Влада Туреччини хоче затопити місто віком 12 тисяч років.

Місто піде під воду після запуску ГЕС.

Влада Туреччини прийняла рішення затопити місто Хасанкейф, яке є одним з найстаріших нині жилих населених пунктів. Як повідомляє The Guardian, місто, населене переважно курдами, повністю піде під воду після запуску гідроелектростанції (ГЕС) на річці Тигр, що протікає через місто .

Вік Хасанкейфа оцінюється в 12 тисяч років, він містить безліч печер, церков і гробниць. Роботи з будівництва дамби почалися ще у 2006 році, древнє місто буде затоплено вже через кілька тижнів, незважаючи на протести місцевих жителів. Вони повинні покинути місто до 8 жовтня.

Проти зведення ГЕС неодноразово виступали місцеві жителі, екологи та правозахисники, але спроба оскаржити проект в Європейському суді з прав людини не увінчалася успіхом. Загалом, будівництво греблі призведе до затоплення 199 поселень, тисяч рукотворних печер і сотнень релігійних і культурних об'єктів. 80 тисяч осіб будуть змушені покинути свої будинки.

Крім того, це призведе до зниження біорізноманіття. Затоплення територій може погубити багато вразливих і таких, що перебувають на межі вимирання, видів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені виявили в Мексиці гігантське стародавнє місто

У цьому році щонайменше 165 осіб загинуло в результаті прориву дамби в бразильському штаті Мінас-Жейрас. Прорив дамби в Брумадінью (штат Мінос-Жейрас, Бразилія) відбувся 25 січня. Селевий потік затопив приміщення шахти і зруйнував кілька будинків, розташованих поблизу. Через потоки бруду постраждали кілька фермерських поселень.

Новини по темі

Human Design: чи ефективні дослідження експериментальної науки.

Модний аналіз уже облетів увесь світ, але чи насправді ефективні такі дослідження, розбирався кореспондент Георгій Марінов

1

Дурна машина. Як хакери зламали автопілот Tesla

Кіберексперти виявили лазівку, яка дозволяє обдурити систему автопілотування Tesla

1

"Горлянці вогню" загрожує обвал. Учені попередили про вулканічну катастрофу в Південній Америці

Тисячі років тому "Чорний гігант" вже переживав подібне руйнування.

1 1

Вчені вперше виявили молекулярний кисень за межами Чумацького Шляху.

Хмари газу знайшли в галактиці на відстані понад 500 мільйонів світлових років від Землі.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie