Проєкт про промвикиди повинен стати стимулом для промисловості, а не вбивством, – Магомедов.

Збірник найкращих доступних технологій і методів не повинен бути копією європейського, він повинен враховувати стан і можливості вітчизняної промисловості. Про це заявив народний депутат Муса Магомедов.

"Коли ми говоримо про НДТМи, то, скажу на прикладі коксохімічного заводу, - ті вимоги, які ми хочемо зараз взяти на себе, вони здійсненні, але для цього потрібно побудувати нові батареї, купити нові турбіни і нові насоси. І все це повинно бути куплено в Німеччині або в Японії ", - пояснив Магомедов.

За його словами, саме так потрібно і доведеться вступити, якщо сліпо скопіювати європейський збірник НДТМ: підприємства зобов'язані будуть закуповувати дороге обладнання іноземного виробника, в той час як можна було б взяти вітчизняну продукцію. При тому, що директивами ЄС не висуваються такі жорсткі вимоги.

"Що говорить угода? Що НДТМ є продуктом переговорів і компромісів між економікою, бізнесом, екологією. І приймається саме таким чином", - сказав Магомедов.

Він підкреслив: збірник НДТМ повинен давати можливість використовувати при екомодернізаціі промисловості обладнання та технології вітчизняного виробництва, що також дозволить підтримати українського виробника.

"НДТМ – це те, до чого може дотягнутися наша економіка, наші виробники, наші машини, наші заводи. НДТМи повинні створюватися з урахуванням того, що вміють робити наші заводи. Інакше ми їх теж поховаємо", - підсумував Магомедов.

Раніше заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський вважає, що Україна не повинна брати на себе нереальних зобов'язань щодо термінів проведення екомодернізаціі, а державі слід надати підтримку промисловості на переоснащення, як це роблять країни ЄС.

У свою чергу координатор Комітету екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації Ольга Бойко підкреслила: екомодернізація в країнах ЄС проводилась при могутній підтримці держав, які надали підприємствам більше 450 млрд євро, а в Україні її хочуть провести виключно за рахунок бізнесу.

Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада вдруге провалила законопроект про запобігання, зменшення та контролю забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності (№4167), його відправили на доопрацювання.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Розвиток замість деградації

Розвиток замість деградації

Перші три десятиліття української незалежності стали яскравою ілюстрацією руйнівних наслідків переходу від однієї крайнощі до іншої.

Український тиждень

Перша українка підкорила  «гору-вбивцю»  К2 – другу найвищу точку світу.

Перша українка підкорила «гору-вбивцю» К2 – другу найвищу точку світу.

27 липня о 08:42 за місцевим часом, відома в Україні екстремалка Ірина Галай підкорила гору К2 (Чогорі). Раніше вона стала першою українкою, яка "взяла" Еверест. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Ка...

На Донеччині стався вибух на шахті: багато гірників постраждали.

На Донеччині стався вибух на шахті: багато гірників постраждали.

У Донецькій області стався вибух на шахті. Загинув 1 гірник, ще 9 отримали травми. Вибух пролунав сьогодні близько 5:00. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Софія – військовослужбовець за контрактом. Відео з передової

Софія – військовослужбовець за контрактом. Відео з передової

Софія служить в ЗСУ вже шостим роком. Зараз вона знаходиться на передовій неподалік Мар'їнки. Родом вона з Донецька, який через війну була змушена покинути. Зараз сім'я живе в будинку прабабусі в Покровську. Дівчина виконує будь-яку потрібну робот...

«Напівголий та голодний». Чаус знайшовся: реакція місцевих мешканців на детективну історію про суддю

«Напівголий та голодний». Чаус знайшовся: реакція місцевих мешканців на детективну історію про суддю

Місцеві бачили Миколу Чауса у селі Мазурівка на Вінниччині, але не знали хто це. Знімальній групі "5 каналу" селяни розповіли, що не впізнали одіозного суддю. Тамтешні поліцейські ситуацію не коментують. У Мазурівці побував Сергій Барбу. Дивіться ...

Лукашенко угрожает Западу / Террористы подожгли Турцию? / Китай vs Гонконг - WTF от 30 июля 2021.

Лукашенко угрожает Западу / Террористы подожгли Турцию? / Китай vs Гонконг - WTF от 30 июля 2021.

Лукашенко заявил, что готов разместить в Беларуси хоть всю российскую армию для защиты от Запада. Причиной масштабных пожаров в Турции может быть террористический акт против туризма. Китай поглощает демократический Гонконг и насаждает в регионе ав...

Лукашенко назвав Тихановську мерзотницею

Лукашенко назвав Тихановську мерзотницею

Олександр Лукашенко назвав Світлану Тихановську на минулих президентських виборах цитую, дурою та мерзотницею. Бо та ніби прийшла до МВС хотіла виїхати за кордон та ще й грошей попросила. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24...