Упродовж січня-лютого з України продали товарів для протидії коронавірусу на $15,2 млн.

Про це повідомляє голова експертної організації Гліб Канєвський з посиланням на офіційні дані митниці, які були надані на розгляд урядового антикризового штабу для ухвалення рішення про заборону такого експорту, передає Цензор.НЕТ із посиланням на statewatch.org.ua.

Загалом за вересень 2019 року – лютий 2020 року з України експортували медичних товарів для протидії коронавірусу на 34,2 млн доларів США.

Читайте також: Маски вже з'явилися в аптеках: дефіциту найближчим часом не буде, - головний санлікар Ляшко

Така аномалія збільшення суми експорту медичних товарів в січні-лютому цього року в першу чергу відбулася через стрімкий ріст експорту текстильних медичних хірургічних масок з 3,8 млн доларів США за 246,3 тонн у січні до 9,1 млн доларів за 394 тонни у лютому, – пояснює Канєвський.

Також у лютому значно зросли суми експорту наступних товарів:

 • захисні окуляри, 1,8 тонн на суму 54,9 тис дол;
 • респіратори, 2,2 тонни на суму 154,5 тис дол;
 • медичні одноразові халати 1,5 тонн на суму 48,1 тис дол;
 • медичні халати 71,6 тонн на 959,3 тис дол.

Окрім наведених товарів у лютому з України також експортували:

 • нітрилові рукавички, 389 тис пар;
 • медичні рукавички, 216 тис пар;
 • лабораторні костюми, 30,2 тонни;
 • антисептик, 46,3 тонни.

Наведені дані не містять обсягів та сум медичних виробів, які були вивезені з України шляхом контрабанди, якщо такі випадки траплялися.

Варто відмітити, що деякі суми в даних митниці на кабмін містять математичні неточності на рівні десятих.

Також читайте: 21 тисячу медичних масок вартістю понад 1 млн грн намагалися незаконно вивезти з Херсона до Ізраїлю, - прокуратура

Упродовж січня-лютого з України продали товарів для протидії коронавірусу на $15,2 млн 01

Всі дані з митниці без змін наведені в інфографіці StateWatch.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Військовослужбовці-строковики не забезпечені засобами ІЗ. Створено сайт, на якому можна "подарувати" багаторазову маску воїну, - волонтерка Берлінська

Нагадаємо, обмеження на експорт критичних медичних товарів уряд ввів з 12 березня 2020 року. Для того, щоб замістити експортні втрати, громадськість пропонує антикризовому штабу такі кроки:

 1. Оприлюднити в публічному доступі інформацію про реальний рівень забезпечення медичних установ, обраних для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом, необхідними товарами для протидії вірусу.
 2. На основі опублікованих даних перемістити з лікарень медичні товари, які є в надлишку, в лікарні, де зазначених товарів навпаки не вистачає.
 3. Створити регіональні фонди допомоги, або підтримати наявні ефективні волонтерські фонди допомоги для закупівлі за благодійну допомогу саме необхідних товарів в лікарні, в яких їх немає.
 4. Спростити тендерні процедури на групу товарів, послуг і робіт необхідних для протидії поширенню коронавірусу на час карантину.
 5. Забезпечити умови безперебійної роботи приватних та державних (якщо залишилися) виробників медичних товарів, необхідних для протидії поширенню коронавірусу.
Новини по темі

Представництво ЄС відреагувало на намір скоротити фінансування Суспільного.

Кабмін пообіцяв зберегти видатки на культуру та освіту у зміненому держбюджеті

1

Глава Мінфіну серйозно хворий, але не коронавірусом.

Через хворобу глави Мінфіну Ігоря Уманського на посаду міністра фінансів розглядають колишнього заступника голови Адміністрації президента, колишнього заступника міністра фінансів Сергія Марченка.

4

Як коронавірус поставив на коліна ЗеКоманду (фото)

"Більше пекла, більше" — саме так охарактеризуємо черговий виток подій навколо поширення смертоносної напасті в Україні. (фото)

3

Рада наступного тижня розгляне призначення кількох нових міністрів – джерело.

На посаду міністра енергетики претендує Ольга Буславець, на посаду міністра фінансів - Сергій Марченко, міністра охорони здоров’я - Максим Степанов.

1

Спалах COVID-19 на Черкащині: В Кам'янці, де виявлені 23 випадки коронавіруу, обмежать в'їзд і виїзд.

У Черкаській області обмежать в'їзд і виїзд з м.Кам'янка, де зафіксовано спалах коронавірусу в області.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie