її західними сусідами. Метою "Дружби" була, перш за все, економічна залежність регіону від СРСР, і таку роль вона відіграє досі. Тому диверсифікація поставок є ключовою для гарантування стабільності робіт польської, і не тільки, нафтохімічної промисловості, а також всієї економіки, яка є її важливою складовою", – підсумував Заневич.

Росія використовує нафтопровід "Дружба", щоб поставити країни Центрально-Східної Європи в економічну залежність від російської нафти
Росія використовує нафтопровід "Дружба", щоб поставити країни Центрально-Східної Європи в економічну залежність від російської нафти

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Новини по темі

Ліміти на покупку землі переглянуть: якими можуть бути зміни.

Скільки угідь дозволити продавати в одні руки – не головне питання, вважають експерти

Світовий банк покращив прогноз зростання економіки України.

Показник переглянули на 0,2 пункта в бік зростання.

Ціни в Україні уповільнили зростання: Всесвітній банк оновив прогноз.

У банку повідомили, що інфляція в поточному році суттєво сповільнилася

1

Ринок землі дасть поштовх українській економіці - Світовий банк.

Аналітики підрахували позитивний ефект від зняття земельного мораторію

1

Україна замовить у Франції 20 патрульних кораблів

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що йдеться про угоду на 136,5 млн євро

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie